Окоп механізованого відділення являє собою в плані ділянку траншеї ламаного або криволінійного накреслення основного (110см) або повного (150см) профілю загальною довжиною близько 100м із примкнутими й винесеними основними й запасними окопами для ведення вогню з автомата, ручного протитанкового гранатомета, ручного кулемета й інших доданих і підтримуючих вогневих засобів (вогнемет, протипіхотний гранатомет АГС-17, снайперська гвинтівка, станковий кулемет й ін.). На кожен автомат необхідно мати не менше одного окопу, а для кулемета, гранатомета, вогнемета не менше 2 основних й 1-2 запасних окопів.
Крім того, окоп для відділення обладнується перекритою щілиною або бліндажем для укриття особового складу, нішами для боєприпасів та іншого майна. До лівого, правого сусіда відривається хід сполучення, що також може обладнуватися окопами для ведення вогню. У тил також відривається хід сполучення, у якому обладнується польове відхоже місце, ніші для поранених, боєприпасів і майна.
Хід сполучення у тил відривається до того місця, з якого можливо безпечне переміщення особового складу по відкритій місцевості. Хід сполучення також може обладнуватися окопами для вогневих засобів (якщо передбачається використовувати його як відсічну позицію або позицію для кругової оборони).
БМП (БТР) і танки розташовуються по фронту з інтервалом до 200м. і в глибину не менше 100м. від першої траншеї.
Вогнева позиція для БМП (БТР) вибирається з урахуванням умов місцевості як на передніх, так і на зворотних схилах висот із таким розрахунком, щоб забезпечувалося спостереження за противником і ведення вогню на граничну дальність прямою наводкою з гармат, кулеметів і протитанковими керованими ракетами, взаємна вогнева підтримка та можливість вести зосереджений вогонь перед переднім краєм і на флангах опорного пункту, а також кругова оборона, приховане розташування вогневих засобів і маскування.
Бойова машина піхоти без десанту в обороні може виділятися для дій у вогневій засаді, як кочуючий вогневий засіб і у складі бронегрупи батальйону (роти).