Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Слайд 25

Слайд 24

Від природних умов напряму залежить також і вид транспортного господарства та собівартість доріг (Подумайте - які чинники впливають на собівартість будівництва нової дороги?).

На собівартість добування корисних копалин, крім величини запасів та якості руди, впливають також умови їх залягання – з цими умовами напряму залежить спосіб їх видобутку.

Практично всі види будівництва значно залежать від природних умов території. Собівартість зведеної будови визначаються такими параметрами місцевості як ступінь сейсмічності, заболоченість території, наявність вічної мерзлоти, рельєфу місцевості, стійкість ґрунтів тощо. Зазначені вище параметри впливають також на організацію міського комунального господарства. Наприклад: собівартість системи опалення, водопостачання, каналізації, освітлення житлових масивів. Тут звичайно накладається й чинник клімату і т.д.

4. Несприятливі та небезпечні явища природи.

стихійні лиха.

Несприятливі та небезпечні явища природи є також своєрідними природними умовами. Залежно від їх виду на певних територіях можуть виникати стихійні лиха . У спеціальній літературі даний термін трактується як небезпечні природні явища, що створюють надзвичайні ситуації.

“Надзвичайна ситуація” – це критичний стан на певній території в результаті стихійного лиха або техногенної аварії, яка призвела до людських жертв, нанесла шкоду здоров’ю людей чи навколишньому середовищу, значні матеріальні збитки та порушення нормальних умов життєдіяльності.

За походженням (генезисом) найбільш поширені несприятливі та небезпечні явища поділяють на: а) гідрометеорологічні та б) геолого-геоморфологічні. Крім цього бувають – сонячно-космічні (магнітні бурі, падіння метеоритів), біогеохімічні (засолення ґрунтів, біогеохімічна корозія), біологічні (паталогічне розмноження шкідників с\г культур).

До гідрометеорологічних несприятливих та небезпечних явищ відносять потопи, засухи, цунамі, урагани, смерчі тайфуни та ін. явища природи які викликані кліматичними умовами. Потопи найбільш поширені серед них. Вони як правило є періодичними і пов’язані із сезонними дощами, таїнням снігового покриву, тощо. Найважливішою передумовою ефективного захисту від потопів є їх точний прогноз. Захист може бути активний та пасивний. Активний полягає у спорудження дамб, гребель, регулюванні стоку річки, прокладання водовідвідних каналів, та ін. Пасивний – сповіщення та евакуація людей, використання місць для життєдіяльності які ні прияких умовах не можуть бути затоплені. Крім цього до гідрометеорологічних, також, можна віднести невчасні заморозки, сильні (аномальні) морози.

Серед найнебезпечніших геолого-геоморфологічних несприятливих явищ природи є звичайно землетруси. Землетруси бувають природними (породжені ударними сейсмічними хвилями чи коливаннями земної кори) та викликані людською діяльністю (створення глибоких водосховищ, добутком корисних копалин, закачуванням в підземні порожнини промислових стоків, створення глибоких кар’єрів тощо).

До інших небезпек геологічного характеру відносяться – зсуви, обвали, абразія берегів, селі та ін. (згадайте відомі вам випадки, та проаналізуйте причини їх виникнення).

Відомо що господарська діяльність значно підвищує природні ризики виникнення стихійних лих: розвиток атомної енергетики зокрема підвищує ризик поширенню токсичних радіоактивних елементів у навколишньому середовищі, запровадження с\г техніки прискорює процеси ерозії ґрунтів і т.д.


Читайте також:

  1. Додавання в слайд музики і звукових ефектів
  2. Додавання на слайд фільму або анімованого малюнка GIF
  3. Додавання переходів між слайдами
  4. Залежно від часу закріплення і зберігання матеріалу пам'ять поділяють на сенсорну, короткочасну і тривалу(Слайд № 19).
  5. Запис звуку або звукової примітки для окремого слайду
  6. Зміна фону слайду
  7. Лекція 1. (слайд 5) Організація економічного аналізу на підприємстві
  8. Слайд 1
  9. Слайд 1
  10. Слайд 1
  11. Слайд 1
  12. Слайд 1




Переглядів: 548

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Слайд 23 | Тема І. Вступ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.