Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Шкідливі речовини.

Загальні заходи та засоби нормалізації параметрів мікроклімату.

Для нормалізації метеорологічних параметрів виробничих приміщень застосовуються такі організаційні і інженерно-технічні заходи:

удосконалення технологічних процесів та обладнання з метою зменшення виділення тепла у виробничі приміщення;

раціональне розміщення технологічного обладнання;

автоматизація, механізація і дистанційне управління технологічних процесів;

для захисту від променевого тепла - теплоізоляція гарячих поверхонь, екранування теплових джерел і робочих місць, повітряне і водяне душування, засоби індивідуального захисту;

влаштування ефективних систем вентиляції, кондиціювання і опалення виробничих приміщень;

влаштування зон (приміщень) для охолодження чи зігрівання та відпочинку працівників, а також повітряно-теплових завіс на входах у приміщення в холодний період року;

застосування засобів індивідуального захисту працівників;

та інші.

 

ГОСТ 12.0.003-74 ССБТ. Опасные и вредные произ­водственные факторы. Классификация

Шкідливі речовини - це речовини, що при контакті з організмом людини за умов порушення вимог безпеки можуть повести виробничої травми, професійного захворювання або розладів у стані здоров'я, які визначається сучасними методами як у процесі праці, так і у віддалені строки життя теперішнього і наступних поколінь.

Більшість шкідливих речовин має гостро направлений механізм дії. За концентрацією таких речовин повинен бути забезпечений безперечний контроль із сигналізацією на перевищення ГДК. До їх числа серед інших відносяться оксиди азоту, бром, хлор, ртуть та інші. В рядку "Особливості дії на організм" списків ГДК поряд з величиною нормативу стоїть літера "Г".

Речовини-алергени - це речовини, які спроможні викликати алергічні захворювання виробничих умовах. Їх сенсибілізуюча дія визначається спроможністю викликати і підвищену чутливість (алергію) організму до даної речовини. Під час наступного, навіть незначного контакту, з такою речовиною у людини виникають такі захворювання, як бронхіальна астма, дерматити, екзема, токсичний гепатит та інші. У списках ГДК поряд з величиною їх нормативу стоїть літера "А". До таких речовин відносяться нікель, хлорофос, різні розчинники, лаки, фарби та інші.

Канцерогенні речовини можуть призвести до злоякісного переродження тканини. У списках ГДК поряд з величиною їх нормативу стоїть літера "К". До цієї групи речовин належать бензол, миш'як, мазут, гудрон, бітум, азбест, возгони кам'яновугільної смоли і пеків та інші.

цуРечовини фіброгенної дії викликають зростання сполучної тканини в органах (фібрози). У описках ГДК поряд з величиною нормативу стоїть літера "Ф". Серед них залізо, вапняк, кремній, азбест інші.

речовини мутагенної викликають зниження опірності організму, раннє старіння, а в деяких випадках й тяжкі захворювання. Вплив мутагенних речовим може вплинути на потомство. До таких речовин відносяться формальдегід, свинець, марганець, радіоактивні речовини та інші.

В залежності від ступеня небезпеки шкідливі речовини поділяються на 4 класи:

1- надзвичайно небезпечні(ртуть, свинець, озон, фосген)

II – високо небезпечні (оксид азоту, бензол, йод, хлор та інші)

3 - помірно небезпечні (метиловий спирт, ацетон, ксилол та інші) 4- мало небезпечні (аміак, бензин, етиловий спирт, окис вуглецю та інші)

Слід мати на увазі, що малонебезпечні речовини через тривалу д по і великі

концентрації можуть призвести до таких отруєнь.

Клас небезпечності шкідливих речовин встановлюють в залежності від певних

показників, деякі з них наведені в таблиці 2.2.3.

 

Таблиця 2.2.3. Класифікація шкідливих речовин за ступенем небезпеки.  
Показник   Норма для класа небезпеки  
  II   III   IV  
Граничнодопустима концен­трація (ГДК) шкідливих речовин в повітрі робочої зони, мг/м3 Середня смертельна доза при введенні у шлунок, мг/кг Середня смертельна доза при нанесенні на шкіру, мг/кг Середня смертельна концентрація у повітрі, мг/м3 та інші   <0,1     <15   <100   <500   0,1-1,0     15-150   100-500   500-5000   1,1-10,0     151-5000   501-2500   5001-50000   >10,0     >500   >2500   >5000  
Граничнодопустима концентрація (ГДК) шкідливих речовин - це рівень шкідливих речовин у повітрі, дія якого при роботі, що триває певний термін протягом всього трудового стажу, не призводить до травми, захворювання або розладів у стані здоров'я теперішнього і наступного поколінь.

 

Пари і гази створюють з повітрям суміші, а тверді і рідкі речовини - дисперсні системи (аерозолів які поділяються на:

пил (розмір твердих часток більше 1 мкм);

дим (менше 1 мкм);

туман (розмір рідких часток менше 10 мкм).

Шкідливі речовин можуть - потрапляти до організму людини через дихальні шляхи, органи травлення або через шкіру. Через дихальні шляхи потраплять пари, газо-і пилоподібні речовини, через шкіру - переважно рідкі речовини Через шлунково-кишкові шляхи потрапляють речовини під час ковтання або при внесенні їх в рот забрудненими руками.

Ряд умов виробничого середовища можуть підсилювати чи послаблювати дію шкідливих речовин. Так, коли температура повітря висока, то небезпека отруєння підвищується пропорційно підвищенню температури, що призводить до порушення терморегуляції організму. Висока температура впливає і на леткість хімічних речовин. Встановлено також вагомість високої вологості повітря у підвищенні токсичності деяких речовин. Фізична робота також може підсилити дію шкідливих речовин, особливо тих з них, Які впливають на процеси обміну речовин. Велике значення з точки зору токсичного впливу хімічних речовин на організм має функціональний стан останнього, особливо його нервової системи. Шкідливі речовини можуть посилити хід хвороби або змінити стійкість організму до загальних захворювань.

 

 


Читайте також:

  1. Аморфний та кристалічний стан твердої речовини.
  2. Атомно-молекулярна будова речовини.
  3. Бризантні вибухові речовини.
  4. Вогнегасником називається переносне чи пересувне обладнан­ня для гасіння осередків пожежі за рахунок випуску запасеної вогнегасної речовини.
  5. Вогнегасячі речовини.
  6. Гарантії працівників на охорону праці, пільги та компенсації за важкі та шкідливі умови праці.
  7. Гідравлічні в’яжучі речовини.
  8. Еволюція біосфери. Роль живої речовини.
  9. З розвитком техніки умови праці людини самі по собі не стають безпечними, навпаки, з’являються нові, раніше невідомі небезпечні та шкідливі фактори.
  10. Загальні відомості про вибухові речовини.
  11. Загальні поняття про шкідливі речовини
  12. Ініціюючі вибухові речовини.




Переглядів: 1521

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Метеорологічні умови виробничого середовища. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.