Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Умови створення та завдання українських технопарків

 

Основне завдання парку -перетворити наукові розробки в товар, у корисну продукцію та вивести її на ринок зусиллями нових чи вже існуючих фірм, у тому числі дрібних та середніх. Життєздатність останніх повністю залежить від розвинутої ринкової інфраструктури - повної та різносторонньої комерційної інформації, можливості найняти чи побудувати приміщення, отримати кредит, купити устаткування, сировину, комплектуючі вироби, налагодити рекламу та збут. Нічого цього у нас поки немає. Однак прийнятий на сьогодні в Україні пакет законів та постанов дозволяє сформувати нестандартні моделі технологічного парку, які відповідають специфіці нинішньої ситуації та мають хороші перспективи. Безумовно, з'являтимуться й інші варіанти, вдалі і невдалі, будуть успіхи і банкрутства, та ринкова економіка, як найкомпетентніший арбітр, відбере життєздатні форми і відсіє "мильні бульбашки". Важливо, не впадаючи в крайнощі, виявити у загальному потоці доцільні рішення і підтримати їх.

 

 

Тема 11. Економічна оцінка та експертиза іноваційних проектів

 

Функціонально-вартісний аналіз іноваційного об’єкта. Етапи функціонально-вартісного аналізу іноваційного об’єкта: підготовчий, інформаційний, аналітичний, дослідницький, рекомендаційний, впроваджувальний. Завданні та основні методи експертизи іноваційного проекту. Описовий метод. Метод порівняння положень «до» та «після». Порівняльна експертиза. Принципи проведення експертизи. Рівні експертизи.

Іноваційна діяльність як об'єкт інвестування. Джерела інвестицій в іновації. Бюджетні асигнування на розвиток іноваційної активності. Іноземні інвестиції в іновації. Власні засоби організацій. Фінансовий капітал. Інвестиційна привабливість проектів і програм в іноваційній діяльності. Фактори інвестиційної привабливості. Галузева інвестиційна привабливість. Внутрікорпоративна інвестиційна привабливість. Лізинг. Форфейтінг. Франчайзінг. Методи відбору оптимального варіанту іноваційного проекту. Критерії інвестиційної привабливості. Показники прибутковості іноваційного проекту: чистий приведений дохід, термін окупності, період окупності, внутрішня норма прибутковості, рентабельність. Ціна власного капіталу. Ціна притягнутого капіталу. Ціна капіталу. Норма прибутку при фінансуванні іноваційних проектів. Норма прибутку для інноватора. Норма прибутку для інвестора. Обґрунтування економічної ефективності проекту. Обґрунтування дисконту. Премія за ризик. Стійкість. Чутливість.

Види ефекту від реалізації іновацій: економічний, науково-технічний, фінансовий, ресурсний, соціальний, екологічний. Ефект від виходу іноваційних технологій на зовнішній ринок.

 

 

Тема 12. Управління ризиками в іноваційному процесі.

 

Ризик і шанс іноваційної діяльності. Невизначеність і ризик. Основні поняття і категорії теорії керування ризиками. Мети і задачі керування ризиками. Класифікація й ідентифікація ризиків. Загальносистемна класифікація ризиків. Чисті ризики. Спекулятивні ризики. Ризики іноваційного проекту. Ідентифікація ризиків. Методи аналізу невизначеності і ризику. Основні фактори ризиків. Основні методи аналізу ризиків. Якісна оцінка ризиків. Кількісна оцінка ризиків. Математична оцінка ризиків. Нормальний розподіл в оцінці ризику. Ступінь і ціна ризику. Міра ризику. Зони ризику. Загальна оцінка ризику проекту. Методи керування ризиками. Метод розподілу ризиків. Метод диверсифікованості. Метод лімітування. Метод страхування і хеджування.

 

 

Тема 13. Державне регулювання іноваційної діяльності

 

Державна підтримка іноваційної діяльності в Україні. Заходи по нормативно-організаційному забезпеченню іноваційної діяльності. Заходи по економічної підтримці іноваційної діяльності промислових підприємств. Регіональна підтримка іновацій. Заходи по розвитку міжнародного співтовариства в сфері іноваційної діяльності. Кадрове забезпечення іноваційної діяльності. Комплекс заходів по підвищенню якості та конкурентоспроможності продукції на базі сертифікації продукції.

Основні науково-практичні аспекти законодавства України по промислової власності. Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі». Закон України «Про охорону прав на промислові зразки». Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг». Особливості та порівняльна характеристика іноваційного законодавства у різних країнах.

 


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. V. Завдання.
  4. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  5. А. Створення власної папки.
  6. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  7. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  11. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  12. Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст.




Переглядів: 458

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні компоненти технопарків та їх функції. | Розділ ІІ. Рух грошових потоків в інноваційному процесі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.