Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Препарати заліза

Засоби для лікування гіперхромних анемій.

Засоби для лікування гіпохромних (залізодефіцитних) анемій.

Класифікація препаратів, що стимулюють еритропоез

1.1. Препарати заліза: заліза лактат, заліза сульфат (феро-градумет), актиферин, «Фероплекс», фероцерон, ферокал, гемофер, жектофер, гемостимулін, ферковен, ферум лек тощо.

1.2. Препарати кобальту: коамід, ферковен;

2.1. Вітаміни: ціанокобаламін (В12), фолієва кислота(Вс).

Залізо входить до складу гемоглобіну, міоглобіну, окисно-відновних ферментів. Всмоктується переважно в дванадцятипалій кишці. Для полегшення всмоктування залізо повинно перетворитися з 3-валентного на 2-валентне. Цьому сприяють хлоридна, аскорбінова, органічні кислоти, а також мікроелементи — мідь, кобальт, магній, цинк тощо.

Заліза лактат— препарат заліза для внутрішнього застосування. Входить до складу таких засобів як феролактол, гемостимулін. Застосовують для лікування гіпохромних анемій, профілактики анемій у вагітних. Побічна дія — забарвлення прикореневої частини зубів у чорний колір, закрепи (за рахунок утворення феруму сульфіду), подразнення слизової оболонки травного каналу, нудота, блювання, біль у надчерев'ї. Для профілактики цих ускладнень препарати заліза призначають після їди, запиваючи яблучним соком або розчином розведеної хлоридної кислоти. Після приймання препарату бажано прополоскати рот.

Ферковен— комбінований препарат заліза для внутрішньовенного введення. Містить заліза сахарат, кобальт, розчин вуглеводів. Вводять ферковен за схемою: в перші 2 дні — 2 мл внутрішньовенне, потім по 5 мл. Побічна дія — гіперемія, відчуття стиснення у
грудях, біль у попереку.

Ціанокобаламін (вітамін В12)— ефективний засіб для лікування мегалобластичної анемії (анемії Аддісона - - Бірмера). Сприяє утворенню дозрілих форм еритроцитів. Побічна дія — алергія, біль у ділянці серця, тахікардія, збудження ЦНС.

Фолієва кислота (вітамін Вс)— вітамінний препарат, який забезпечує дозрівання еритроцитів за нормобластичним типом. Застосовують для лікування макроцитарної анемії, лейкопеній.

14.2.2. Засоби, що стимулюють лейкопоез. Лейкопоез — утворення лейкоцитів, яке здійснюється в червоному кістковому мозку. Недостатня продукція лейкоцитів призводить до зменшення їх кількості (лейкопенії) або їх відсутності (алейкії) у крові. Причинами таких станів можуть бути хронічні отруєння отрутохімікатами (пестицидами тощо), радіаоактивне випромінювання, хіміотерапія при онкологічних захворюваннях, побічна дія ліків (похідні піразолону, сульфаніламідні, антитиреощні препарати). До стимуляторів лейкопоезу відносять натрію нуклеїнат, метилурацил, пентоксил, лейкомакс, лейкоген, філграстим (нейпоген).

Метилурацил— стимулятор лейкопоезу, похідний нуклеотидів. Препарат прискорює процес регенерації, сприяє загоєнню виразок, підвищує імунітет, справляє протизапальну дію. Застосовують для лікування лейкопеній різної етіології, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, променевої хвороби тощо.

14.2.3. Засоби, що впливають на згортання крові:

- засоби, що підвищують згортання крові (коагулянти, гемостатики);

- засоби, що знижують згортання крові.

Коагулянти (гемостатики)— засоби, які підвищують згортання крові, їх застосовують для зупинки кровотеч.

Класифікація коагулянтів (гемостатиків)

1. Прямі коагулянти:фібриноген, тромбін.

2. Непрямі коагулянти:вікасол, кальцію хлорид, кальцію глюконат.

3. Антифібринолітичні засоби (інгібітори фібринолізу):кислота амінокапронова, контрикал (апротинін).

4. Стимулятори агрегації тромбоцитів:етамзилат (дицинон).

5. Рослинні препарати:листя кропиви, трава деревію, кора калини, трава водяного перцю.

Фібриноген— препарат плазми крові людини для внутрішньовенного крапельного введення. Випускають у вигляді порошку, який розводять безпосередньо перед уведенням бідистильованою водою. Застосовують для зупинки масивних кровотеч у хірургії, акушерстві, травматології.

Тромбін— препарат плазми крові для місцевого застосування у вигляді порошку, який розводять ізотонічним розчином натрію хлориду. Використовують тільки місцеве для зупинки капілярних і паренхіматозних кровотеч.

Вікасол — синтетичний водорозчинний аналог вітаміну К. Підвищує синтез протромбіну в печінці. Початок дії препарату — через 16—20 год. Препарат застосовують для лікування всіх видів хронічних кровотеч (капілярних і паренхіматозних), підготовки хворого до операцій.

Кальцію хлорид-- препарат кальцію, що сприяє згортанню крові, знижує проникність судинної стінки. Застосовують для зупинки кровотеч у хірургії, акушерстві і гінекології, травматології.

Амінокапронова кислота (амікар)— антифібринолітичний засіб, який пригнічує активність фібринолізу (розсмоктування утвореного тромбу). Препарат застосовують для зупинки кровотеч, пов'язаних з підвищеним фібринолізом.


Читайте також:

  1. Вплив легуючих елементів на поліморфізм заліза і на ферит
  2. Законодавчі акти що регламентують безрецептурний відпуск в Україні. Препарати безрецептурного відпуску (ОТС-препарати), критерії віднесення препаратів до безрецептурних.
  3. Заліза наднирників залози
  4. Класифікація та препарати
  5. Класифікація та препарати
  6. Класифікація та препарати.
  7. Лікарські препарати, необхідні для надання першої допомоги
  8. Мікробні препарати проти шкідливих комах
  9. Наднирників заліза наднирників
  10. Подразнювальні засоби (розчин амоніаку, препарати ментолу, гірчичники, перцевий пластир, олія терпентинова очищена та ін.). Місцева і рефлекторна дія. Показання до застосування.
  11. Поліморфізм заліза
  12. Поняття про антибіотики, їх природа. Антибіотичні речовини та бактеріоцини. Хіміотерапевтичні препарати. Принципи класифікації. Застосування. Хіміотерапевтичний індекс.




Переглядів: 1736

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Спирт етиловий. | Антикоагулянти.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.