Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Податкова політика на сучасному етапі економічних реформ

Вплив податків на економіку подвійний. Одні з них (ПДВ, акцизи) впливають на виробництво через попит, інші - безпосередньо на виробництво (податок на прибуток).

Розвинені країни для збільшення виробництва намагаються збільшувати споживання. В Україні - за низького рівня доходів населення змушено ще й сплачувати кілька податків: на доходи фізичних осіб, ПДВ і акцизи. Невисокий внутрішній попит спонукає українських виробників орієнтуватися на зовнішнього споживача.

Надмірне оподаткуванняскорочує обігові кошти і фонди розвитку підприємств, породжує неплатежі (збільшення у 1998 р. акцизів на спирт призвело майже до зупинки лікеро-горілчаної галузі). Агресивна фіскальна політика також провокує "тінізацію" економіки, стримує інвестиції, які реагують на рівень податків.

Оподаткування зовнішньої торгівлівиливає на виробництво через дії партнерів. Великої шкоди нашому експорту завдало введення Росією ПДВ на імпорт (1996 р.). Хоча цей захід відповідав міжнародній практиці, проте через нього деякі українські товари були витіснені з російських ринків. Зупинило експорт цукру до Росії введення у 1997 р. імпортного мита в розмірі 15%, а також додаткового імпортного мита в розмірі 3% і тимчасового 20-відсоткового мита у 1998 р.

Аналіз виконання зведених бюджетів України показує, що більше 50% доходів пов'язано з надходженням податку на прибуток підприємств, ПДВ та прибуткового податку з громадян.

Показовим є досвід США,де принципи "кривої Лаффера" використані на початку 80-х років XX ст. у податковій політиці Р.Рейгана. Проведені у США емпіричні дослідження довели, що точка максимуму доходів бюджету знаходилася набагато правіше від тієї, що характеризувала фактичний рівень податкових надходжень.

Проект Податкового кодексу України передбачає зниження рівня податкових ставок,проте слід урахувати, що в початковий період зменшення обсягів податкових надходжень до бюджету може означати збільшення його дефіциту.

Українські виробники переважно працюють на застарілому обладнанні. Тому слід очікувати, що зниження рівня податку на прибуток може допомогти підприємствам спрямувати більше коштів на реконструкцію та розвиток виробництва.

ПДВ повинен, насамперед, відповідати своєму призначенню.

В процесі реформування податкової системи слід досягти оптимального співвідношення прямих і непрямих податків, оподаткування юридичних та фізичних осіб. Податкову реформу в Україні потрібно розглядати як органічну складову макроекономічної політики, вона має бути спрямована на структурну перебудову економіки, забезпечення її стабільності і зростання, підвищення добробуту населення.Саме ці положення слід ураховувати під час доопрацювання Податкового кодексу України.



Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. IV. На четвертому етапі, виходячи із позиції кожної СОБ на матриці АДЛ, вибирають для неї відповідну стратегію.
  3. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  4. Аграрна політика
  5. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  6. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  7. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  8. Аграрна реформа.
  9. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  10. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  11. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  12. Активна і пасивна державна політика.




Переглядів: 514

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття фінансової безпеки держави | Оптимальний розмір боргів держави

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.