Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ДІЇ НАРЯДІВ КОНВОЙНОЇ СЛУЖБИ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНИХ ПОДІЙ, УСКЛАДНЕНІ ОБСТАНОВКИ І В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

ОХОРОНА КОНВОЙОВАНИХ У ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Для охорони затриманих та заарештованих осіб в лікувальній установі створюється наряд з найбільш досвідчених та професійно підготовлених працівників міліції, які мають стаж роботи в ОВС не менш 3 років. У наряд для охорони затриманих і взятих під варту жінок виділяються працівники міліції тієї ж статі. З складу наряду призначається старший. Охорону утримуваної в лікарні особи працівники міліції здійснюють лише у форменому одязі. Час несення служби нарядами не повинен перевищувати 12 годин.

Охорону однієї затриманої (заарештованої особи), яка поміщується в лікувальну установу, здійснює цілодобовий внутрішній наряд у складі 3-х міліціонерів, озброєних табельною зброєю та спецзасобами. Якщо палата, розташована на 1-3 поверхах - додатково виставляється зовнішній пост під вікнами палати.

Для охорони двох осіб, утримуваних в одній палаті, виставляється чотири працівники, які забезпечують доставлення їх на процедури, в туалет, тощо. В вечірній і нічний час два міліціонери несуть службу безпосередньо в палаті (внутрішній пост) та два біля палати (зовнішній пост). При збільшені кількості утримуваних в одній палаті (від 3 і більше) на кожну наступну особу додатково виділяється ще один працівник міліції. Старшим наряду призначається офіцер.

Медичний персонал інформується про вимоги режиму та умови перебування затриманої особи в лікувальній установі, про недопустимість розголошення інформації про особу, строк її виписки та стан здоров'я.

До направлення затриманої особи в лікувальний заклад керівництво міськрайвідділу:

1. Проводить обстеження палати, в яку має бути поміщена особа, про що складає відповідний акт. В акті зазначаються: дата проведення обстеження, місце знаходження лікувального закладу (адреса), поверх, на якому розміщена палата, технічне укріплення палати, наявність меблів, розташування кабінетів лікарів де буде проходити лікування утримувана під вартою особа, місце знаходження туалету та телефону для зв'язку з черговою частиною МРВ, його номер, інші дані, які мають значення для забезпечення надійної охорони особи.

2. Готує схему розміщення палати, з визначенням кабінетів медпрацівників, посту медсестри, туалетів, виходів з лікарні, інших уразливих місць.

3. Затверджує функціональні обов'язки кожного постового (в подальшому кожний постовий, після їх вивчення та перевірки знань керівництвом міськрайвідділу ставить свій підпис у відповідній відомості). Зазначені документи зберігаються в літерній справі в черговій частині МРВ УМВС.

4. До поміщення затриманої особи в палату ретельно оглядаються вікна, двері, ліжка, постіль, тумбочка, шафа, посуд і вилучаються всі предмети, які можуть бути використані для вивчення протиправних дій.

Призначені в наряд працівники міліції зобов'язані:

- досконально знати свої обов'язки і суворо дотримуватися їх виконання;

- знати прізвище утримуваної особи, статтю КК України за якою притягується до відповідальності особа, за ким вона рахується, діагноз захворювання, здатність до вчинення протиправних дій (небезпечний злочинець, має намір вчинити втечу, здійснити напад на працівників міліції, заподіяти собі тілесні ушкодження, тощо);

- перебувати у визначеному старшим нарядом місці і не відлучатися без його дозволу;

- мати справну і в постійній готовності до застосування зброю;

- бути вимогливим і ввічливим у поводженні з затриманою (арештованою) особою, вести за нею постійний нагляд, дотримуватись правил особистої безпеки;

- припиняти небезпечні і недозволені дії особі, яка знаходиться під охороною:

- у випадках смерті, самогубства, замаху на самогубство затриманого (заарештованого) негайно повідомити чергового по МРВ, дотримуючись правил безпеки надати долікарняну допомогу і одночасно викликати чергового лікаря. В подальшому діяти відповідно до вказівок чергового по МРВ УМВС.

Наряду забороняється:

- відволікатися від несення служби;

- вступати з затриманими в розмови, крім випадків, коли необхідно дати вказівки щодо порядку дотримання правил поведінки;

- приймати від утримуваного під вартою та сторонніх осіб будь-які предмети, записки, продукти харчування, відправляти його листи;

- розголошувати місце знаходження затриманого, діагноз його захворювання та дату виписки з лікарні.

У разі виникнення надзвичайних подій під час перевезення спецконтингенту, начальник конвою (старший конвоїр) негайно повідомляє по радіостанції у чергову частину міськрайоргану, що знаходиться на маршруті конвоювання, якому органу внутрішніх справ належить конвой, місце його знаходження, яка виникла подія, яка потрібна допомога, при необхідності зміни маршруту руху повідомляється напрямок (запасний варіант).

У чергових частинах міськрайорганів, що знаходяться на маршруті конвоювання повинні бути радіопозивні конвоїв, які проходять по їх території, а у конвоїв - позивні цих міськрайвідділів.

З метою забезпечення режиму таємності, інформація, що передається, відповідно кодується.

При отримані радіосигналу черговою частиною міськрайоргану, що знаходиться на маршруті конвоювання, черговий зобов'язаний:

а) з'ясувати, якому органу внутрішніх справ належить конвой (відповідно до позивного);

б) точне місце його знаходження;

в) доповісти керівництву міськрайоргану;

г) повідомити чергову частину конвойного підрозділу;

д) інформацію зареєструвати в книгу обліку заяв про злочини.

Для надання допомоги конвою начальник міськрайоргану (заступник, черговий) терміново напрямляє на місце зупинки спец автомобіля озброєний наряд міліції, ДАІ та інший спецавтомобіль для перевезення арештованих, якщо автомобіль конвою несправний (пошкоджений), при необхідності - пожежних, швидку медичну допомогу.

У разі нападу на конвой, втечі заарештованих (підсудних), вводиться відповідний план.

Старший наряду міськрайоргану, прибувши на місце пригоди, оцінює оперативну обстановку, доповідає черговому і діє за його вказівкою та в залежності від ситуації яка склалася.

Про всі надзвичайні події, пов'язані з охороною і конвоюванням затриманих і заарештованих осіб, начальник (черговий) міськрайоргану (в підпорядкуванні якого знаходиться конвой і на території якого виникла надзвичайна подія) негайно повідомляє черговому по УМВС.

При поломці автомобіля, в якому перевозяться затримані (заарештовані, засуджені) особи, начальник конвою приймає невідкладні заходи щодо їх охорони: виставляє одного конвоїра позаду спец автомобіля; другого конвоїра залишає в кузові; водія виставляє по переду з лівого боку; встановлює на проїжджій частині, на всю довжину автомобіля, обмежувальні ковпаки (в темну пору доби - світловідбивну стрічку та включає проблисковий маяк). До прибуття допомоги начальник конвою розташовується попереду автомобіля, з правого боку, контролює дії конвоїрів, вживає заходи щодо ізоляції конвойованих від сторонніх осіб, що знаходяться на місці пригоди, недопущення наближення їх до спец автомобіля, збереження документації та майна, встановлені зв'язку з органами внутрішніх справ, доповідає про обставини, що склалися.

У разі можливості здійснення ремонту автомобіля власними силами конвоїр, який виставляється позаду автомобіля, переміщається до лівої його сторони з таким розрахунком, щоб він міг контролювати повністю ліву і задню сторону автомобіля, начальник конвою контролює передню і праву сторону автомобіля, водій займається ремонтом, але повинен бути завжди готовим до надання допомоги по забезпеченню охорони спецконтингенту.

У разі неможливості здійснити ремонт, у тому числі внаслідок пошкодження після дорожньо-транспортної пригоди, нападу та інших обставин, виникає необхідність пересадки спецконтингенту з одного автомобіля в інший.

У разі відсутності можливості поставити автомобілі поряд, вони ставляться впритул один за другим.


Читайте також:

  1. Аварійне та довгострокове прогнозування хімічної обстановки
  2. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  3. Аварійно-рятувальні служби
  4. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  5. Адміністративно-правове регулювання проходження державної служби
  6. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  7. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
  8. Аналітична робота в умовах кризи.
  9. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
  10. АТ – одна з найбільш зручних форм колективного підприємства в умовах ринкової економіки. Першим АТ вважають створену у 1602 році Голандсько –Ост - Індську компанію.
  11. Безпека в умовах кримінальної злочинності
  12. Безпека життєдіяльності людини в умовах натовпу




Переглядів: 1312

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КОНВОЮВАННЯ ДО СУДІВ. ОХОРОНА КОНВОЙОВАНИХ У СУДОВІЙ УСТАНОВІ І ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СЛІДЧИХ ДІЙ | Дії конвою при втечі (замаху на втечу) та при нападі на конвой

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.