Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Реформи Володимира Великого, їх значення для централізації Давньоруської держави.

КР в період своєї могутності і слави. Володимир Великий і Ярослав Мудрий: порівняльна характеристика їх діяльності.

Володимир Великий (980-1015). Зійшовши на прекстол у 980 і зосередивши в своїх руках неподільну владу, Володимир започаткував нову добу в іторії КР. На відміну від попередників у центрі його уваги були добробут держави, а не загарбання земель і збір дані. Володимир посадив власних синів (було 12) по великих містах і землях володінь. Так він усунув від влади місцевих князів. Замість далеких походив зосередився на захисті своїх володінь (найбільші в Європі 800 тис. км кв) 988 християнство. Будував нові муста, Десятинна церква. Карбування гривні сбірної з тризубом і зображенням Володимира. Міждинастичні шлюби для вирішення проблем. Угоди з Римом 1013р. З Візантією. Процесс формування території давньоруської держави і остаточного визначення її кордонів завершився за князя Володимира Великого. Він вперше карбував монети з тризубом. Оженився із сестрою Візантійського імператора Анною і став належати до християнської сімьї правителів.

Ярослав Мудрий (1036-1054). Після смерті Володимира - братовбивча війна Рюриковичів. Старший син Володимира Святополк убив Святослава, Бориса і Гліба. Ярослав розбив Святополка за допомогою варязького війська, але ще був брат Мстислав Хоробрий - розділили володіння, щоб не вбивати один одного. Після смерті Мстислава у 1036р. на київський престол сів Ярослав. Тривале князювання Ярослава - апогей могутності КР. Продовжив справу ВОлодимира: розширював кордони, розгромив печенігів. Ярослав - "тесть європи". За часи князювання Ярослава Мудрого, у Києві були збудовані Золоті Ворота, Софіївський собор, засновано першу на Русі бібліотеку. КР сягнула зениту свого розвитку і могутності, ставши в ряд з головними країнами середньовічного світу - Візантією та Германською імперією. Називаюсь мудрим бо звів закон "Руська правда" за нею кровнан помста змінювалась на грошову компенсацію. Продовжуючи справу батька, Ярослав надає прйоритетного значення зміцненню внутріполітичного становища. У цій діяльності він спирався на бояр, що на цей час зміцнилися, посилили свій вплив на життя країни. Ярослав подавав різноманітну і значну підтримку церкві, заснована митрополія Ярослав Мудрий помер у 1054 році, залишивши заповіт, яким поділив між дітьми свою державу.

1. Адмінистративна реформа.Значення: зосередження влади в руках однієї князівсткої родини дало можливість усунути племінний сепаратизм. Відтак Русь стала державою із сильною князівською владою, в якій всі рішення приймалися із єдиного центру.

2. Укріплення кордонів Русі. Замість далеких походів Володимир зосередився на захисті власних володінь. Щоб протистояти загрозі з боку печенігів, він збудував розгалужену мережу укріплень, а також нові міста на південь від Києва. Відтак, оборонна політика Володимира сприяла визнанню Київської держави. Говорячи сучасною мовою, оборонна реформа спряла підвищенню статусу Київської держави в очах світової спільноти.

3. Реформа зовнішньої політики. Володимир повів також зовнішню політику. Він залишив далекі воєнні походи. Він пішов за голосом громади, яка вимагала від князя, щоб він беріг народні сили. То ж він вів тільки оборонні війни. Важливими були також і зв*язки з західними плменами. Внаслідок вмваженої політики володіння князя стали найбільними в Європі. Вони загалом охоплювали близько 8--кв.км.

4. Воєнна реформа.Величезна увага приділялася захистові кордонів. Особливого значення при цьому надавалося укріпленню південних кордонів. "Лихо нашим головам - мусило їсти дерев*яними ложками, не срібними". Тоді князь наказав викувати для дружини срібні ложки і при тому сказав: "Сріблом і золотом не здобуду дружини, але дружиною здобуду срібло і золото". То ж значення цієї реформи саме собою очевидне - адже без боєздатної армії годі було думати про свій авторитет, а значить, про перетворення Русі на могутню державу.

5. Фінансова реформа.Володимир розпорядився карбувати золоті та срібні гроші - щолоті монети "златники" і срібні монет - "срібники". На аверсі ціх монет поміщено зображення Володимира, а також напис "Володимир на столі, а се його злато (сребро)". Ця реформа позволила значно зміцнити становище КР. Найголовнішим досягненням прийняття християнства.

Значення реформ:насамперед, в результаті адмінистративної, фінансової, оборонної, воєнної реформ значно зміцніла К держава. Значно знизилась небезпека нападів східних кочових племен. Князь міг впевненіше проводити внутрішню політику, що безперечно позитивно позначилося на добробуті людей. Високого розвитку набула також освіта, культура. За правління Володимира Русь перетворилася в найбільшу європейську державу, яка простягалася вівд Карпат до Волги, від Балтики до Чорного моря.


Читайте також:

  1. DIMCLRE (РЗМЦВЛ) - колір виносних ліній (номер кольору). Може приймати значенняBYBLOCK (ПОБЛОКУ) і BYLAYER (ПОСЛОЮ).
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  5. Iсторичне значення революції.
  6. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
  7. Ocнoвнi визначення здоров'я
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  10. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  11. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  12. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.




Переглядів: 9195

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суспільно-політичний устрій та соціально-економічний розвиток Київської Русї | Хрещення Русі, його історичне значення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.