Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Забезпечення 2. Сукупність способів 3. Наслідок

Рис. 1.3. Система аудиту та її складові

Рис. 1.2. Дослідження функції контролю графоаналітичним методом

Таким чином, аудиторська діяльність – це безпосередньо самостійна, систематична, на власний ризик підприємницька діяльність щодо надання послуг з аудиту і супутніх йому інших послуг. Ця діяльність аудиторів, чи аудиторських фірм має прибуток, але отримання його не є самостійною, а є необхідною умовою розвитку цієї діяльності.

Рис.1.1. Понятійний інструментарій аудиторської діяльності за Законом

України “Про аудиторську діяльність”

 

Виникає питання: Чи можливо рахувати синонімами поняття “аудит” і “аудиторська діяльність”.

Термін “аудиторська діяльність” доцільно застосовувати лише у випадку, якщо послуги надаються сертифікованою особою, яка має право займатися аудиторською діяльністю.

Але окрім класичного аудиту, аудитори (аудиторські фірми) надають інші послуги. Звідси можливо зробити висновок стосовно доцільності застосування в даному випадку терміну “діяльність аудиторської фірми”.

У зв’язку з тим, що згідно із Законом України “Про аудиторську діяльність” власником аудиторської фірми повинен бути обов’язково сертифікований аудитор, але в аудиторській фірмі можуть працювати і несертифіковані особи, які надають послуги та вирішують питання, делеговані керівником чи власником аудиторської фірми, тому доцільно застосовувати термін “аудит” та “інші послуги аудиторських фірм”.

Концептуальна основа аудиту та супутніх послуг розкривається в МСА 120 “Концептуальна основа міжнародних стандартів” (МСА 120 буде відкликано після набрання чинності “Міжнародної концептуальної основи завдань з надання чинності”).

Треба пам’ятати, що супутнім послугам відведено окремий розділ МСА-9, який включає три стандарти – 910, 920, 930.

Інші послуги аудиторських фірм, як правило складаються з таких видів, як: оглядова перевірка, операційна перевірка, компіляція (трансформація інформації фінансової звітності), послуги консалтингового характеру, освітянська та видавницька діяльність.

Оглядова (експрес) перевірка – це визначення інформації основних форм фінансової звітності без системної оцінки стану бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю. Такий вид послуг покладається на огляд (аналіз) системи контролю та загального середовища контролю, що доповнюється проведенням аналітичних оглядових процедур.

Ціль завдання з оглядової перевірки (МСА-910) надання аудитору можливості звернути увагу клієнта на те, що процедури, які їм проведені не в змозі забезпечити йому усі необхідні докази (свідоцтва). Ці докази необхідні йому для того, щоб висловити думку про те, що фінансова звітність не складена у всіх суттєвих аспектах відповідно до основних принципів ведення обліку і підготовки (складання) фінансової звітності. Таким чином, за результати оглядової перевірки аудитор може висловити негативну впевненість. Аудитор повинен дотримуватись Кодексу етики, планувати і виконувати оглядову перевірку з певною частиною професійного скептицизму, розуміючи, що можуть існувати обставини, які приводять до суттєвих перекручень фінансової звітності.

Оглядова перевірка забезпечується середнім ступенем впевненості відносно того, що інформація, яка досліджується аудитором, не включає суттєвих перекручень.

Операційна перевірка проводиться аудитором з окремих питань за домовленістю з клієнтом. До окремих питань можливо віднести, наприклад: оцінка стану інформації і податкового обліку, або оцінка стану інформації і податкового обліку, або оцінка обліково-економічної інформації про формування собівартості продукції, що вироблена (реалізаційних творів).

Компіляція (трансформація інформації фінансової звітності за іншими стандартами) - це послуга, що складається зі скороченого обсягу деталізації даних, їх опису і пояснення.

Різні послуги консалтингового характеру включають до свого складу розмаїття консультацій з управлінського консалтингу, а також консультації з організаційного і методичного забезпечення обліково-контрольного і аналітичного процесу.

Аудитори, які водночас працюють за сумісництвом на відповідних профілюючих кафедрах вищих навчальних закладів і мають спеціальний дозвіл Аудиторської Палати України, в змозі надавати послуги освітянської і видавницької діяльності. Ця частина діяльності аудиторів спрямована на постійне підвищення професійності і майстерності аудиторів.

З метою більш глибокого розуміння кожного із елементів діяльності аудиторських фірм (або аудиторів, які надають послуги одноособово) треба усвідомити сутність системного підходу до її організації.

Перш ніж аналізувати сутність системного підходу до організації аудиторської діяльності (аудиту), студенті треба визначитися з поняттям “організація”.

Під організацією діяльності аудиторської фірми пропонується розуміти систему умов та елементів побудови процесу аудиювання і процесу надання аудиторських послуг. Їх призначення – удосконалення та раціоналізація обробки інформації, розподіл робіт між персоналом аудиторської фірми, наукова організація праці аудиторів.

Організація процесу проведення аудиту і надання супутніх аудиту послуг – це цілеспрямована діяльність керівників аудиторських фірм, або приватних аудиторів по створенню, постійному впорядкуванню та удосконаленню системи аудиту з метою формування відповідної інформації, яка підтверджує стан бізнесу (цей стан віддзеркалюється в інформації фінансової звітності) і захищає інтереси власника (власників) капіталу.

Аудит є проявом функції контролю. Як звісно, контроль як функція менеджменту є спеціалізованим різновидом управлінської діяльності. Зміст цієї діяльності полягає в одержані інформації від функцій ціле покладання і нормування та обліку, зіставленні одержаної інформації та передаванні наслідків порівняння для функції регулювання. Графічна інтерпретація контролю як функції управлінню надана на рис.1.2.

 

 

 
 
1. Функція цілепокладання та нормування


 

       
   
4. Функція регулювання


2. Функція обліку

 

Отже, дослідження управлінської сутності контролю (а аудит є проявом цієї функції) графоаналітичним методом дозволяє абстрагувати від інших функцій менеджменту і розглядати автономно, як підсистему (систему), яка є множиною елементів, що перебувають у відношеннях і зв’язках з одним, утворюючи певну цілісність.

Виходячи з виробленого наукою тлумачення системи, можна сформувати відповідне визначення контролю, а також аудиту і дати його графічну інтерпретацію.

Взаємопов’язана сукупність контролюючого суб’єкта (аудитора), контрольних дій (дій аудитора) та об’єкта аудиту є системою контролю (аудиту) (рис. 1.3.)

 

 
 

 


 

Отже, система аудиту (аудиторської діяльності) – це єдність трьох невід’ємних складових (елементів), сутність кожного з яких висвітлюється у питаннях 2, 3 цієї теми.

Використання графоаналітичного методу дає змогу більш детального дослідження останнього складника системи, тобто контрольних дій. Зосередження уваги винятково на них дозволяє витлумачити аудит як процес і дати графічну інтерпретацію.

Процес аудиту який треба організувати, в тому числі і спланувати) – це сукупність дій, які аудитори (аудиторські фірми) вживають стосовно об’єктів аудиту для виконання певних завдань.

 

Графічна інтерпретація аудиту як процесу надано на рис. 1.4.

та прийомів в дії (результат)


Технічне
Методичне
Інформаційне
Організаційне
Рис. 1.4. Процес аудиту та його структура


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. II.1 Програмне забезпечення
  4. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  5. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  6. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  7. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  8. Аналіз програмного забезпечення з управління проектами.
  9. Апаратне забезпечення USB
  10. Апаратне забезпечення мереж
  11. Аудит формування і використання власного капіталу та забезпечення зобов'язань.
  12. Біохімічний контроль за розвитком систем енергозабезпечення




Переглядів: 534

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Логіка самостійного вивчення та засвоєння матеріалу теми 1 | Управління аудиторською діяльністю в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.