МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
ТЕМА 5. Ідеологія ненасилля і толерантності – запорука миру та демократіїТЕМА 4. Пацифізм і його роль у стримуванні війн та збереженні миру на планеті ТЕМА 3. Теоретичні проблеми війни та миру. Історична генеза і сучасність. Війни в історії світової цивілізації. Розвиток уявлень про війну та мир у Стародавньому світі (ідея ненасилля Лао Цзи; вчення Демосфена про справедливі і несправедливі війни; Марк Туллій Ціцерон про справедливі і несправедливі війни). Проблеми війни і миру за Середньовіччя та Нового часу (спроба запровадження Римською церквою принципу Божого миру; пацифістські теорії Данте Аліг’єрі, П.Дюбуа, Ї.Подєбрада; ідеї Г.Гроція, В.Пенна, Ш. де Сен-П’єра, І.Канта про унормування збройних конфліктів та запровадження “вічного” миру). Концепція „вічного” миру та її ідеологи. Війна як продовження політики іншими засобами. Підтримання міжнародного миру і безпеки: теоретичні засади й концепції. Культура війни як феномен людської цивілізації. Війна як соціальне явище. Пагоушський рух проти війни, за мир та демократію. Характер збройних конфліктів і війн у сучасному світі. Витоки військової загрози на початку ХХІ ст. Оборонна доктрина Української держави. Утвердження демократії й можливість усунення війн.
Поняття “пацифізм”, його сутність, зміст та форми прояву. Основні етапи розвитку пацифістського руху. Зародження пацифістського руху у XIX ст. Поширення пацифістського руху наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття – суттєвого елемента європейської політики. Миротворчість і пацифізм напередодні Першої світової війни й у міжвоєнний період. Миротворча діяльність Ліги Націй та її недоліки. Пацифістські ідеї 20-х – початку 30-х років ХХ ст.: поява “офіційного пацифізму” та подальший розвиток попередніх пацифістських традицій. „Пактоманія” 20-х - 30-х років ХХ століття. Пакт Бріана-Келлога. Доктрина Стімсона. Діяльність пацифістів 30-х років: Томаса та Генріха Маннів, Р.Ролана, А.Ейнштейна та ін. Роль пацифізму у стримуванні війн і збереженні миру на планеті у післявоєнний період. “Холодна війна” і поява ядерної зброї як початок нового етапу в антивоєнному русі та розвитку пацифізму. “Ядерний пацифізм”. Рух прихильників миру. Маніфест Ейнштейна-Рассела. Миротворчі та пацифістські рухи 60-х – 80-х років. Пацифістські елементи в ідеології руху „хіппі”. Рух проти війни у В’єтнамі. Пацифістські елементи в екологічних рухах кінця 70-х – першої половини 80-х років ХХ століття у Західній Європі. Місце і роль ненасилля у сучасній політиці. Християнський пацифізм. Квакери. Духобори. Л.М.Толстой і толстовство. Пацифістський рух в Україні та його особливості.
Витоки і сутність ідеології ненасилля. Ідея ненасилля як філософія, етика, політика і організований рух. Ненасилля як усвідомленнянеможливості здолати несправедливість насильницькими відповідними заходами. Теоретичне обґрунтування ідеології ненасилля. Ненасилля і принцип терпимості. Світоглядне обґрунтування теорії ненасилля, поваги до людини, її життя, рівності між народами, націями, расами. Генеза ідеології ненасилля та громадянської непокори. А.Швейцер, М.К.Ганді, Л.М.Толстой, Е.Фромм – філософія ненасилля та її практичне втілення як прояв людинолюбства й поваги до людини і її життя. Теорія і практика громадянської непокори Генрі Торо. Ненасильницькі ідеї М.Л.Кінга. Громадянська непокора та релігійна толерантність. Ненасилля у політиці: історія та перспективи. Читайте також:
|
||||||||
|