Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Техніка безпеки при виробництві земельних робіт.

Санітарно-побутове обслуговування робітників.

Зберігання та складування матеріалів і виробів.

Проектом організації робіт повинно передбачатися зберігання матеріа­лів і виробів на будмайданчику в мінімально можливих кількостях. Розмі­щення складів як найближче до центрів споживання та оснащення їхньою механізацією дозволяє знизити кількість вантажно-розвантажувальних опе­рацій і організувати безпечне складування. У відповідних місцях установ­люються написи «В'їзд», «Виїзд», «Розворот» та інше. На площадках для складання вантажів повинні бути позначені границі штабелів, проходів, про­їздів між ними. Не дозволяється розміщати вантажі в проходах і проїздах.

Одним з найважливіших вимог до будівельного майданчика є облашту­вання його санітарно-побутовими приміщеннями, пунктами харчування, медпунктами, а також їхнє правильне розташування.

Токсичні речовини, наприклад, потрібно зберігати вдалині від побуто­вих приміщень і місць відпочинку. Вільні місця поблизу побутових примі­щень необхідно озеленяти і влаштовувати на них площадки для відпочинку.

Будівництво санітарно-побутових приміщень варто здійснювати по ти­пових проектах або використовувати інвентарні побутові та допоміжні спо­рудження контейнерного типу. Будівельний майданчик повинен бути забез­печений також аптечками і засобами надання першої медичної допомоги.

Розрахунок санітарно-побутових приміщень необхідно виконувати на підставі пропонованих до них вимог.

Безпека при будь-якому виді робіт, і особливо при земельних, повинна враховувати не тільки правильну організацію робочого місця, але і правиль­ний вибір, на основі розрахунків, кріплення, оцінку навантаження на нього та


роботу конструкції в цілому. Земельні роботи дуже трудомісткі, і безпечні методи їхнього ведення залежать від роду ґрунту, місцевості та виду спору­дження. Якщо земельні роботи здійснюються в населених пунктах, де мож­ливий рух людей і транспорту, то місця робіт повинні бути обгороджені за­хисними огородженнями. На огородженнях повинні бути встановлені попе­реджувальні написи, знаки та сигнальне висвітлення на висоті не менш 2 м.

Інвентарні кріплення мають наступні переваги: складання елементів; можливість установки їх зверху, без спуска в траншею; можливість механіза­ції монтажу та демонтажу робіт, розрахунок всіх вузлів і елементів на міц­ність та стійкість. При неможливості застосування інвентарних кріплень сті­нки котлованів і траншів закріплюють неінвентарними засобами, виготовле­ними по індивідуальних проектах.

Для спуска і підйому робітників у котловани та глибокі траншеї засто­совують драбини шириною не менш 0,75 м з поруччям, а для спуска і підйо­му робітників у вузькі траншеї - приставні сходи. Спуск робітників у котло­вани і траншеї по розпірках кріплень не допускається. При ритті котлованів і траншів не ближче 1 м від бровки встановлюють огородження з попереджу­вальними написами, а в нічний час обладнують сигнальне освітлення.

При засипці виїмки кріплення розбирають знизу нагору від однієї мак­симум до трьох дощок, стежачи за тим, щоб кріплення, що залишилися, не втратили міцності та стійкості. Розбирання виконується під наглядом вико­навця робіт або майстра.

Складними умовами при веденні земельних робіт можна вважати робо­ти в місцях розташування підземних комунікацій, з можливим патогенним зараженням ґрунту, знаходження вибухонебезпечних матеріалів, роботи з електропідігрівом ґрунту.

У місцях розташування діючих підземних комунікацій до початку про­вадження робіт повинні бути розроблені заходи щодо безпечних умов праці та погоджені з організаціями, що експлуатують ці комунікації. Організація, що здійснює земельні роботи, одержує схему розташування комунікацій із вказівкою глибини закладення. Після цього необхідно позначити на місцево­сті комунікації відповідними знаками та написами.

У зоні діючих комунікацій роботи варто вести під безпосереднім керів­ництвом майстра або виконроба, а в охоронній зоні - під спостереженням працівників електро- або газового господарства. При цьому ґрунт розробля­ють тільки лопатами без різких ударів. Користуватися ударними інструмен­тами не дозволяється. При оголенні кабелю необхідно його підвісити, става­ти на кабель строго забороняється, якщо роботи тривалі, кабель необхідно вкрити в дерев'яний короб.

При розробці мерзлого ґрунту застосовуються: ручний і механічний способи; вибуховий спосіб і спосіб електропідігріву ґрунту з наступною його виїмкою.



Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. IV. Агротехніка квітково-декоративних рослин відкритого грунту.
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  9. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  10. Абіотичні та біотичні небезпеки.
  11. Агротехніка вирощування сіянців модрини
  12. Агротехніка вирощування сіянців ялини




Переглядів: 883

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Небезпечні зони на будівельному майданчику. | Вимоги безпеки при експлуатації машин та механізмів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.