Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ріст бактерій у бактеріальній популяції

Розмноження бактерій

Найчастіше бактерії розмножуються бінарним поділом, коли з однієї клітини утворюється дві, кожна з яких знову ділиться. Про­цесу поділу завжди передує подвоєння (реплікація) ДНК. Існує два типи поділу: перетяжкою і за допомогою поперечної перегородки.

Поділ перетяжкою (констридія) супроводжується звужен­ням клітини в місці її поділу, і в цьому процесі беруть участь усі шари клітинних оболонок. Інвагінація оболонок з обох боків усереди­ну клітини все більше її звужує і, нарешті, ділить на дві . Поділ перетяжкою характерний для грамнегативних бактерій.

Поділ з утворенням поперечної перегородки притаманний грампозитивним бактеріям . Проте у деяких груп бак­терій спостерігається змі­на способів поділу (тіонові, міко- та артробактерії).

Період від поділу до поділу бактеріальної клі­тини називають клітин­ним циклом (онто­генез бактерій).У 6актерій розрізняють кілька типів вегетативного клі­тинного циклу: мономорфний — утворюється тіль­ки один морфологічний тип клітин (бацили, кишкова паличка); диморфний — виникає два типи клітин (бактерії роду Caulobacter) та поліморфний — утворюється кілька морфо­логічно різних типів клітин (актиноміцети, артробактерії).

У сферичних бактерій може утворюватись не одна, а кілька поперечних перего­родок . Якщо вини­кає одна перегородка, то клі­тина ділиться в одній площи­ні і утворюються мікрококи, диплококи, стрептококи. Дві перегородки розміщуються в двох взаємно перпендикуляр­них площинах, і тоді при поді­лі утворюються тетракоки. При розміщенні перегородок у трьох взаємно перпендику­лярних площинах утворюють­ся скупчення клітин у вигляді сарцин. У процесі поділу попе­речною перегородкою цито­плазматична мембрана разом з клітинною стінкою вростає всередину клітини, інвагінати збли­жуються, з'єднуються, і перегородка розщеплюється.

Бактерії можуть розмножуватись також брунькуванням, яке є різновидом бінарного поділу. Цей спосіб поділу притаман­ний бактеріям родів Hyphomlcrobium, Rhodomicrobium, Nitrobacter, які мають диморфні та поліморфні клітинні цикли.

Бактерії характеризуються високою швидкістю розмно­ження. Наприклад, кишкова паличка ділиться кожні 20-30 хв, тобто за добу з однієї клітини утворюється 472-1019 клітин (272, 72 покоління). Якщо прийняти, що один мільярд сухих клі­тин мають масу 1 мг, то 472 • 1019 клітин будуть мати масу 4720 т в умовах, що виключають загибель клітин.

Популяція— це сукупність бактерій одного виду (чиста культура) або різних видів (змішані культури, асоціації), що роз­виваються в обмеженому просторі (поживне середовище та ін.).

У бактеріальній популяції постійно відбувається ріст бак­терій, розмноження та відмирання клітин. Для спостережень за розвитком бактеріальної популяції визначають:

концентрацію бактерій — кількість клітин в 1 мл клі­тинної суспензії (культуральної рідини);

бактеріальну масу (маса клітин, біомаса, густина бакте­ріальної маси) — кількість міліграмів сухої біомаси в 1 мл клі­тинної суспензії (культуральної рідини).

Під час росту періодичної (статичної) бактеріальної куль­тури (тобто такої культури, яка вирощується в будь-якому сере­довищі без його змін) не може бути кореляції між цими двома показниками. Ці показники необхідно розрізняти.


Читайте також:

  1. N – чисельність популяції
  2. Бактерій регулюють рН цитоплазми
  3. Будь – які зміни популяції є результатом порушення рівноваги між її біотичним потенціалом та опором довкілля.
  4. Види молочнокислих бактерій, які мають важливе значення для промисловості
  5. Геносистематика бактерій.
  6. Грамнегативних бактерій
  7. Для ослаблення осмотичного стресу в клітинах бактерій накопичуються осморегуляторні речовини
  8. Електрон-транспортні процеси у анаеробних бактерій
  9. Загальна характеристика дроб’янок, їх класифікація. Ціанобактерії. Будова та форми клітин справжніх бактерій. Способи живлення і розмноження бактерій
  10. Залежність паразитофауни та показників зараженості хазяїна від щільності його популяції
  11. Індексація тварин та оцінка генетичного прогресу в популяції
  12. ІНШІ ФОРМИ СПОКОЮ У БАКТЕРІЙ. 4. ВІДМІННОСТІ ПРО- ТА ЄУКАРІОТ.




Переглядів: 1357

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ФІЗІОЛОГІЯ РОСТУ ТА РОЗМНОЖЕННЯ БАКТЕРІЙ. | Ріст бактерій у періодичній культурі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.