Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інформаційних технологій (ІТ) в США

Продукція, зайняті і витрати на НДДКР індустрії

 
Продукція
Всього млрд дол. в діючих цінах із них 371,1 491,3 739,5 877,8 828,9 871,9 910,3 935,2
ЕОМ, периферійне обладнання та інше 110,1 155,4 242,2 244,1 189,6 208,0 218,0 223,6
програмне забезпечення, технічне обслуговування, ремонт 75,5 111,4 238,0 316,6 320,3 328,8 332,4 335,1
Комунікаційне обладнання 24,0 30,8 53,2 67,3 54,9 43,5 42,6 44,6
Технічне обслуговування 161,6 193,8 206,1 249,8 264,3 291,6 311,2 315,8
Сумарна частка в ВВП 5,9 6,7 8,5 9,9 8,2 7,9 7,9 7,9
Зайняті
Всього тис. чол. -
Частка в загальній чисельності зайнятих у приватному секторі економіки, % 4,3 4,3 4,9 4,9 4,8 - 4,3 4,4
Витрати на НДДКР
Всього млрд дол.     38,4 46,9 56,5 - 60,1 65,4
Частка у загальних приватних витратах на НДДКР, %     26,5 26,0 31,2 - 30,2 31,2

Отже, якщо на початку першого десятиріччя тимчасово знизили обсяги виробництва продукції ІТ, то до його завершення США знову вийдуть на відповідні стартові позиції.

Аналогічна ситуація спостерігається у динаміці сфери зайнятості в індустрії інформаційних технологій. Піком зайнятості був 2000 рік, коли кількість працюючих складала більше 5832 тис. осіб, а в 2007 році – 4890 тис. зайнятих, що майже на 16% менше базового періоду. Цікавими є також показники витрат США на НДДКР. На межі ХХ – ХХІ ст. вони зросли з 38,4 млрд дол. до 56,5 млрд дол., а в 2007 році вони були на рівні 65,4 млрд дол. Зато їх частка у загальних приватних витратах на НДДКР за 2001 – 2007 рр. коливалася в межах 30-31%.

Проблеми вивчення та дослідження ролі нових інформаційних технологій стали особливо актуальними в останні двадцять років. Існує багато підходів та оцінок ролі індустрії інформаційних технологій щодо впливу на зміни макроекономічних показників, зростання продуктивності праці, стимулювання економічного зростання. Тобто нові комунікаційні можливості, які освоюють завдяки інформаційним технологіям, можуть суттєво вплинути на процес виробництва та обміну, і тим самим модифікувати світовий макроекономічний простір.

Окрім зазначеного, варто звернути увагу на вплив інформаційних технологій щодо ефективного функціонування кожного з циклів відтворювального процесу. Те, що інформаційні технології впливають на обмінні процеси у національних економіках та міжнародних торговельних угодах, не викликає сумніву, але вони суттєво впливають і на розширення виробничих можливостей виробників. Це зумовлено одночасно комплексом причин: прискорюється зростання показника загальної продуктивності факторів виробництва, зокрема в галузях, що виробляють товари для інформаційних технологій, а також у галузях – виробниках інформаційних технологій. Водночас збільшується показник капіталоозброєності, що зумовлений зростанням інвестицій в індустрію інформаційних технологій. Отже, можна стверджувати, що поряд з фактором людського капіталу, значення технічного прогресу поступово зростає та матеріалізується.

Інформаційні технології докорінно змінюють сам процес прийняття рішень суб′єктами національних економік та світогосподарських відносин у цілому. На даний процес впливає у сучасних умовах декілька глобальних тенденцій, що характеризують нову систему взаємовідносин учасників світового ринку. По-перше, під впливом використання можливостей інформаційних технологій різко змінюється поведінка споживача: він бажає отримати максимум корисності від ринку. Такий ефект досягається завдяки впровадженню інформаційних технологій в усі сфери економіки, в тому числі і у виробничу інфраструктуру. Споживачі можуть легко і швидко отримати інформацію про послуги, зокрема транспортної інфраструктури, а саме вибрати ту, що найповніше задовольняє їх потреби. При цьому існує подвійний ефект: знижується час на пошук послуги та зменшуються витрати на їх використання.

По-друге, економічна діяльність, яка увесь попередній період базувалася на обмеженості ресурсів, поступається місцем знанням як основному ресурсові інформаційної економіки. Інформаційно – комунікаційна інфраструктура перетворюється на провідний фактор зростання нової економіки.

По-третє, завдяки наявності багатьох джерел інформації, їх доступності, у виробників є можливість займати панівне становище на ринку товарів та послуг. Дана тенденція отримує риси інтернаціональності, і тому формується глобальне конкурентне середовище, де провідне місце займуть нові елементи глобальної виробничої інфраструктури. Таким чином, інформаційні технології модифікують дії суб’єктів світогосподарських відносин, створюють можливість для масштабнішого використання їх переваг у формуванні та функціонуванні об’єктів глобальної виробничої інфраструктури.

ХХІ століття внесло серйозні трансформаційні зміни у телекомунікаційну індустрію, з′явилися нові види комунікаційного спілкування, які дають змогу передавати інформацію за лічені секунди, і тим самим сприяють ефективному функціонуванню як сфери виробництва, так і послуг. За останніми даними, кількість телекомунікаційних послуг у країнах ОЕСР зросла до одного трильйона доларів. У країнах ОЕСР щороку зростає кількість осіб, що мають доступ до різних засобів комунікації.

Загальна кількість користувачів різними видами комунікацій сягає 1,6 млрд осіб. Серед усіх видів комунікацій найбільш прогресивним є мобільний зв'язок. Якщо в 1997 р. кількість користувачів була в межах 144 млн осіб, у 2001 р. орієнтовно вже – 576, то у 2007 р. – більше 1 млрд осіб. Тобто майже за 10 років відбулося зростання користувачів мобільним зв’язком більше, ніж у 6 разів. Стабільніша тенденція характерна для доступних телефонних мереж. За період 1997 – 2007 рр. кількість користувачів даним видом послуг перебуває у межах 500 млн осіб.

Телекомунікаційна індустрія як важливий елемент глобальної виробничої інфраструктури, передбачає фінансування основних проектів свого розвитку значною мірою за рахунок державних інвестицій. На рисунку 3 показано витрати державного бюджету країн ОЕСР на розвиток телекомунікаційної мережі по регіонах світу.


Читайте також:

  1. Аудит захищеності інформаційних систем
  2. Аудит інформаційних систем.
  3. Аудиторські ризики, пов’язані з використанням комп’ютерних інформаційних систем
  4. Аутсорсинг у сфері інформаційних технологій
  5. Багатоцільова багатокритеріальна модель обґрунтування рішень в полі кількох інформаційних ситуацій
  6. Безпека інформаційних систем
  7. Безпека праці користувачів комп’ютерних технологій
  8. В основi ефективності iнформацiйних технологій лежить концепцiї системи.
  9. Взаємовідношення ініціатора і реципієнта трансферу технологій
  10. Взаємозв'язок інформаційних підсистем підприємства
  11. Види інформаційних потреб
  12. Види корпоративних інформаційних систем




Переглядів: 947

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порівняльні дані по компаніях провідних галузей промисловості і | Ендогенні та екзогенні фактори формування стратегії розвитку глобальної виробничої інфраструктури на початку ХХІ ст.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.