Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Логістика виробництва

Виробнича логістика охоплює функціональну галузь безпосереднього виробництва як процесу виготовлення і включає в себе процеси від початку виробництва до передачі продукції у функціональну галузь збуту, в тому числі внутрішньотранспортні переміщення напівфабрикатів, комплектуючих, тобто всі процеси між операціями постачання та збуту. Виробнича логістика інтегрує в собі також транспортування матеріалів, части, комплектуючих всередині підприємства, між виробничими ділянками, включаючи проміжне складування. Традиційно оптимізація виробництва на підприємстві планується на основі принципу максимального використання виробничих потужностей. Виробнича логістика ставить за мету комплексне планування та управління матеріальним потоком в процесах виготовлення, внутрішньовиробничого транспортування і складування та відповідним інформаційним потоком, забезпечуючи витратну та часову оптимізацію характеристик матеріального потоку.

Основна мета виробничої логістики полягає в організації у відповідності із замовленнями безперервного технологічного процесу при одночасній мінімізації наявності товарів в процесі виготовлення та затрат на виробництво.

Основними параметрами логістики виробництва є:

Þчас виробничого процесу (час від надходження замовлення до моменту вручення готового виробу замовникові);

Þчас виготовлення продукції (час від моменту надходження матеріальних ресурсів у виробництво до передачі готової продукції на склад підприємства);

Þзатрат на виробництво.

На ці параметри впливають час виробничих операцій, міжопераційні затримки, час підготовчих і споряджувальних робіт.

 

Елементарною планово-обліковою одиницею є деталь, що має специфічні найменування, маршрут обробки, час виконання операцій. Деталь є основою нормування, розрахунку виробничих завдань по робочих місцях, бригадах і цехах, оперативного обліку. Найбільш характерна дана планово-облікова одиниця для одиничного виробництва, де кожна деталь відрізняється особливістю виготовлення, специфікою операцій, індивідуальним припасуванням. Деталі рідко повторюються і враховуються індивідуально при русі і зберіганні.

Партія деталей — група деталей оброблюваних на агрегатах послідовно без перебудови устаткування при одночасній передачі до наступного робочого місця.

Оптимальний розмір партії забезпечує мінімальні витрати на обробку і збереження сукупності деталей, що входять у партію.

При тривалому процесі виготовлення машини деталі подаються на зборку окремими партіями. У цьому випадку виділяють комплект деталей на вузол — сукупність однотипних деталей, подаваних одночасно на ділянку зборки.

Дрібносерійне виробництво використовує укрупнені планово-облікові одиниці: виробниче замовлення, товаро - комплект, вузловий комплект.

Виробниче замовлення—сукупність деталей і робот, що складають виконання замовлення. Він включає роботу конструкторського і технологічного бюро, виробничих цехів, робіт з випробувань і доведення. Система вказаного обліку застосовується у випадку очевидного співвіднесення елементів витрат (матеріали, напівфабрикати, оплата праці, енергія і т.п.) з конкретною продукцією і можливості виділення процесу виготовлення деталі конкретного замовлення.

Товаро - комплект—сукупність деталей і робіт конкретної ділянки або цеху, що відвантажуються в комплекті. У залежності від нормативної трудомісткості і технології виготовлення складають зведені товарокомплекти.

Для серійного типу виробництва мається можливість групувати деталі по різних ознаках, у результаті чого формуються укрупнені планово-облікові одиниці. Це можуть бути машинокомплект, груповий або вузловий комплект, «ведуча деталь», сутко - комплект.

Машино-комплект—сукупність усіх послідовно або паралельно виготовлених деталей, що складають машину, що випускається. Деталі, що входять у машино-комплект, мають різні нормативи виготовлення, розміри партій обробки, черговість подачі на зборку. Загальне число деталей може досягати сотень (наприклад, в автомобілебудуванні).

Груповий комплект—сукупність деталей одного найменування, що обробляються по однаковому технологічному процесі, мають однакові партії обробки, тривалість виготовлення, випередження подачі на зборку. Груповий комплект використовується в обліку і планувавши крупносерійного виробництва, при цьому комплект розглядається як одна умовна деталь. При предметно-замкнутому типі, виробництва в груповий комплект входять деталі, оброблювані одночасно на всіх робочих місцях ділянки, закріплених за єдиним технологічним маршрутом.

Вузловий комплект—сукупність деталей, що мають подібні технологічні маршрути обробки. Для деталей допускаються невеликі розходження в часі обробки.

Планування через ведучу деталь припускає поділ усієї номенклатури деталей на вузли, у кожнім з яких виділяється ведуча деталь або груповий представник. По ній виконується облік результатів і планування виробництва. Інші деталі вузла прив'язуються до ведучої деталі.

Доба-комплект—включає всі деталі, що входять в усі вироби добової виробничої програми.

Доба-комплект виявляється «умовною єдиною деталлю» у системі завдань управління.

Одночасне використання різних планово-облікових одиниць веде до підвищення трудомісткості управлінських розрахунків.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  3. Автоматизація виробництва
  4. Альтернативні можливості виробництва масла і тракторів
  5. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  6. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  7. АНАЛІЗ ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ
  8. Аналіз обсягу виробництва продукції в натуральному й вартісному вираженні.
  9. Аналіз результатів національного виробництва.
  10. Аналіз технічного рівня виробництва
  11. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.
  12. Багатопродуктового виробництва, тис. грн.




Переглядів: 833

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Планування потреби в матеріалах | Вступ до мікроекономіки. ПРЕДМЕТ І МЕТОД МІКРОЕКОНОМІКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.