Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Б/. Право приватної власності.

Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Всі вони мають рівні майнові права і обов’язки (за винятком права власності на землю). Виникнення права власності не залежить від віку особи (наприклад, майно, подароване підліткові, є його власністю).

Найбільш поширеними способами набуття права приватної власності є купівля; придбання за прибутки від підприємницької, трудової та інтелектуальної діяльності, за цінні папери; отримання у дар, у спадок, у порядку обміну, іншими способами, не забороненими законодавством України.

Об’єктами права приватної власності може бути різноманітне майно споживчого і виробничого призначення, а також об’єкти інтелектуальної форми власності. Постановою ВРУ від 17 червня 1992 року “Про право власності на окремі види майна” затверджений перелік видів майна, що не може перебувати у власності громадян, а також встановлений спеціальний порядок набуття права власності на окремі види майна.

Не можуть знаходитися у власності громадян: зброя і набої (крім мисливської зброї і набоїв до неї, придбаних громадськими об’єднаннями з дозволу органів внутрішніх справ); бойова і спеціальна військова техніка, ракетно-космічні комплекси; вибухові речовини і засоби вибуху; всі види ракетного палива, а також спеціальні матеріали і обладнання для його виробництва; бойові отруйні речовини; протиградові установки; державні еталони одиниць фізичних величин; електрошокові прилади і спеціальні засоби, що застосовуються правоохоронними органами (крім газових пістолетів, револьверів і патронів до них, заряджених речовинами подразнюючої дії).

У певних випадках громадяни одержують право власності на майно за наявності відповідного дозволу компетентних органів (наприклад, вогнепальна нарізна зброя, пам’ятки історії та культури).

Громадяни України мають право приватної власності на землю для ведення селянського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства, будівництва будинків і господарських будівель, садівництва і гаражного будівництва (стаття 14 Закону).

Право власності на майно може належати одночасно двом або декільком особам, що створює спільну власність. Розрізняють два види спільної власності – часткову і сумісну.

Спільна часткова власність характеризується тим, що кожен з власників володіє своєю часткою (наприклад, майно, одержане в результаті спільної праці громадян, що об’єдналися для спільної діяльності). Володіння, користування і розпорядження майном при спільній частковій власності здійснюється за згодою всіх її учасників, а спори між ними вирішуються судом.

Спільна сумісна власність має місце в тих випадках, коли кожен з її учасників не володіє ніякою заздалегідь визначеною часткою у праві на спільне майно (наприклад, майно подружжя, що нажите ними під час шлюбу; майно осіб, що ведуть селянське (фермерське) господарство). Частка кожного учасника може бути визначена лише при розподілі майна.

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  3. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  4. V. Класифікація і внесення поправок
  5. А. Правобережну Україну.
  6. А/. Право власності.
  7. Аграрне право
  8. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  9. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  10. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  11. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  12. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства




Переглядів: 1036

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
А/. Право власності. | Г/. Речові права на чуже майно.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.