Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Які матеріали вважаються екологічними, а які ні?

Будівельні матеріали можуть бути екологічними або виділяти шкідливі речовини. Для будівництва і ремонту розумніше вибирати безпечну продукцію. Найбільше відповідають критеріям екологічності природні матеріали, які здавна використовувалися людиною. Це дерево і камінь. Такі екологічні будівельні матеріали абсолютно безпечні для здоров'я, створюють в приміщенні сприятливий мікроклімат.

Камінь і, більшою мірою, дерево - поновлювані матеріали: при правильному використанні цих ресурсів вони з плином часу повністю відновлюються. Але для сучасного будівництва природні матеріали підходять не завжди через істотних недоліків: наприклад, дерево не має достатньої вогнестійкістю і міцністю. Каміння - дорогий матеріал і з точки зору економічної доцільності не годиться для будівництва багатоповерхових житлових будинків.

Тому часто використовуються будівельні матеріали, виготовлені на основі природних складових - бетон, цегла, скло та інші. Подібна продукція за умови дотримання відповідної якості також безпечна для здоров'я людини.

Однак існують будматеріали, виділяють токсичні речовини при експлуатації. Зазвичай це полімери і вироби з використанням різних добавок для поліпшення їх властивостей: міцності, пластичності та інших.

Наприклад, теплоізоляційні плити на основі поліуретану виділяють токсичні речовини ізоціанти, а пінопласти - стирол, провокуючий розвиток тромбозу та інфаркту міокарда. Такі утеплювачі, як пінополістирол і екструдований полістирол, містять гексабромоціклододекан (ГБЦДД), який використовується для зменшення їх горючості. Ризик використання цієї речовини нещодавно був визнаний Європейським хімічним агентством, встановили, що ГБЦДД є стійким, біонакаплівающімся і токсичною речовиною, і привласнили йому перший номер у списку з 14 речовин, характеризуються особливо небезпечними властивостями.

Що стали модними останнім часом матеріали на основі ПВХ - лінолеум, декоративна плівка, вінілові шпалери - можуть бути джерелом підвищеного вмісту у повітрі важких металів, які накопичуються в людському організмі й сприяють розвитку пухлин.

Але, мабуть, найпершими в списку небезпечних матеріалів стоять низькоякісні лаки, фарби, мастики, містять мідь, свинець і цілий ряд наркотичних сполук - толуол , крезол, ксилол.

Щоб зберегти своє здоров'я, при виборі будівельних матеріалів звертайте увагу не лише на зовнішній вигляд і корисні якості, але і на їхню безпеку. Природно, виникає цілком закономірне питання: як вибрати матеріал?


Читайте також:

  1. Апаратура, обладнання та матеріали
  2. Апаратура, обладнання та матеріали
  3. Біокомпозити та композиційні матеріали на основі відходів переробки деревини
  4. Бюджет прямих витрат на матеріали
  5. Бюлетені та інші інформаційні матеріали, електронні видання
  6. В'яжучі матеріали
  7. В'яжучі матеріали та будівельні розчини
  8. Витратні матеріали для ремонту обмоток електричних машин
  9. Вогнетривкі матеріали
  10. Гумові матеріали
  11. Гумові матеріали
  12. Деревинні матеріали




Переглядів: 751

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні відомості про біоніку. | Більш надійна продукція відомих фірм

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.