Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основи конвоювання.

При встановленні факту нападу на об'єкт або проникнення в його приміщення (на територію) сторонніх осіб, старший наряду докладає про це черговому по МРВ і вживає заходів до затримання або знешкодження правопорушників, що охороняється.

У випадку спрацьовуванні на об'єкті пожежної сигналізації або виникнення пожежі до нього прямує також наряд пожежної охорони.

Категорично забороняється перевіряти ще раз по телефону або іншим способом причину подачі сигналу "Тривога" з об'єкту.

Після прибуття наряду МРВ на об'єкт всі задіяні за планом оборони об'єкту сили поступають в підкорення старшого цього наряду і діють по його вказівках.Прибувши на об'єкт, старший наряду організовує розстановку особового складу згідно схеми оборони і оперативної обстановки, що складається. Співробітники міліції перекривають можливі шляхи відходу злочинців і, дотримуючи заходи безпеки з'ясовують причину надходження сигналу "Тривога".

Залежно від обстановки, що складається, на об'єкті, що охороняється, керівництвом МРО можуть бути введені в дію оперативні плани "Сирена", "Грім" або спеціально розроблені для цього об'єкту плани із задіянням максимальної кількості особового складу ОВС.

Молодший інспектор групи затримання ПЦО, одержавши наказ про виїзд на об'єкт по сигналу "Тривога" найкоротшим шляхом, з дотриманням правил дорожнього руху, зобов'язаний прибути на вказаний об'єкт. В дорозі проходження уточнює особливості об'єкту по оперативній картці і розподіляє обов'язки між членами екіпажу. При неможливості своєчасного прибуття на об'єкт через надзвичайні обставини, поломки автомобіля - негайно докладає про це черговому ПЦО, використовуючи при цьому всі доступні засоби зв'язку і діє надалі по його вказівці.

Прибувши до об'єкту - докладає про це черговому ПЦО, дотримуючи запобіжні засоби силами екіпажа проводить оперативно-пошукові заходи щодо встановлення причини надходження тривожного сигналу, для чого із застосуванням службового собаки ретельно оглядає об'єкт, звертаючи особливу увагу на найуразливіші місця (двері, вікна, люки, дах, горищні, підвальні і суміжні з об'єктом приміщення) і прилеглу територію

Якщо порушень цілісності периметра не виявлено і при цьому:

а) всі контрольні лампи горять рівним світлом - передає на ПЦО повідомлення «Об'єктова справна»;

б) блимає або не горить одна або декілька контрольних ламп - передає на ПЦО повідомлення «об'єктова спрацювала, мигає (не горить) лампочка і умовний номер лампи, що спрацювала або несправної, на щиті приладів;

в) є всі ознаки знеструмлення (частіше по цілій групі об'єктів) - такі як відсутність світла контрольних ламп охоронно-пожежної сигналізації (ОПС), освітлення усередині об'єкту - передає на ПЦО повідомлення «знеструмлення».

Не залишає об'єкт без охорони до прибуття груп перекриття «господоргана», а також до з'ясування причини спрацьовування ОПС і здачі об'єкту під нагляд ПЦО.

При виявленні порушень цілісності об'єкту негайно докладає про це черговому по МРО і ПЦО, блокує об'єкт і силами наряду здійснює комплекс оперативних дій по виявленню, переслідуванню і затриманню злочинців. Знайшовши злочинців безпосередньо в приміщенні об'єкту або біля нього, вживає заходів до затримання, а за відсутності такої можливості - блокує шляхи відходу злочинців і, по прибуттю групи захоплення, виконує команди старшого групи.

Одержавши наказ про виїзд по сигналу "Тривога" на квартиру, що охороняється, в дорозі проходження розподіляє обов'язку між членами екіпажа і визначає порядок їх дій по прибуттю на місце події.

Для цього уточнює всі вразливі місця і шляхи можливого відходу злочинців (наявність ліфта, суміжних балконів, архітектурних надбудов, виступів, пожежних сходів, проходів, горищ, підвалів). За наявності пасажирського ліфта блокує його на першому поверсі і по сходовому маршу спускається на поверх квартири, що охороняється, звертаючи увагу на місця можливого укриття злочинців.

До дверей квартири необхідно наближатися приховано, дотримуючи заходи особистої безпеки, потім оглянути дверні замки, двері, прослуховувати атмосферу квартири.

Про результати доповісти відповідальному по ПЦО, а у разі виявлення слідів зламу - черговому по ОВС. При виявленні сторонніх в квартирі, що охороняється, наряд блокує їх на об'єкті і вживає заходів до затримання.

Працівнику міліції охорони під час несення служби забороняється:

1. Приймати під охорону об'єкти, не вказані в маршрутній картці і табелі поста.

2. Самостійно або на прохання адміністрації об'єкту закривати на замки або відкривати двері, вікна, віконниці, встановлювати і знімати замки, невигідні пломби, друк, переміщати пожежний інвентар.

3. Допускати кого-небудь на об'єкти в невстановлений час.

4. Передавати або пред'являти кому б то не була своя зброя і спецзасоби, за винятком осіб, яким він підлеглий.

5. Самовільно залишати маршрут (пост), змінювати порядок несення служби, відволікатися від виконання обов'язків по охороні об'єктів і ослабляти пильність (спати, читати, приймати їжу в невстановлений час і т.п.), вступати в розмови з питань, що не відносяться до служби.

6. Заходити без службової необхідності в житлові будинки, столові, магазини, клуби, ресторани і інші приміщення.

7. Порушувати правила радіообміну, викликати центральну радіостанцію під час ведення переговорів з іншими кореспондентами, вести особисті переговори і відключати станцію в період несення служби.

8. Перевищувати встановлену швидкість руху, якщо це не викликано оперативною необхідністю.

9. Перевозити сторонніх громадян і вантажі на службовому транспорті, залишати транспорт без нагляду, передавати кому б то не було управління автомобілем.

Для конвоювання затриманих і взятих під варту осіб призначається конвой у складі: начальника конвою (старшого конвоїра) і конвоїрів. Конвой може бути звичайний і посилений. Склад, вид і чисельність такого наряду визначається командиром підрозділу (начальником органу).

Звичайний конвой призначається з розрахунку:

- на одного - двох конвойованих - 2 конвоїри

- на 3-6 конвойованих - 3 конвоїри

- на 7-9 конвойованих - 4 конвоїри

- на 10-12 конвойованих - 5 конвоїрів

- на 13-20 конвойованих - 6 конвоїрів

і додатково один конвоїр на кожних наступних 5 конвойованих. Якщо у складі конвою 5 і більше конвоїрів, призначається помічник начальника конвою.

Посилений конвой може призначатися, якщо серед конвойованих є особи, які мають намір вчинити втечу, напад на охорону, заподіяти шкоду оточуючим або собі, якщо маршрут конвоювання має велику довжину, якщо географічні або кліматичні умови є складними. Начальником посиленого конвою призначається особа середнього начальницького складу, чисельність конвоїрів відповідно збільшується.

З метою підвищення оперативності в роботі конвоїв міліції, забезпечення безпеки руху та надійної охорони конвойованих осіб, спеціальні автомобілі, на яких вони перевозяться, обладнуються радіостанціями, проблисковими маяками та пристроями для розмови між кабіною і кузовом.

Начальник конвою (старший конвоїр) несе відповідальність за точне та своєчасне виконання поставленого завдання щодо конвоювання затриманих і взятих під варту осіб, додержання законності підлеглими, збереження службових документів, особових справ конвойованих, озброєння та інших засобів, які були видані конвою.

Він зобов'язаний:

1. Знати обстановку на маршруті конвоювання та її особливості, основні відомості про конвойованих; підготувати конвой до виконання завдання, встановити порядок взаємодії між конвоїрами; одержати необхідні документи (додаток № 5), грошовий аванс, продовольство і матеріально-технічні засоби, видані конвою, організувати їх правильне використання, вести дорожній журнал.

2. Уміло і твердо керувати діями конвою щодо своєчасного доставлення конвойованих до місця призначення, забезпечувати охорону їх в судах і під час проведення слідчих дій, вживати заходів до посилення спостереження за ними на ночівлях, привалах, станціях, в аеропортах. Не допускати порушення конвойованими правил поведінки в дорозі на об'єктах їх тимчасового перебування.

3. Визначати дії конвою на випадок надзвичайних обставин. Якщо обстановка на основному маршруті конвоювання ускладнюється, слід переходити на запасний; у разі втечі організувати негайне переслідування і затримання втікача.

4. Стежити за додержанням конвойованими і складом конвою правил санітарної гігієни: під час перебування, у дорозі понад одну добу надавати конвоїрам відпочинок по черзі, не допускати при цьому залишення конвойованих без охорони.

5. Звітувати після повернення в конвойний підрозділ (орган внутрішніх справ) за витрачені грошові кошти.

Начальникові конвою забороняється: змінювати порядок конвоювання затриманих і взятих під варту осіб, залишати конвой, якщо цього не вимагають обставини.

Помічник начальника конвою підпорядковується начальникові конвою і виконує всі його вказівки з питань охорони конвойованих. Крім цього, він повинен стежити за станом використовуваних матеріально-технічних засобів, особисто проводити обшук конвойованих, забезпечувати збереження виявлених при цьому грошей, цінностей, предметів і речей, видавати всьому складові конвою належне забезпечення; у випадку хвороби начальника конвою брати на себе виконання його обов'язків.

Міліціонер-конвоїр підпорядковується начальнику конвою (старшому конвоїру) та його помічникові.

Він зобов'язаний:

1. Досконало знати свої обов'язки і точно їх виконувати, перебувати у визначеному начальником конвою місці і не відлучатися без його дозволу.

2. Мати справну і в постійній готовності до дії зброю, бути вимогливим і ввічливим у поводженні з конвойованими і вести за ними постійне спостереження, дотримувати правил особистої безпеки.

3. Припиняти небезпечні і недозволені дії затриманих і взятих під варту осіб, проводити за вказівкою начальника конвою їх обшук, вилучати у них і передавати начальнику конвою заборонені до збереження предмети і речі.

4. Конвоїру забороняється відволікатися від несення служби, вступати з конвойованими в розмови, крім випадків, коли необхідно дати вказівки про порядок руху і дотримання правил поведінки під час конвоювання; приймати від затриманих і взятих під варту осіб або передавати їм від сторонніх осіб будь-які предмети, записи, продукти харчування, відправляти їх листи, розголошувати маршрут руху конвою і кінцевий його пункт.


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. R – розрахунковий опір грунту основи, це такий тиск, при якому глибина зон пластичних деформацій (t) рівна 1/4b.
  3. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  4. Анатомо-фізіологічні основи статевого розвитку.
  5. Біологічні основи мислительної діяльності.
  6. Біомеханічні основи шинування при пародонтозі.
  7. Біохімічні основи розвитку витривалості
  8. Біохімічні основи розвитку силових і швидкісних якостей
  9. Валютний ринок, основи його функціонування. Основні види валютних операцій
  10. Вивчення основи слова і закінчення
  11. Вимоги до гірських порід основи гребель
  12. Виникнення права на позов і правові основи його реалізації




Переглядів: 1337

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи несення служби по охороні об'єктів. | ПІДСТАВИ ДЛЯ КОНВОЮВАННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.