Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні засоби і заходи забезпечення пожежної безпеки виробничого об’єкту.

 

Відповідно до ГОСТ 12.1.004-91 „Пожарная безопасность. Общие требования” пожежа — це неорганізоване і неконтрольоване горіння, що завдає матеріальних втрат. Тому пожежну безпеку будівель і споруд з часу їх проектування повинні забезпечувати проектні, будівельні, експлуатаційні організації та особливо працівники пожежної охорони, оскільки пожежі, завдають значної матеріальної шкоди і призводять до загибелі людей. Більшість пожеж на будівництві виникає внаслідок необережності працюючих. Причини виникнення пожеж на будівництві різні і численні, зокрема:

— необережне ставлення працюючих до вогню, коли не вживаються заходи пожежної безпеки, особливо при відігріванні замерлих труб водопроводу паяльними лампами чи факелами; використання бензину чи гасу; кинуті непогашені сірники та недопалки; зберігання вугілля, шлаків, золи, особливо в приміщеннях з легкозаймистими рідинами;

— несправність електричних мереж та порушення правил експлуатації електрообладнання; іскри при електрозварюванні; неправильне виконання тимчасового опалення та грозові розряди.

Пожежі, пов'язані з електричним струмом, виникають переважно внаслідок короткого замикання, перевантаження електросистем, а також у випадках, коли залишають без нагляду електроустановки, що розміщуються поблизу легкозаймистих матеріалів.

Щоб попередити пожежі, що виникають з цих причин, потрібно додержувати всіх вимог протипожежної безпеки. Для цього слід проводити відповідний інструктаж, постійно контролювати виконання всіх заходів.

Для попередження пожеж на будівельних майданчиках повинен бути постійний нагляд і контроль інженерно-технічних та адміністративних працівників за виконанням норм і правил пожежної безпеки при проведенні всіх видів будівельно монтажних робіт, за безпечною протипожежною організацією будівельного майданчика, експлуатацією електрообладнання, верстатів, механізмів, приладів, а також за своєчасним проведенням і періодичною перевіркою у працюючих знань протипожежної безпеки.

На кожному будівельному об'єкті має бути призначена наказом особа, на яку покладається відповідальність за пожежну безпеку. Значна роль в попередженні пожеж і своєчасному їх гасінні належить добровільним пожежним дружинам, що організовуються безпосередньо на будівництві з робітників, інженерно-технічних та адміністративно-господарських працівників. Члени цих дружин навчаються прийомам гасіння пожеж первинними засобами.

Охорона праці органічно пов'язана з протипожежним захистом, оскільки заходи щодо попередження та поширення пожеж і вибухів є одночасно і заходами, спрямованими на запобігання нещасним випадкам.

Пожежна безпека ґрунтується на виконанні двох взаємозв'язаних систем: попередження пожеж та протипожежний захист.

Система попередження пожеж включає комплекс організаційних заходів і технічних засобів, спрямованих на виключення умов виникнення пожеж. До таких заходів належать: запобігання виникненню горючого середовища і джерел запалювання в ньому, підтримання тиску в горючому середовищі нижче максимально допустимого.

Система протипожежного захисту — це сукупність організаційних і технічних заходів, спрямованих на запобігання можливості впливу на людей небезпечних факторів пожеж і зменшення матеріальної шкоди від них. Це такі заходи: застосування негорючих і важкогорючих матеріалів і засобів замість горючих і по-жежонебезпечних чи зменшення кількості застосування горючих засобів; ізоляція горючого середовища; застосування засобів пожежегасіння і евакуації людей із зони пожеж, конструкцій з регламентованою межею вогнестійкості і горючості, засобів індивідуального і колективного захисту людей, системи протидимового захисту, пожежної сигналізації і засобів оповіщення про пожежу; організація пожежної охорони об'єкта.

До пожежегасіння на об'єктах народного господарства, в житлових і громадських будівлях, а також на новобудовах широко залучається громадськість. У попередженні і гасінні пожеж беруть участь добровільні пожежні дружини і постійно діючі пожежно-технічні комісії.

Добровільні пожежні дружини (ДПД) на промислових об'єктах і великих будовах організовують згідно з Положенням про добровільні пожежні дружини.

На об'єктах чи в цехах начальник будівництва організовує ДПД з числа робітників, службовців та інженерно-технічних працівників. їхнє завдання полягає у проведенні заходів з охорони від пожеж підприємств, будов, баз, складів та інших об'єктів. ДПД повина мати чисельність не менше ніж 6 чоловік на робочу зміну.

За здійснення протипожежних заходів, а також за забезпечення пожежної безпеки під час проведення будівельно-монтажних робіт відповідає начальник будівництва або особа, яка його заміняє. Ці особи зобов'язані додержувати встановлених законодавчими актами правил пожежної безпеки, своєчасно виконувати вказівки органів Державного пожежного нагляду, організовувати навчання робітників і службовців правилам пожежної безпеки і діям на випадок пожеж. Найчастіше пожежі, а іноді вибухи на буд майданчиках виникають внаслідок порушення встановлених норм пожежної безпеки і протипожежного режиму робітниками і службовцями.


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. Загально-шкільні заходи
  6. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  7. II.1 Програмне забезпечення
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  11. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  12. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.




Переглядів: 1016

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація вибухонебезпечних та пожеженебезпечних приміщень і зон. | Засоби пожежегасіння.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.