Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕМА 5. Ідеологія ненасилля і толерантності – запорука миру та демократії

ТЕМА 4. Пацифізм і його роль у стримуванні війн та збереженні миру на планеті

ТЕМА 3. Теоретичні проблеми війни та миру. Історична генеза і сучасність.

Війни в історії світової цивілізації. Розвиток уявлень про війну та мир у Стародавньому світі (ідея ненасилля Лао Цзи; вчення Демосфена про справедливі і несправедливі війни; Марк Туллій Ціцерон про справедливі і несправедливі війни).

Проблеми війни і миру за Середньовіччя та Нового часу (спроба запровадження Римською церквою принципу Божого миру; пацифістські теорії Данте Аліг’єрі, П.Дюбуа, Ї.Подєбрада; ідеї Г.Гроція, В.Пенна, Ш. де Сен-П’єра, І.Канта про унормування збройних конфліктів та запровадження “вічного” миру).

Концепція „вічного” миру та її ідеологи. Війна як продовження політики іншими засобами. Підтримання міжнародного миру і безпеки: теоретичні засади й концепції. Культура війни як феномен людської цивілізації.

Війна як соціальне явище. Пагоушський рух проти війни, за мир та демократію. Характер збройних конфліктів і війн у сучасному світі. Витоки військової загрози на початку ХХІ ст. Оборонна доктрина Української держави. Утвердження демократії й можливість усунення війн.

 

Поняття “пацифізм”, його сутність, зміст та форми прояву. Основні етапи розвитку пацифістського руху. Зародження пацифістського руху у XIX ст. Поширення пацифістського руху наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття – суттєвого елемента європейської політики. Миротворчість і пацифізм напередодні Першої світової війни й у міжвоєнний період. Миротворча діяльність Ліги Націй та її недоліки. Пацифістські ідеї 20-х – початку 30-х років ХХ ст.: поява “офіційного пацифізму” та подальший розвиток попередніх пацифістських традицій. „Пактоманія” 20-х - 30-х років ХХ століття. Пакт Бріана-Келлога. Доктрина Стімсона. Діяльність пацифістів 30-х років: Томаса та Генріха Маннів, Р.Ролана, А.Ейнштейна та ін.

Роль пацифізму у стримуванні війн і збереженні миру на планеті у післявоєнний період. “Холодна війна” і поява ядерної зброї як початок нового етапу в антивоєнному русі та розвитку пацифізму. “Ядерний пацифізм”. Рух прихильників миру. Маніфест Ейнштейна-Рассела. Миротворчі та пацифістські рухи 60-х – 80-х років. Пацифістські елементи в ідеології руху „хіппі”. Рух проти війни у В’єтнамі. Пацифістські елементи в екологічних рухах кінця 70-х – першої половини 80-х років ХХ століття у Західній Європі. Місце і роль ненасилля у сучасній політиці. Християнський пацифізм. Квакери. Духобори. Л.М.Толстой і толстовство. Пацифістський рух в Україні та його особливості.

 

Витоки і сутність ідеології ненасилля. Ідея ненасилля як філософія, етика, політика і організований рух. Ненасилля як усвідомленнянеможливості здолати несправедливість насильницькими відповідними заходами. Теоретичне обґрунтування ідеології ненасилля. Ненасилля і принцип терпимості. Світоглядне обґрунтування теорії ненасилля, поваги до людини, її життя, рівності між народами, націями, расами. Генеза ідеології ненасилля та громадянської непокори. А.Швейцер, М.К.Ганді, Л.М.Толстой, Е.Фромм – філософія ненасилля та її практичне втілення як прояв людинолюбства й поваги до людини і її життя.

Теорія і практика громадянської непокори Генрі Торо. Ненасильницькі ідеї М.Л.Кінга. Громадянська непокора та релігійна толерантність. Ненасилля у політиці: історія та перспективи.


Читайте також:

  1. Декларація принципів толерантності
  2. Демократичні основи політичного життя суспільства. Сучасні концепції демократії.
  3. До числа найзагальніших функцій демократії можна віднести такі.
  4. Економічні ідеї революційної та радикальної демократії в українській економічній думці
  5. Економічні ідеї революційної, радикальної демократії та ліберально-народницькі
  6. Економічні погляди Цицерона (ідеологія латифундистської аристократії).
  7. Законність і демократія, їх взаємовплив. Роль конституційної законності у зміцненні демократії
  8. Ідеологія
  9. Ідеологія в аспекті загрози національній безпеці держави.
  10. Концепції демократії
  11. Мас-медіа й ідеологія суспільства
  12. Мистецтво та ідеологія і проблема свободи митця




Переглядів: 1690

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 1. Становлення культури миру в процесі демократичних перетворень | ТЕМА 8. Демократичне врядування і культура миру в країнах Центрально-Східної Європи та СНД

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.