Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Дії конвою при втечі (замаху на втечу) та при нападі на конвой

Наряд міліції під час охорони і конвоювання затриманих і взятих під варту осіб має право застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю у випадках і в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Втеча від конвою міліції є самовільне протиправне залишення заарештованими та взятими під варту особами встановленого місця знаходження шляхом подолання лінії охорони. Лінією охорони у спецавтомобілі - є стіни, підлога, стеля, двері камер

При втечі (спроби втечі) арештованих та взятих під варту осіб шляхом виламування дверей камер, аварійного виходу, розбиранням підлоги, стелі, стін, склад конвою зобов'язаний:

1. Конвоїр біля камер зобов'язаний:

- негайно подати сигнал про зупинку, та в залежності від обставин приймає заходи щодо попередження скоєння втечі;

- вимагає від осіб, взятих під варту, припинити протиправні дії;

- виявляє осіб, що намагалися скоїти втечу;

- доповідає про наслідки начальнику конвою.

2. Міліціонер - водій:

- отримавши наказ про зупинку від начальника конвою зупиняє автомобіль, якщо є змога на відкритій місцевості;

- після зупинки автомобіля вимикає запалювання, ключі від замка запалювання зберігає у себе, двері кабіни замикаються;

- по команді начальника конвою здійснює огляд лівої сторони автомобіля по напрямку руху, та доповідає про наслідки;

- займає позицію справа моторної частини автомобіля так, щоб мати в полі зору вхідні двері спецкузова, за наказом начальника конвою готує зброю.

3. Начальник конвою:

- дає наказ водію зупинитися;

- після зупинки оглядає праву сторону автомобіля;

- після того, як міліціонер - водій зайняв свій пост, з'ясовує причину зупинки у конвоїрів і з застосуванням заходів безпеки відмикає двері спецкузова;

- за результатами обставин, що склалися, начальник конвою, доповідає у чергову частину ОВС. Якщо ситуація під контролем, продовжує рух;

- при виявлені втечі вживає заходи щодо негайного переслідування втікачів, для чого призначає зі складу підлеглих йому працівників міліції групу переслідування;

- встановлює анкетні дані втікачів, про що негайно доповідає в найближчий міськрайвідділ внутрішніх справ;

- приймає невідкладні заходи по охороні решти арештованих.

При нападі арештованих та засуджених осіб на конвой, його склад діє відповідно до розрахунку.

Розрахунок конвою повинен передбачати напад однієї особи, групи осіб та конвойованих.

Якщо напад набув загрозливого становища (арештованим вдалось відкрити камери), конвой вживає заходи активної оборони із застосуванням спеціальних засобів та попереджує утримуваних про можливість застосування зброї. Про ситуацію, що виникла, начальник конвою негайно доповідає в найближчий ОВС і керує нарядом щодо припинення протиправних дій.

При захоплені заручника арештованими начальник конвою всіма засобами утримує арештованих в кузові спец автомобіля до прибуття допомоги.

Під час нападу на конвой сторонніх осіб та в обстановці, що склалася, рух припиняється або прискорюється (з переходом на запасний маршрут) про що негайно доповідається в найближчий ОВС.

Якщо на спецавтомобіль під час перевезення спецконтингенту здійснюється напад шляхом його зупинки другим автомобілем, начальник конвою зв'язується з найближчим ОВС, доповідає про обставини, що склалися. Приводить зброю в бойову готовність (свою та водія). Наказує водію не зупинятися і продовжувати рух. При неможливості ухилитися від нападу, дає команду на його пошкодженні шляхом застосування табельної зброї.

При зупинці автомобіля конвой займає зручну позицію для захисту, якщо є можливість, начальник конвою відкриває двері кузова і наказує одному з конвоїрів зайняти оборону та замикає двері.

Конвоїр у спецкузові приводить зброю в готовність, наказує арештованим лягти на підлогу, веде за ними постійний нагляд та не допускає в кузов сторонніх осіб.

Лекція Тема №6: «Розшукові наряди органів МВС, які виконують завдання в надзвичайних умовах». (Тези).

Мета:

Загальноосвітня (навчальна):Вивчити визначення, види розшукових нарядів органів внутрішніх справ.

Розвиваюча:з’ясувати порядок та проблеми використання розшукових нарядів при виконанні службових завдань.

Виховна: Формування рішучості, відповідальності за прийняте рішення до дій за надзвичайних умов.

Час:2 години.

Місце: лекторій.

Основні поняття: пост спостереження, об’єкт спостереження, сектор спостереження, визначення відстаней, засада, бойовий порядок та бойовий розрахунок засади, блокування, заслон, рубіж блокування, пошукова група, група пошуку, смуга пошуку, кінцевий рубіж, рубіж зустрічі, переслідування, група переслідування.

ПЛАН:

1. Визначення розшукових нарядів органів МВС України.

2. Види розшукових нарядів: заслон, засада, пошукова група, група переслідування.

 

1. Визначення розшукових нарядів органів МВС України.

Види розшукових нарядів, їх призначення, склад та озброєння. Розшукові наряди органів МВС та внутрішніх військ: заслін, пошукова група, засада, група переслідування, розшуковий пост, розшукова група, пост спостереження. Дії пошукових групп у населених пунктах здійснюються у взаємодії із представниками місцевих органів влади. Пошук зазвичай ведеться послідовно по ділянках, об'єктах (кількох будов). При цьому зі складу груп виділяються пости спостереження для потайливого спостереження за підступами до населеного пункту, виходами з нього й місцями ймовірного переховування злочинців.

Кількість і склад пошукових нарядів залежить від розміру населеного пункту, чисельності розшукуваних, їх намірів і інших даних. Попередньо зона огляду ділиться на окремі ділянки, квартали,визначається порядок, черговість, час і тривалість огляду об'єктів, склад пошукових груп. Пошукові групи, насамперед , уважно оглядають підступи до населених пунктів і, особливо , місця, зручні для вкриття злочинців: окремі приміщення, будови, скирти соломи, городи, сади, яри, чагарники тощо. Через місцеві органі влади та жителів з'ясовуються відомості про появу підозрілих осіб. У випадках вступу даних про сховища злочинців у конкретних житлових помешканнях або господарствах громадян, їх огляд проводиться з дотриманням вимог закону й заходів безпеки.

На дорогах, по яким здійснюється в'їзд і виїзд із населеного пункту, виставляються пости спостереження та КПП, які здійснюють перевірку транспорту й підозрілих осіб. Особовий склад, задіяний до розшуку, у районі населеного пункту повинен дотримувати запобіжних заходів, щоб у випадку застосування зброї не вразити вогнем або застосування спеціальних засобів місцевих жителів і не викликати пожеж.

 

2. Види розшукових нарядів: заслон, засада, пошукова група, група переслідування.

Роль і завдання спостереження у службовій діяльності органів МВС. Призначення та чисельність поста спостереження. Озброєння та забезпечення поста спостереження засобами сигналізації та зв’язку.

Засада - вид розшукового наряду. Види засади. Озброєння та екіпіровка особового складу. Призначення, чисельність та місце засади. Бойовий порядок та бойовий розрахунок засади.

З’ясування завдання, оцінка обстановки і прийняття рішення на затримання злочинця, постановка завдання працівникам засади.

Вихід особового складу на позицію та її зайняття. Спостереження та зв’язок. Робота старшого засади з ор­ганізації дій в умовах безпосереднього контакту зі злочинцем та під час спроби злочинців втекти. Обшук затриманих, огляд місцевості. Управління нарядом під час виконання завдань.

Поняття блокування, заслону. Призначення та чисельність заслону, як виду розшукового наряду. Сили та засоби, які додають­ся заслону. Рубіж блокування району знаходження злочинців або перекриття напрямку їх можливого руху. Характеристика рубежу блокуван­ня.

Завдання та порядок розташування заслону на місцевості. Бойовий порядок та бойовий розрахунок заслону під час затри­мання злочинців.

Порядок, зміст та послідовність роботи старшого заслону з організації служби на рубежі блокування. Зміст наказу на виконан­ня служби у заслоні. Ведення бойових документів у заслоні. Уп­равління особовим складом заслону під час виконання отриманого завдання.

Поняття пошукової групи як розшукового наряду, її призначен­ня, чисельність, склад, екіпіровка та озброєння. Сили і засоби, що додаються до пошукової групи.

Бойовий порядок пошукової групи. Основні засоби виконання завдання: спостереження, огляд місцевості, місцевих предметів, відпрацювання виявлених слідів, опитування місцевих мешканців.

Тактичні дії працівників у вихідному районі, на вихідному рубежі, під час огляду окремих об'єктів, місць можливого перехо­вування злочинців у населеному пункті.

Дії працівників під час виявлення злочинця та скоєння ним збройного опору, прориву злочинця крізь бойові розрахунки пошуко­вої групи та спроби втекти. Порядок, зміст та послідовність роботи старшого пошукової групи у ході виконання служби, та керування особовим складом у різних ситуаціях.

Поняття групи переслідування як розшукового наряду, її приз­начення, склад, озброєння.

Рубежі, що призначаються групі переслідування. Види пе­реслідування.

Особливості переслідування пішим порядком та на транспортних засобах.

Затримання злочинця, проведення обшуку та огляду місця зат­римання. Особливості переслідування злочинців за слідами та в лабіринті. Обов'язки старшого групи переслідування щодо організації та управління нарядом у різних ситуаціях.

(Частина тексту лекції з даної теми містить матеріали обмеженого користування, тому знаходиться у спеціальній бібліотеці.)


Читайте також:

  1. ДІЇ НАРЯДІВ КОНВОЙНОЇ СЛУЖБИ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНИХ ПОДІЙ, УСКЛАДНЕНІ ОБСТАНОВКИ І В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ
  2. КОНВОЮВАННЯ В АВТОМОБІЛЯХ
  3. КОНВОЮВАННЯ ДО СУДІВ. ОХОРОНА КОНВОЙОВАНИХ У СУДОВІЙ УСТАНОВІ І ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СЛІДЧИХ ДІЙ
  4. Основи конвоювання.
  5. ПІДСТАВИ ДЛЯ КОНВОЮВАННЯ
  6. ПОРЯДОК ПРИЙМАННЯ ЗАТРИМАНИХ І ВЗЯТИХ ПІД ВАРТУ ОСІБ ДЛЯ КОНВОЮВАННЯ.
Переглядів: 1163

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ДІЇ НАРЯДІВ КОНВОЙНОЇ СЛУЖБИ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНИХ ПОДІЙ, УСКЛАДНЕНІ ОБСТАНОВКИ І В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ | Плани семінарських занять

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.065 сек.