Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Юридичне оформлення СРСР. Декларація і договір.

Розвиток права у західноукраїнських землях у 19 ст.

Механізм державного управління в Радянській Україні в 1917-1920 рр.

Вищим органом влади проголошується Всеукраїнський з’їзд Рад. Уперервах між з’їздами його його функції мав виконувати Центральний виконавчий комітет. До складу ЦВК входив 61 член. Першим головою ЦВК був обраний Медвєдєв. ІІ Всеукраїнський з’їзд рад збільшив склад ЦВК до 102 членів. Свою роботу ЦВК проводив через відділи: агітаційний, господарський, зв’язку, військовий. ЦВК зі свого складу обирав Президію.

Вищим виконавчим і розпорядчим органом радянськой України був уряд – Народний Секретаріат. Формування уряду було компетенцією ЦВК. Центральними органами управління були секретарства,які очолювали народні секретарі. Держава мала назву УНР.

Формування вищих огранів влади і управління в радянській Україні цілком залежало від Москви.

Місцеві органи влади. В міру поширення радянської влади на території України Народний Секретаріат скасував посади губернських, повітових і міських комісарів,встановлені ЦР.

Місцевими органами влади були проголошені ради селянських і солдатських депутатів і їх виконавчі комітети.

Створювались надзвичайні органи влади – ревкоми, військ ревкоми, формування яких було прерогативою більшовицької партії.

На початку 19 ст. на західноукраїнських землях повністю затверджується австрійська система права. Галичина стає місцем апробації нових австрійських законів.Цивільний кодекс 1797 року,який було запроваджено в Галичині,став базою для подальшого вдосконалення цивільного законодавства. Джерелами кодексу були чисельні нормативно-правові акти, як Австрії так і інших держав.

Після скасування в Австрії кріпосного права відбувається пожвавлення як внутрішньої так і зовнішньої торгівлі,в зв’язку з чим виникла гостра потреба в розробці торгового кодексу.

Робота над кодифікацією кримінального права почалась ще в 18 ст. В 1787 р. приймається кримінальний кодекс. Він складався з двох частин,де перша регулювала процесуальне,а друга матеріальне право. Була скасована смертна кара.

Кримінальний кодекс 1852 р. відмовився від поділу на злочини і тяжкі поліцейські проступки і запровадив поділ на злочини і проступки. Знову вводилася смертна кара,широко використовувалося тюремне ув’язнення.

Таким чином можна сказати що відбувався стрімкий розвиток права.

 

 

28 грудня 1920 р. було підписано договір між РСФРР і УСРР про воєнний і господарський союз. У преамбулі договору підкреслювалася незалежність і суверенність обох держав. Але за допомогою об’єднаних наркоматів партійна влада активно втручалась у внутрішні і зовнішні справи України. Фактично формувалась унітарна держава – Росія, яка просто включала в себе Україну.

30 грудня 1922 року в Москві у приміщенні Большого театру відкрився І Всесоюзний з’їзд рад. Він ухвалив рішення про утворення СРСР, затвердив Декларацію про утворення СРСР і Союзний договір. Чотири республіки утворили єдину союзну державу. До системи центрального управління входили союзні, союзно-республіканські та республіканські наркомати. Було обрано ЦВК у складі 371 члена, 88 з яких представляли Україну. Доопрацювання договору і Декларації продовжувалося в 1923 році,коли було створено комісію по розробці Конституції.

Політика Росії щодо України мала загарбальний характер, вона була встановлена на перетворення українських земель в російські, на встановлення радянської влади в Україні.

103. Реформи в імперії Габсбургів у другій половині 19 ст., їх зміст і вплив на українські землі.

Революційні події 1848 року, які призвели до тимчасового падіння абсолютизму в Австрії, визвали зміни і на західноукраїнських землях. Був проголошений закон про ліквідацію кріпацтва і феодальних повинностей селян.

Аграрна реформа 1848 р. відкрила шлях до розвитку капіталістичних відносин у сільському господарстві. Але намагання укр. поміщиків саботувати закон про відміну кріпацтва визвали обурення населення. У Львові була створена перша українська політична організація – Головна Руська рада, яка стала офіційним представником українського населення Галичини.

Програма Головної Руської ради була обмежена. Вона зводилась до вимоги культурно-національної автономії українського населення Галичини.

В квітні 1848 р. була прийнята перша австрійська конституція,яка проголошувала деякі буржуазно-демократичні права і свободи громадян. Вона закріпляла створення централізованої держави,в якій влада зосереджувалась в руках імператора.

Загалом,західноукраїнські землі знаходилися в колоніальному становищі, були сільськогосподарським додатком до Австо-Угорської імперії.

 

 


Читайте також:

  1. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  2. Банк приймає до оплати вимога-доручення від платника протягом 20 календарних днів із дати оформлення його одержувачем.
  3. Березня 1991 р. — проведення референдуму щодо збереження СРСР.
  4. Вантажна митна декларація як основний документ при здійсненні митного оформлення вантажів
  5. Велика Вітчизняна війна СРСР.
  6. Види бойових документів і вимоги до їх оформлення
  7. Види бойових документів і вимоги до їх оформлення
  8. ВИМОГИ ДЕРЖСТАНДАРТУ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ.
  9. Вимоги до інтонаційного оформлення прочитуваного і декламованого. Прийоми його навчання
  10. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ АНКЕТИ
  11. Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору.
  12. Вимоги до оформлення реферату




Переглядів: 1177

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розвиток законодавства про кримінальне покарання в Російській імперії 1845-1885 рр. | Головні напрями розбудови сучасної незалежної України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.