Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Охарактеризуйте розселення і життя східних слов’ян.

Кіммерійці. Про них пишуть Гомер в «Іліаді» та «Одіссеї», та Геродот в зв’язку з їх нападами на сусідні держави. Вони започаткували залізну добу, мали кінне військо, кожен воїн мав мечі та кинджали,вели кочовий спосіб життя, займалися скотарством. Вони носили шкіряні куртки, штани, чоботи і гостроверхі шапки. Ведучи кочовий спосіб життя, кіммерійці не залишили довготривалих поселень. Над своїми похованнями часто ставили кам'яні стели.

Охарактеризуйте життя кіммерійців, скіфів, сарматів.

Трипільська культура – археологічна культура часів мідного віку, знайдена в 19 столітті археологом Фойкою біля села Трипілля, що на Київщині. Це землеробські племена, які були досить розвинутими, вони вирощували жито, пшеницю, овес, розводили чудові сади, різну худобу: корів, овець, коней. Свої поселення будували біля річок на високих пагорбах по чіткому плану на дерев’яному каркасі, з двох сторін обізвали глиною. Високого рівня досягло у них ткацтво,прядіння, виготовлення посуду, який розмальовували червоною, чорно та білою фарбами, обожнювали сили природи, у них існував культ «матері», були племінні храми.

Охарактеризуйте життя, заняття та побут трипільських племен.

Скіфи. Скіфи витіснили кіммерійців, бо переважали їх чисельністю, військовою організованістю. Їх очолювали царі, які що володіли необмеженою владою. Скіфи поділялися на дві великі групи: скіфи-землероби і скіфи-скотарі, що вели кочівний спосіб життя. Серед скіфів-кочівників виділялись царські скіфи, які панували над іншими, збирали данину, займалися торгівлею з греками, ховали царів у високих курганах, висотою приблизно 20м. Найвідоміший – Чортомлик, там поховані цар і цариця з рабами, кіньми, а також знайдені 13 амфор з різними малюнками з життям скіфів і великою кількістю прикрас ( золото, срібло). Скіфи вірили в потойбічне життя. У Товстій могилі біля Орджонікідзе знайдена Золота пектораль і ще 600 золотих прикрас. Скіфи-кочівники займалися розведенням корів, коней, торгували з греками, жили в шатрах. Скіфи-землероби і скіфи орачі були також. Столицею скіфів-землеробів було Кам’яне Городище. Скіфи були вправними воїнами, вони змусили відступити перського царя Дарія, який напав на їхні землі. Були жорстокими до ворогів, вміли виготовляти вишукані прикраси, жили сім’ями, у них формувалося класове суспільство. Обожнювали сонце, місяць, зірки; головною богинею була Табіті – богиня домашнього вогнища, вірили у потойбічне життя. У 3 ст. до н.е. скіфи були витіснені сарматами.

Сармати. Жили в Північному Причорномор’ї. Про їх життя пише багато авторів (Геродот, Птоломей). Вони вели кочовий спосіб життя, вирощували різну худобу, мали добре розвинені ремесла, вели торгівлю через грецькі міста-колонії, займали величезні території,, в тому числі і в Дніпропетровській області. Торговим центром було місто Танаїс. Релігія: обожнювали сили природи. Мали добре військо, в якому служили чоловіки і жінка. Почала складатися рання рабовласницька держава, але під натиском готів і гунів вона занепала.


Читайте також:

  1. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  2. А. 5-7 день життя.
  3. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  4. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
  5. Адаптації до паразитичного способу життя
  6. Анамнез життя
  7. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  8. Біохімічна гіпотеза виникнення життя.
  9. Блок 5. Доходи та рівень життя населення.
  10. Братства,їх роль в активізації культурного життя 16-17ст.
  11. Братства,їх роль в активізації культурного життя 16-17ст.
  12. Вартість робочої сили. Рівень життя й доходи населення




Переглядів: 779

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Писемні джерела

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.