Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стаття 11. Охорона праці неповнолітніх.

Стаття 10. Охорона праці жінок.

Охорона праці жінок, неповнолітніх та інвалідів.

Стаття 9. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здо­ров'я працівників або у разі їх смерті.

Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров’я працівників або у разі їх смерті.

Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або у разі смерті працівника, здій­снюється Фондом соціального страхування від нещасних ви­падків відповідно до Закону України «Про загальнообов'язко­ве державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Роботодавець може за рахунок власних коштів здійснюва­ти потерпілим та членам їх сімей додаткові виплати відповідно до колективного чи трудового договору.

За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з не­щасним випадком на виробництві або професійним захворю­ванням, зберігаються місце роботи (посада) та середня заро­бітна плата на весь період до відновлення працездатності або до встановлення стійкої втрати професійної працездатності. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи проводяться його навчання і перекваліфікація, а також праце­влаштування відповідно до медичних рекомендацій. ~~ Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним ви­падком на виробництві або професійним захворюванням за­раховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

Забороняється застосування праці жінок на важких робо­тах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, крім деяких підземних робіт (не фізичних робіт або робіт, пов'язаних з санітарним та побуто­вим обслуговуванням), а також залучення жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми, відповідно до переліку важких робіт і ро­біт із шкідливими і небезпечними умовами праці, граничних норм підіймання і переміщення важких речей, що затверджу­ються спеціально уповноваженим центральним органом вико­навчої влади у галузі охорони здоров'я.

Праця вагітних жінок і жінок, які мають неповнолітню дити­ну, регулюється законодавством.

 

Не допускається залучення неповнолітніх до праці на важ­ких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, а також до підіймання і переміщен­ня речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми, відповідно до переліку важких робіт і робіт із шкідли­вими і небезпечними умовами праці, граничних норм підійман­ня і переміщення важких речей, що затверджуються спеціаль­но уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров'я.

Неповнолітні приймаються на роботу лише після поперед­нього медичного огляду.

Порядок трудового і професійного навчання неповнолітніх професій, пов'язаних з важкими роботами і роботами із шкід­ливими або небезпечними умовами праці, визначається положенням, яке затверджується спеціально уповноваженим цен­тральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці.

Вік, з якого допускається прийняття на роботу, тривалість робочого часу, відпусток та деякі інші умови праці неповноліт­ніх визначаються законом.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  3. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ
  4. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  5. Адаптація працівників.
  6. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  7. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  8. Акти з охорони праці в організації.
  9. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  10. Алкоголізм і безпека праці.
  11. Аналіз витрат на підприємстві за їх елементами та статтями калькуляції.
  12. Аналіз ефективності діяльності працівників банку




Переглядів: 444

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стаття 8. Забезпечення працівників спецодягом, інши­ми засобами індивідуального захисту, мийними та знеш­коджувальними засобами. | Стаття 13. Управління охороною праці та обов'язки роботодавця.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.