МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Повна ліцензіяВиключна ліцензія Звичайна ліцензія Примусова ліцензія Добровільна ліцензія За підставою для дозволу на використання об'єкта ліцензії, ліцензії бувають. Безпатентна ліцензія Патентна ліцензія За характером об’єкта, який передається за ліцензійною угодою ліцензії бувають: Об'єктом є технічне рішення, захищене патентом. Умови ліцензійної угода визначаються правилами, що регулюють використання патенту. Об'єктом є незахищені патентами технічні досягнення, «ноу-хау», виробничий досвід тощо. Ліцензіар передає дозвіл використовувати об'єкт права на основі договору, що регламентує обов'язки, обсяг використання і розмір винагороди. Видається відповідним державним органом без згоди патентовласника. Цим же органом встановлюється розмір винагороди. За обсягом прав на використання ліцензії, ліцензії бувають: Залишає ліцензіару право експлуатації технічного рішення і дає можливість укладати угоди з іншими ліцензіатами. Передає ліцензіату права виключного користування об'єктом, але залишає за ліцензіаром право використовувати технічне рішення. Передбачає перехід до ліцензіата усіх прав за патентом Ліцензіар позбавляється права користуватися об'єктом протягом терміну, обумовленого договором. За використання об'єкта ліцензійної угоди виплачується певна матеріальна винагорода: • найбільш поширеною формою такої винагороди є роялті (періодичні • замість роялті можна користуватись одноразовим пашуальним платежем, • розрахунки за ліцензії можуть також проводитися у формі передачі ліцензіару може застосовуватися і така форма розрахунків як :зустрічна передача
Запитання і завдання для самоконтролю
1. У чому суть основних фондів і яка їх роль у розширеному відтворенні? 2. Як характеризується склад основних виробничих фондів і з якою метою здійснюють їх класифікацію? 3. Що розуміють під структурою основних виробничих фондів і які фактори на неї впливають? 4. Які існують види оцінок основних фондів? 5. Які існують види зносу основних фондів? 6. У чому сутність амортизації і які існують методи нарахування амортизації? Які методи нарахування амортизації застосовують в Україні? 7. У чому полягають сутність та призначення ремонту основних фондів? Які види ремонту здійснюють на підприємствах? 8. Що таке виробнича потужність підприємства і які її види існують? Який порядок розрахунку виробничих потужностей? 9. Які існують показники використання основних виробничих фондів та виробничих потужностей? 10. Які напрямки кращого використання основних виробничих фондів і виробничих потужностей у сучасних умовах? 11. У чому полягає сутність оборотних фондів та які елементи формують їх склад? 12. Яке призначення має нормування матеріальних ресурсів? 13. Якими мають бути норми матеріальних витрат та за якими критеріями вони встановлюються? 14. Які методи застосовують для нормування використання матеріальних ресурсів? 15. У чому полягає значення економії оборотних фондів (матеріальних витрат) для підприємства? 16. Які показники характеризують рівень використання оборотних фондів (матеріальних ресурсів) та як розраховуються ці показники в різних галузях промисловості? 17. Які основні джерела економії оборотних фондів (матеріальних ресурсів) на підприємстві? 18. У чому полягає сутність простого та розширеного відтворення основних фондів? Які форми розширеного відтворення основних фондів підприємства ви знаєте? 19. Які показники характеризують стан та використання основних фондів на підприємстві?
Тести 1. За джерелами формування капітал підприємства ділиться на: а) власний і позичковий; б) основний і оборотний; в) постійний і змінний.
2. Капітал означає: а) кошти витрачені на придбання засобів виробництва; б) головну суму коштів необхідних для започаткування та здійснення виробництва; в) частину постійного капіталу, яка складається з вартості засобів праці.
3. Виробничі фонди поділяються на: а) засоби праці і предмети праці; б) постійний і змінний капітал; в) основні фонди та оборотні фонди.
4. Ознаками основних фондів підприємства як економічної категорії є: а) засоби праці, які мають вартість і функціонують у виробництві тривалий час у своїй незмінній споживчій формі, а їхня вартість переноситься на вартість продукції частинами в міру спрацювання; б) частина виробничих фондів у вигляді певної сукупності предметів праці, елементи яких повністю споживаються у кожному виробничому циклі, змінюють натуральну форму і переносять всю свою вартість на вартість продукції; в) засоби виробництва, які функціонують у сфері матеріального виробництва, втрачають свою вартість, піддаються амортизації, переносять свою варітьсь на продукцію за один виробничий цикл.
5. Ознаками оборотних фондів підприємства є: а) засоби праці, які мають вартість і функціонують у виробництві тривалий час у своїй незмінній споживчій формі, а їхня вартість переноситься на вартість продукції частинами в міру спрацювання; б) частина виробничих фондів у вигляді певної сукупності предметів праці, елементи яких повністю споживаються у кожному виробничому циклі, змінюють натуральну форму і переносять всю свою вартість на вартість продукції; в) засоби виробництва, які функціонують у сфері матеріального виробництва, втрачають свою вартість, піддаються амортизації, переносять свою варітьсь на продукцію за один виробничий цикл.
6. До складу основних виробничих фондів входять: а) будівлі, споруди, передавальні пристрої, транспортні засоби; б) будівлі, споруди, передавальні пристрої, устаткування, незавершене виробництво, інструменти і прилади, транспортні засоби; в) будівлі, споруди, машини, устаткування, транспортні засоби, інструменти і прилади, запаси сировини і матеріалів.
7. До активної частини основних виробничих фондів відносяться: а) машини, устаткування, передавальні пристрої; б) будівлі, споруди, інвентар; в) будівлі, споруди, незвершене виробництво, готова продукція.
8. Відновна вартість основних фондів – це: а) вартість основних фондів до моменту введення їх в експлуатацію; б) вартість основних фондів з урахуванням їх зносу; в) грошове вираження витрат на відтворення основних фондів у сучасних умовах.
9. Первісна вартість основних фондів – це: а) ринкова вартість на момент оцінки; б) фактична вартість на момент придбання і взяття на баланс; в) вартість основних фондів після їх переоцінки.
10. Якщо вартість основних фондів відображає витрати на їх відтворення в сучасних умовах, то вона називається: а) початковою; б) реальною; в) відновною. 11. Залишкова вартість основних фондів може бути визначена як різниця між: а) початковою і ліквідаційною вартістю; б) реальною вартістю і сумою зношення; в) первісною вартістю і сумою зношення;
Читайте також:
|
||||||||
|