Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інфекційні ускладнення ран

Поранення м'яких тканин

Як і при інших пошкодженнях, головною задачею при наданні першої медичної допомоги є проведення комплексу протишокових заходів, зокрема - тимчасової зупинки зовнішньої кровотечі, знеболення і транспортної іммобілізації. При цьому транспортна іммобілізація необхідна навіть за відсутності переломів або вираженого больового синдрому, оскільки є засобом профілактики розвитку раневої інфекції.

Кожна рана повинна бути закрита захисною пов'язкою (групи рятувальників, санітарних інструкторів або медичних працівників мають індивідуальні перев'язувальні пакети або стерильні бинти). Перша пов'язка, накладена на рану в осередку ураження, називається захисною, головне її призначення - відмежувати рану від навколишнього середовища, захистивши від вторинного мікробного забруднення, додаткової травматизації, дії отруйних речовин. Навіть якщо під рукою немає стерильного перев'язувального матеріалу, захисна пов'язка повинна бути накладена з використанням підручних засобів. Разом із захистом рани пов'язка активно адсорбує раневий секрет разом з елементами забруднення, виконуючи важливу функцію механічного очищення. Тому захисна пов'язка обов'язково повинна бути гігроскопічною, і це необхідно враховувати, якщо для накладання пов'язки доводиться використовувати підручні засоби.

Для профілактики розвитку інфекційних раневих ускладнень за відсутності протипоказань (пошкодження черевної порожнини, відсутність свідомості) поранений повинен прийняти таблетку антибіотика широкого спектру дії, що є в індивідуальній аптечці.

Враховуючи те, що інкубаційний період інфекційних ускладнень складає, як правило, 3-6 діб, можна припустити, що при наданні екстреної медичної допомоги потерпілим в разі катастрофи з раневою інфекцією доводиться мати справу надто рідко. Проте це не так.

При катастрофах мирного часу, а також при попаданні мирного населення у осередок озброєного конфлікту, потерпілим іноді вдається одержати медичну допомогу лише через декілька днів після пошкодження. В основному це торкається випадків легких пошкоджень, поверхневих ран, які при розвитку раневої інфекції можуть представляти реальну загрозу не тільки здоров'ю, але і життю.

Проте при наданні потерпілим першої медичної допомоги головною задачею є профілак-тика розвитку раневої інфекції, для чого здійснюється накладення захисних пов'язок, транспортна іммобілізація, прийом потерпілим антибіотика широкого спектру дії (у таблетках).


Читайте також:

  1. ГОСТРІ АЛЕРГІЧНІ СТАНИ. ГОСТРА СУДИННА НЕДОСТАТНІСТЬ.ІНФЕКЦІЙНІ, ШКІРНІ І ВІНЕРІЧНІ ХВОРОБИ.
  2. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика
  3. Засоби для інгаляційного наркозу (ефір, фторотан, діазоту оксид, енфлуран, ізофлуран). Порівняльна характеристика. Ускладнення до і після наркозу, їх профілактика.
  4. Інфекційні захворювання
  5. Інфекційні психози.
  6. Масові інфекційні захворювання і отруєння людей.
  7. Помилки, небезпеки і ускладнення при гемотрансфузії
  8. Поняття про інфекційні хвороби
  9. Поняття про інфекційні хвороби.
  10. Режими захисту населення у випадку ускладнення радіаційної обстановки при аварії на АЕС
  11. Риногенні ускладнення




Переглядів: 1276

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
При різних видах уражень. | Відкриті пошкодження кісток і суглобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.