Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Недоліки теплових насосів абсорбції

Достоїнства теплових насосів абсорбції

Головне достоїнство теплових насосів абсорбції — це можливість використовувати для своєї роботи не лише дорогу електрику, але і будь-яке джерело тепла достатньої температури і потужності — перегріта або відпрацьована пара, полум'я газових, бензинових і будь-яких інших пальників — аж до вихлопних газів і дармової сонячної енергії.

Друга гідність цих агрегатів, особливо цінна в побутових застосуваннях, — це можливість створення конструкцій, що не містять деталей, що рухаються, а тому практично безшумних (у радянських моделях цього типу іноді можна було почути тихе булькання або легке шипіння, але, кінцево, це не йде ні в яке порівняння з шумом працюючого компресора).

Нарешті, в побутових моделях робоче тіло (звичайно це водо-аммиачная суміш з додаванням водню або гелію) у використовуваних там об'ємах не представляє великої небезпеки для оточення навіть у разі розгерметизації робочої частини (це супроводжується дуже неприємним смородом, так що не помітити сильний витік неможливо, і приміщення з аварійним агрегатом доведеться покинути і провітрити «автоматично»). У промислових установках об'єми аміаку великі і їх витоки можуть бути смертельно небезпечні, але у будь-якому випадку аміак числиться екологічно безпечним, — вважається, що у відмінності від фреонів він не руйнує озоновий шар і не викликає парниковий ефект.

Головний недолік цього типу теплових насосів — нижча ефективність в порівнянні з компресійними.

Другий недолік — складність конструкції самого агрегату і досить високе корозійне навантаження від робочого тіла, що або вимагає використання дорогих і важкооброблюваних корозійностійких матеріалів, або скорочує термін служби агрегату до 5.7 років. В результаті вартість «заліза» виходить помітно вище, ніж у компресійних установок тієї ж продуктивності (передусім це стосується потужних промислових агрегатів).

По-третє, багато конструкцій дуже критичні до розміщення при установці — зокрема, деякі моделі побутових холодильників вимагали установки строго горизонтально, і вже при невеликих відхиленнях від цього положення їх продуктивність помітно знижувалася. Використання примусового переміщення робочого тіла за допомогою помп значною мірою знімає гостроту цієї проблеми, але під'їм безшумним термосифоном і злив самопливно вимагають дуже ретельного вирівнювання агрегату.

У відмінності від компресійних машин абсорбція не так боїться занадто низьких температур — просто їх ефективність знижується. Але я недаремно помістив цей абзац в розділ недоліків, тому що це не означає, що вони можуть працювати в лютую холоднечу — на морозі водний розчин аміаку банально замерзне на відміну від використовуваних в компресійних машинах фреонів, температура замерзання яких зазвичай нижче — 100°C. Правда, якщо лід нічого не порве, після відтавання агрегат абсорбції продовжить роботу, навіть якщо його весь цей час не відключали з мережі, — адже механічних насосів і компресорів в нім немає, а потужність підігрівання в побутових моделях досить мала, щоб кипіння в районі нагрівача було занадто інтенсивним. Втім, усе це вже залежить від особливостей конкретної конструкції...


Читайте також:

 1. PR-відділ організації: переваги і недоліки
 2. Але в реклами є і недоліки.
 3. Бюджетування як інструмент оперативного контролінгу, його переваги і недоліки
 4. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
 5. Вибір живильних насосів.
 6. Вибір живильних насосів.
 7. Вибір мережних насосів.
 8. Вибір перерізу провідників у мережах напругою до 1000В з урахуванням автоматичних вимикачів і теплових реле
 9. Види партнерств, їхні переваги та недоліки.
 10. Визначення теплових навантажень для житлових районів населених пунктів.
 11. Випробовування і промивання теплових мереж
 12. Висота всмоктування відцентрових насосів.
Переглядів: 483

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Недоліки компресійних теплових насосів | Термодинамічний напівпровідниковий ТН

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.