Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 13. Україна в 1920-30 рр.

Радянська Україна у 1920-х рр. Внутрішнє і міжнародне становище. Політична криза на початку 1921 р. Державний статус України в 1921-1922 рр. Юридичне оформлення Союзу РСР. Статус УСРР у складі Радянського Союзу. Ставлення політичних сил і населення України до її членства в СРСР. Причини і масштаби голоду 1921-1922 рр. в Україні. Перехід від політики “воєнного комунізму” до НЕПу і особливості її впровадження в Україні. Культура і духовне життя в роки НЕПу. Політика більшовиків у царині культури – “українізація” (коренізація). Г.Гринько, О.Шумський, М.Скрипник. Коренізація та національні меншини. Релігійне життя в Україні. Виникнення Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Соціально-економічні перетворення в радянській Україні наприкінці 1920‑30‑х рр.Сталінська індустріалізація України. Джерела здійснення індустріалізації народного господарства країни. Перехід до форсованої індустріалізації. Директивне господарювання і план. Результати перших п’ятирічок. Позитивні та негативні наслідки. Суцільна колективізація в Україні. Кооперація і колективізація. Перехід до прискореної колективізації. Поширення колгоспів. Доля приватних сільських господарів та їх господарств. Зміна ставлення радянської держави до заможного селянства. “Ліквідація куркульства як класу”. Масштаби “розкуркулення” і доля “розкуркулених” селян. Голодомор 1932–1933 рр. Україні.

Громадсько-політичне життя. Зміни в соціальному складі населення. Глибокі соціальні деформації. Конституція УРСР 1937 р. Судові процеси. “Шахтинська справа”. “Спілка визволення України”. Масові репресії та їх жертви. . “Розстріляне відродження”. Церковна політика. Ліквідація УАПЦ. Закриття і нищення храмів, культового майна і споруд.

Західноукраїнські землі в 1921-1939 рр. Правовий статус Східної Галичини. Становище українських північно-західних земель (Волинь, Полісся, Підляшшя) і українського населення. Економічне становище населення. Створення УВО та її діяльність. Є.Коновалець. “Пацифікація”. Політичні партії у Східній Галичині: Українське національно-демократичне об’єднання, Компартія Західної України (КПЗУ), Організація українських націоналістів (ОУН). Методики діяльності ОУН. С.Бандера. Інтегральний націоналізм – Д.Донцов. Поглинення українських земель Румунією. Характер політики румунського уряду щодо українців. Татарбунарське повстання. Політичні партії на українських землях. Українська національна партія. Входження Закарпаття до складу Чехословаччини. Український національно-культурний рух. Особливості політичної боротьби в Закарпатті. Надання автономії Карпатській Україні. Проголошення незалежності Карпатської України. Вторгнення угорських військ у Закарпаття.

 


Читайте також:

  1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  2. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  3. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  4. Внаслідок реалізації адміністративно-територіальної реформи Україна із централізованої держави стане децентралізованою європейською країною самоврядних громад.
  5. Внесок народу України у перемогу над фашизмом. Україна – одна з фундаторів ООН.
  6. Вопрос 12. Україна за часів Директорії.
  7. ГКЧП і Україна
  8. Друга світова війна і Україна
  9. За Акт проголосувало абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу заявилася нова самостійна держава – Україна.
  10. Закарпатська Україна
  11. Закарпаття у складі Чехословаччини. Карпатська Україна
  12. Західноукраїнські землі 1900—1914 рр. Україна в роки Першої світової війни




Переглядів: 989

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Тема 14. Україна в роки Другої світової війни.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.