Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сучасні інформаційні системи підприємства

Інформаційні системи і технології на підприємстві.

Сучасні інформаційні системи підприємств.

Самостійна робота

Тема 1. Інформаційні системи і технології, їх роль в управлінні економікою

Використання клавіатури

Клавіатура - достатньо надійний невибагливий пристрій і все-таки цим не потрібно зловживати. Наприклад, не слід класти на клавіатуру бутерброди, ставити поруч з нею чай - крихти і рідина можуть вивести її з ладу. Закінчуючи роботу з комп'ютером, клавіатуру потрібно закрити кришкою, щоб туди не попав бруд.

Дискети вимагають обережного відношення: їх потрібно обережно вставляти в дисковод, не можна гнути, здушувати, торкатись руками відкритих ділянок магніт ного покриття. Потрібно не допускати попадання рідини і бруду на дискети. Дискети розміром 5"25 дюйма потрібно зберігати в паперово му конверті. Бажано зберігати дискети в вертикальному положенні в спеціально закритих коробках.

 


Загальноприйнятої класифікації комп'ютерних інформаційних систем не існує, тому доцільно їх класифікувати за певними ознаками:

- сферою діяльності: державні, територіальні, галузеві, підприємств.

- рівнем автоматизації процесів управління: інформаційно-пошукові, інформа ційно-довідкові, інформаційно-керуючі, системи підтримки прийняття рішень, інтелектуальні.

- ступенем централізації обробки інформації: централізовані, децентралізовані, інфор маційні системи колективного використання;

- ступенем інтеграції функцій: багаторівневі з інтеграцією за рівнями управління, багаторівневі з інтеграцією за рівнями планування.

У розвинутих країнах використовується декілька концепцій КІСП.

1.Система управління ресурсами підприємства (часто використовують наступні абре віатури: МКР - планування матеріальних потреб, МКРІІ - планування ресурсів виро бництва, ЕКР - планування ресурсів підприємства).

2.Система управління логістикою (8СМ - управління каналами постачання).

3.Система управління даними про вироби на промислових підприємствах (РОМ – управління збиранням виробів).

4.Система автоматизованого проектування та технологічної підготовки виробни цтва (САО/САМ - автоматизоване проектування та виробництво).

5.Система документообігу

6.Інформаційна автоматизована система бухгалтерського обліку

Інформаційна система бухгалтерського обліку підтримує дві основні бізнес-фун кції: реєстрацію господарських операцій та підтримку прийняття рішень. Це час тина інформаційної системи, що має відношення до оцінки, аналізу та прогнозуван ня доходу, прибутку та інших економічних подій на підприємстві в цілому та в його підрозділах окремо.

7.Система представлення даних для аналізу керівництвом

8.Системи організації робочого простору.

9.Середовище INTERNET.

10.Система електронної комерції.

11.Спеціалізовані програмні продукти або системи для вирішення інших завдань.

Нині для українських підприємств найбільш актуальними є дві концепції КІСП, які вони вже стали стандартними: МКРП і ЕКР. Вони представляють собою набори загальних правил, сформульованих відповідно на початку 80-90 рр. XX ст. америка нським товариством з управління виробництвом і запасами, що об'єднує основних діючих осіб американської промисловості. За цими правилами повинно проводи тись планування і контроль різних стадій виробничого процесу: визначення потреб у сировині, закупці, завантаженні потужностей, розподілі ресурсів тощо.

Концепція МКРІІ (планування виробничих ресурсів) - методологія детального пла нування виробництва підприємства, що включає облік, планування завантаження виробничих потужностей, потреб у всіх ресурсах виробництва (матеріалах, сиро вині, комплектуючих, обладнанні, персоналі), виробничих затрат, моделювання ходу виробництва, його облік, планування випуску готових виробів, оперативне коригування плану і виробничих завдань.

ЕКР (планування ресурсів підприємства) - це сучасна концепція, що є розвитком МКРІІ. Вона дозволяє відстежувати не лише виробничі, але й інші ресурси підприє мства (фінансові, збутові тощо). Ця концепція має більшу функціональність, у ній значну увагу приділяють фінансам і засобам підтримки прийняття рішень. Вона забезпечує можливість планувати і управляти не тільки виробничими процесами, але й всією діяльністю підприємства, досягнути оптимізації останньої за ресурсами і часом.

Головною метою функціонування бухгалтерської інформаційної системи на підпри ємстві є забезпечення керівництва підприємства фінансовою інформацією для прий няття обґрунтованих рішень при виборі альтернативних варіантів використання обмежених ресурсів. Деякі підприємства також використовують не фінансову інформацію. В цьому випадку на підприємстві створюється економічна інформа ційна система, яка складається із взаємопов'язаних підсистем, які забезпечують управлінський апарат необхідною інформацією. При цьому бухгалтерська підсисте ма є найважливішою, бо виконує провідну роль в управлінні потоком інформації про стан об'єкта управління, напряму його надходження в усі підрозділи підприєм ства, а також зацікавленим особам поза ними.

Бухгалтерські інформаційні системи представляють бухгалтерську інформацію, що відображає повну картину господарської діяльності підприємства. В умовах переходу на міжнародні стандарти ведення бухгалтерського обліку змінилась орієн тація бухгалтерської інформації. Якщо зовсім недавно її основним користувачем були органи державного управління, то зараз бухгалтерська інформація є основою для прийняття управлінських рішень як всередині підприємства, так і зовнішніми користувачами облікової інформації. Передусім вона надає кількісні дані, необхідні для виконання таких функцій управління виробництвом і комерційної діяльності підприємства, як планування, контроль і аналіз.

Застосування комп'ютерної техніки вносить певні зміни до організації бухгалтер ського обліку, причому обчислювальна техніка з допоміжного засобу перетворює ться на визначний фактор організації обліку, змінюючи не тільки форму обліку, але й зміст. Ці зміни зумовлені тим, що змінюються способи обліку інформації, за яких забезпечується різна швидкість надання звітної інформації: раціональної організа ції облікових даних, одноразовим їх отриманням та передачею за всіма напрямами.

Виділяють дві послідовні стадії автоматизації обліку: механізацію облікових робіт на окремих ділянках обліку за допомогою обчислювальних пристроїв (так звану "малу механізацію") та комплексну автоматизацію бухгалтерського обліку в умовах автоматизованої системи управління підприємством (АСУП).

Спеціалізовані бухгалтерські програми дозволяють:

1.Складати оборотну відомість і баланс у будь-який момент часу при будь-якій кіль

кості введених господарських операцій. Це надає можливість у процесі обліку скла дати кілька проміжних оборотних відомостей для визначення собівартості продук ції з урахуванням незавершеного виробництва, обороту з реалізації, прибутку, окре мих податків тощо;

2.У будь-який момент часу коригувати введені операції:
- змінювати суму, дату, зміст і коментарі;

- доповнювати журнал операцій новими в будь-якому місці і порядку; цілком і без слідно знищувати будь-які операції;

3.Будувати різноманітні звіти на підставі журналу операцій.

Головним призначенням бухгалтерської програми є полегшення рутинної роботи бух галтера зі складання різних відомостей, журналів та звітів. За умови правильно го рознесення сум первинних документів по синтетичних рахунках, точного зазна чення аналітичних об'єктів зведені дані розраховуються комп'ютером автоматично. До того ж, вкрай низькою є імовірність припущення арифметичних помилок, а та кож помилок, пов'язаних з неправильним перенесенням тієї чи іншої цифри. На від міну від традиційного бухгалтерського обліку, що зосереджується на вирішенні та ких фінансових питань, як сплата податків і подання звітності відповідним орга нам, сучасний облік дозволяє керівнику одержувати значну кількість оперативної управлінської інформації, наприклад:

- про наявність коштів на рахунках у банку (розрахунковому, валютному та інших);

- про розмір поточної заборгованості перед банком;

- про розмір поточної заборгованості перед бюджетом;

- про наявність матеріалів, товарів, готової продукції на складах підприємства;

- про стан розрахунків з дебіторами і кредиторами.

Це відбувається завдяки інтеграції обробки різних видів первинної економічної інформації, яка використовується окремими функціями управління, тобто обліко вої, планової, нормативної, технологічної, виробничої. Це призводить до створення єдиної інформаційної бази, дані з якої можуть потім багаторазово використовува тися всіма службами та підрозділами підприємства.

Використання засобів автоматизації дозволяє практично повністю вирішити пробле му точності і оперативності інформації. Протягом декількох хвилин можуть бути підготовлені різноманітні і деталізовані дані, необхідні для прийняття оперативних рішень. Правильний вибір засобів автоматизації та програмного забезпечення дозво ляє легко і миттєво адаптувати роботу бухгалтерії до правових норм, які часто змінюються .


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV група- показники надійності підприємства
  5. IV. Розподіл нервової системи
  6. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  7. IV. Філогенез кровоносної системи
  8. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  9. POS-системи
  10. VI. Філогенез нервової системи
  11. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  12. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.




Переглядів: 2537

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Використання монітора | Інформаційні системи і технології на підприємстві

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.