Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типи поживних середовищ для вирощування мікроорганізмів

Потреби мікроорганізмів у факторах росту

Крім елементів мінерального живлення, джерел вуглецю та енергії, які повинні входити до складу поживного середовища, багато які мікроорганізми потребують додаткових речовин, які називають­ся факторами росту. Ці речовини входять до основного складу клі­тини, але деякі організми не можуть їх самі синтезувати.

Фактори росту можна віднести до трьох груп: амінокисло­ти; пурини та піримідини; вітаміни та споріднені сполуки, які потрібні в дуже малих кількостях. Амінокислоти, пурини та піри­мідини входять до складу білків і нуклеїнових кислот, тому клі­тина потребує їх у достатніх кількостях. Вітаміни входять до складу коферментів або простетичних груп, тобто беруть участь у каталітичних функціях, тому вони необхідні в дуже малих кіль­костях (близько 1 мг на 1 л).

Організми, які потребують факторів росту, називаються ауксотрофами і протиставляються прототрофам, яким такі фактори росту не потрібні.

Кількість і природа факторів росту різні для різних мікро­організмів. Для росту молочнокислих бактерій потрібні практич­но всі амінокислоти, пурини та піримідини, вітаміни. Багатьом мікроорганізмам потрібні вітаміни. Так, Clostridium kluyveri росте на середовищі з біотином та пара-амінобензойною кислотою.

Але потреба в ростових факторах встановлена не для всіх організмів. Тому мікробіологи часто добавляють у середовище дріжджовий екстракт, дріжджовий автолізат або пептон як пов­ноцінні та дешеві джерела таких факторів. У середовища для багатьох фототрофних бактерій добавляють розчин вітамінів. Найчастіше у мікроорганізмів спостерігається потреба в таких вітамінах, як біотин, пара-амінобензойна кислота, тіамін, ніко­тинова кислота і вітамін В12.

Отже, поживне середовище для культивування мікроорга­нізмів повинно містити всі елементи, з яких будується клітина, причому в доступній для засвоєння організмом формі. Такими основними компонентами поживного середовища повинні бути: джерело вуглецю та енергії, джерела мінеральних сполук (азот, фосфор, сірка, калій, магній, кальцій, залізо та мікроелемен­ти), а також (у разі потреби) і фактори росту.

Якщо поживний розчин складений з певних хімічних спо­лук, то таке середовище називається синтетичним. Дослідник намагається визначити для кожного мікроорганізму міні­мальні потреби в поживних речовинах і скласти мінімальне сере­довище, яке містить тільки компоненти (інгредієнти), необхідні для росту. Більш вимогливі види потребують більшої кількості додаткових речовин (факторів росту). Наприклад, для Leuconostoc mesenteroides було складено синтетичне середовище, яке вмі­щувало понад 40 компонентів.


Читайте також:

  1. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  2. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  3. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  4. Агротехніка вирощування сіянців модрини
  5. Агротехніка вирощування сіянців ялини
  6. Адаптація до абіотичних факторів середовища.
  7. Адаптація організму до змін чинників зовнішнього середовища
  8. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  9. АДАПТИВНІ РЕАКЦІЇ МІКРООРГАНІЗМІВ НА СТРЕСОВІ ДІЇ.
  10. Аналіз внутрішнього середовища підприємства
  11. Аналіз зовнішнього середовища
  12. Аналіз конкурентного середовища




Переглядів: 2134

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Трансформація мікроорганізмами суміші ростових і неростових субстратів | Елективні методи культивування (накопичувальні та чисті культури).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.