Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Для роздумів про найважливіше в Україні

Громадянське суспільство – основа демократичної політичної системи

Громадянське суспільство під яким розуміють автономну й безпосередньо не залежну від держави систему громадських інституцій, між особистих та між групових відносин. Мова йде про такі інституції як родина, церква, засоби масової інформації, інститути культури, професійні, наукові та інші недержавні організації, об’єднання тощо.

Громадянське суспільство є своєрідною мембраною, прикордонною сферою між політичною системою і громадянським середовищем. Рівень розвитку громадянського суспільства визначає ступінь незалежності громадян від держави.

Демократична політична система базується на демократичному політичному режимі і розвиненому громадянському суспільстві. Громадянське суспільство обмежує державу, передаючи або розподіляючи з її інститутами частину своїх регулятивних функцій в економічній, соціальній і духовній сферах громадянського життя.

Глобальне громадянське суспільство – планетарна сукупність усіх громадян світу, їх вільних об’єднань та асоціацій, пов’язаних суспільними відносинами, що перебувають за межами новостворюваної глобальної держави, її директивного регулювання і регламентації, але гарантуються і охороняються згаданими вище політичними структурами глобальної держави.

Глобальне громадянське суспільство – є системою суспільних структур, відносин, свідомості і діяльності, незалежних від політичних структур (наддержавних, міждержавних і державно-національних), відносин.

 

Основні функції глобального-громадянського суспільства – забезпечення життєдіяльності соціальної, соціокультурної та духовної сфер глобального суспільства, їх самовідновлення та передачі від покоління до покоління.

Цицерон “Держава є власність народу, а народ не будь-яке зібрання людей… а зібрання багатьох людей, пов’язаних між собою згодою в питаннях права та спільністю інтересів... Закон є сполучною ланкою громадянського суспільства, а право встановлено законом, однакове для всіх”

Томас Гоббс “Як відомо, цією громадянською наукою першим зацікавився Сократ. За ним звернулися до неї Платон, Арістотель, Цицерон.”

Джон Локк “Ні для кого у громадянському суспільстві не може бути зроблено виняток із законів цього суспільства”

Кант “Найбільша проблема для людського роду дозволити яку його змушує природа, - досягнення загального правового громадянського суспільства”

Гегель “Громадянське суспільство є роз’єднання, що з’являються посередині між родиною і державою, хоча розвиток громадянського суспільства настає пізніше, ніж розвиток держави”

Т.Пейн. Протистояння громадянського суспільства держави є провідною ідеєю, за ним “держава – необхідне зло; чим його менше, тим краще”

Карл Попер “Згодом магічне, племінне чи колективістське суспільство ми пойменуємо закритим суспільством, а суспільство, де індивіди змушені ухвалювати особисті рішення відкритим суспільствам.”


Читайте також:

  1. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  2. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  3. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  6. Адміністративне судочинство в Україні
  7. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  8. АКТИВІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ
  9. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
  10. Аналіз стану та проблем реалізації Болонського процесу в Україні за ключовими напрямками.
  11. АРХІВНА СПРАВА В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ, НА БУКОВИНІ ТА ЗАКАРПАТТІ У 1920-1930-Х РР.
  12. Архівна справа в Україні в роки другої світової війни




Переглядів: 522

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типи політичних систем | Громадянське суспільство

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.