Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Тема 14. Україна в роки Другої світової війни.

Початок Другої світової війни та доля українських земель. Радянсько-німецькі договори 1939 р. і західноукраїнські землі. Пакт про ненапад 23 серпня 1939 р. Таємні протоколи. Початок Другої світової війни. Вступ Червоної армії на територію Західної України. Входження Бессарабії та Північної Буковини до СРСР. Встановлення німецької окупаційної влади на Лемківщині, Підляшші та Холмщині. Радянізація західних областей України.

Встановлення німецького окупаційного режиму в Україні. Напад Німеччини на СРСР. Україна в планах окупантів. Прикордонні бої. Відступ Червоної армії. Оборонні бої влітку-восени 1941 р. Оборонна Києва. Поразка Південно-Західного фронту. Героїчна оборона Одеси і Севастополя. Невдалі спроби контрнаступу під Харковом. Продовження наступу німецьких військ на Півдні. Окупація України військами Німеччини та її союзників. Розчленування України. План “Ост”. Нацистський “новий порядок”. Злочинна політика окупаційних властей. Економічне пограбування України.

Розгортання руху Опору та його течії в Україні. Радянське підпілля і партизанський рух 1941-1942 рр. ОУНівське підпілля 1941-1942 р. Створення Української повстанської армії (УПА). Діяльність радянських партизанських загонів і підпілля. Політична еволюція ОУН – УПА. Стосунки між радянськими та польськими партизанами (Армією Людовою), УПА і Армією Крайовою.

Основні військові операції Червоної Армії на теренах України по звільненню від німецьких військ. Україна в 1943 р. та на завершальному етапі війни (1944-1945 рр.) Перемога Червоної армії під Сталінградом і початок звільнення від німецьких військ з України. Курська битва. Продовження наступу на Лівобережжі. Визволення Києва. Корсунсь-Шевченкіська битва. Весняний наступ Українських фронтів. Кримська наступальна операція. Політика влади у звільнених областях. Примусове виселення з Криму в східні райони СРСР татар, греків, вірмен. Звільнення Одеси. Завершення звільнення від німецьких військ з України.

ОУН – УПА на завершальному етапі війни. Становище у західних областях України. Втрати України в роки війни. Дії УПА у 1944-1945 рр. Основні методи і способи боротьби підрозділів НКВС проти УПА. Репресії щодо цивільного українського населення.

Наслідки Другої світової війни для України. Політичні наслідки війни. Демографічні та економічні втрати України. Міжнародне становище УРСР внаслідок Другої світової війни.

 

Тема 15. Україна у післявоєнний період (1945-1985 рр.)

Повоєнна відбудова і розвиток України в 1945 – середині 1950-х рр. Україна у період повоєнної відбудови. Радянізація західних областей України. Адміністративно-територіальні зміни. Внутрішньополітичне та економічне становище України. УРСР– співзасновниця Організації Об’єднаних Націй, інших міжнародних організацій. Перехід до мирного будівництва. Особливості відбудови промисловості. Голод 1946-1947 рр., його причини, масштаби й наслідки. Відновлення радянської влади в західних областях України. Формування органів місцевої влади. Колективізація західноукраїнського села. Доля Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Боротьба ОУН – УПА. Р.Шухевич (Т.Чупринка). Операція “Вісла”. Україна в першій половині 1950-х рр. Внутрішньополітичне становище України на початку 50-х років. Входження Кримської області до складу України. Стан промисловості. Укрупнення колгоспів.

України в умовах десталінізації (1956-1964 рр.). ХХ з’їзд КПРС і Україна. Початок політичних реабілітацій. Наростання опору десталінізації з боку сталіністських сил. Масштаби демократизації державного життя. Ставлення в суспільстві до діяльності М.Хрущова. Робітничі виступи. Позиція вищого партійного керівництва України при усуненні М.Хрущова від влади. Л. Брежнєв і Україна. Посилення гігантоманії в індустрії. Розвиток машинобудування. Стан легкої та харчової промисловості. Обмеження індивідуальної трудової діяльності селянства. Рівень життя населення. Стан продовольчого і товарного забезпечення. Початок десталінізації та пожвавлення літературно-мистецького життя. “Відлига” в українській літературі. “Шістдесятники”.

Україна у період загострення кризи радянської системи (1965-1985 рр.) Неосталінізм. Діяльність в Україні П.Шелеста та усунення його з посади першого секретаря ЦК КП України. В.Щербицький. Порушення прав людини. Українська гельсінська Група та її діяльність. Конституція УРСР 1978 р. Відносини керівництва України з союзним центром. Наростання економічної кризи. Особливості індустріального розвитку України. Посилення бюрократичного централізму. Свобода дій союзних відомств в Україні. Атомні електростанції. Перетворення України в зону екологічного лиха. Стан колгоспно-радгоспної системи. Міграції сільського населення. Життєвий рівень населення. Наростання кризових явищ у культурі.

 


Читайте також:

 1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
 2. Антивоєнні рухи напередодні Першої світової війни
 3. Архівна справа в Україні в роки другої світової війни
 4. Афро-азійський світ після Першої світової війни.
 5. Близький Схід під час Другої світової війни.
 6. Боротьба за союзників як провідна тенденція дипломатії в період війни.
 7. Взаємозалежність суб'єктів світової економіки — об'єктивна передумова координації економічної політики
 8. Визначте місце України в планах імперіалістичних держав напередодні та на початку Першої Світової війни. В чому полягала трагедія українського народу в цій війні?
 9. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
 10. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
 11. Висвітліть положення України в роки першої світової війни.
 12. Відмінювання іменників другої відміни. Особливості поділу на групи іменників з основою на –р. Особливості відмінкових закінчень іменників другої відміни родового відмінка.
Переглядів: 793

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 13. Україна в 1920-30 рр. | ВКАЖІТЬ НОМЕР ПРАВИЛЬНОЇ ВІДПОВІДІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.