Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні положення охорони праці та техніки безпеки при ви­конанні будівельно-монтажних робіт.

Будь-яке будівництво здійснюється на основі проекту провадження ро­біт, у якому згідно СНіП ІІІ-4-80* «Техніка безпеки в будівництві» містяться положення по безпеці праці. При проектуванні безпечних методів особливо велике значення мають перевірочні розрахунки, що забезпечують міцність і стійкість конструкцій, будівельних машин і механізмів для їхнього монтажу, у тому числі й тимчасових. Питання охорони праці розробляються в основ­них розділах проекту. Основні заходи, які знаходять висвітлення в проектній документації, підрозділяються на дві групи: організаційні й технологічні.


При розробці безпечних методів на будмайданчику важливе значення мають правильне визначення розмірів небезпечних зон (дії піднімальних кранів, ліній електропередачі, зберігання горючих, вибухових, шкідливих ма­теріалів), зон інтенсивного руху й безпечного, раціонального розташування різних об'єктів і ділянок робіт. Так само необхідно не тільки передбачити мі­ри безпеки при виконанні будівельно-монтажних робіт, але й заходи щодо попередження впливу на робітників небезпечних і шкідливих факторів, які можуть виникнути при провадженні робіт.

Основна мета проектування охорони праці полягає в розробці конкрет­них заходів щодо питань безпеки й нешкідливості праці для того, щоб інже­нерно-технічні працівники проводили їх у життя при виконанні будівельно-монтажних робіт.

Перш ніж розпочати зведення об'єкта, будівельний майданчик необхід­но підготувати для безпечного виконання всіх наступних робіт, передбачених проектом. Цей період називається підготовчим. Далі в процесі підготовчих робіт будівельний майданчик звільняють від всього що заважає будівництву об'єкта: будинків, споруджень, дерев, виконують роботи із планування, бу­дують тимчасові дороги, укладають підкранові колії, улаштовують водовід­води, тимчасове освітлення, виконують розбивку та інше.

Одним з перших заходів підготовчого періоду є огородження території будівництва. Інвентарні огородження будівельних майданчиків повинні від­повідати ГОСТ 23407-78. Конструкція огородження і його розташування вка­зуються в проекті.

Для запобігання руйнування існуючих або нових споруд виконують пониження рівня ґрунтових вод та водовідводи. Особлива увага приділяється захисту від затоплення котлованів і траншей. При водовідводі повинні до­тримуватися нахили у канавах, улаштовуватися дренажі та інші заходи.

Необхідно постійно здійснювати контроль за змістом шкідливих і не­безпечних речовин у повітрі робочої зони, за освітленістю, вібрацією, шу­мом, температурою, вологістю, швидкістю руху повітря. Якщо будуть уста­новлені граничні значення зазначених параметрів, то роботи варто призупи­нити та розробити відповідні міри профілактики.

Всі люди, що перебувають на будівельному майданчику, зобов'язані носити захисні каски. У робітників колір захисної каски може бути жовтий або помаранчевий; у майстрів, виконробів - червоний колір; у керівного складу організацій, підприємств, начальників ділянок, цехів, громадських ін­спекторів по охороні праці, працівників служби техніки безпеки - білий ко­лір.


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  9. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  10. Абіотичні та біотичні небезпеки.
  11. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  12. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.




Переглядів: 1943

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Природні небезпеки. | Небезпечні зони на будівельному майданчику.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.