Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рукавні насоси

Рукавні насоси, відомі також під назвою насоси перльстатики, в хімічну технологію прийшли з медичної техніки, де були розроблені для систем штучного життє­забезпечення. Конст­рукція насосу приведена на рис.4/2.23.

Основними деталями є гнучкий шланг, по якому рухається рідина, вкладений в циліндричний корпус насосу та рухомі ролики, що перетискають шланг притискаючи його до циліндричного корпусу. Конструкція дозволяє роликам, обертаючись навколо своєї осі пробігати по всій довжині шлангу в корпусі, тим самим проганяти рідину в шлагу від лінії всмоктування до лінії нагнітання. Витрата насосу залежить від швидкості обертання роликів в корпусі, пульсація потоку від кількості роликів, їх може бути від 2 до 12. Основна перевага даного насосу є простота конструкції. Напір, який вони розвивають, обмежується механічною міцністю шлангу. Даний тип насосів не відноситься до високопродуктивних. До недавнього часу, їх використовували, крім медицини, як лабораторні. Зараз на ринку з’явились насоси з продуктивністю 1-2 м3/г і це дозволило їх використовувати в гнучких технологічних лініях. Стримуючим фактором використання рукавних насосів є матеріал гнучкого шлангу. Він працює в умовах циклічних навантажень, тому скоро зношується. Більш менш добре такі шланги працюють в водних розчинах (але не в водних розчинах лугів). Зараз пропонується ряд матеріалів, що дозволяють експлуатувати їх і в ряді органічних розчинників. Але все рівно, до підбору шлангу для рукавного насосу слід відноситись дуже обережно, тому що прорив шлангу під час роботи може привести до витікання реактиву. Якщо це неводне середовище може виникнути серйозна аварійна ситуація.

* * *

Переваги циркуляційних насосів:

1. Порівняно з поршневими насосами практично всі циркуляційні насоси мають простішу конструкцію, за рахунок відсутності клапанів та деталей, які здійснюють зворотно-поступальні рухи. Вони є надійнішими в роботі і менш трудомісткими в обслуговуванні. Саме ця перевага дозволила циркуляційним насосам потіснити поршневі.

2. Більшість конструкцій циркуляційних насосів здатні перекачувати в’язкі рідини. З їх числа, шнекові можуть транспортувати і пасти.

3. Циркуляційні насоси формують (крім рукавних) рівномірну, без пульсацій, об’ємну витрату.

4. Циркуляційні насоси, як і поршневі, здатні само заповнюватись, якщо висота всмоктування це дозволяє.

5. Циркуляційні насоси є реверсними. Для подачі рідини в зворотному напрямку достатньо змінити напрямок обертання приводу. Шнекові насоси не завжди мають цю властивість, і практично завжди на практиці її реалізувати для них важко.

Недоліки циркуляційних насосів:

1. Конструкція циркуляційних насосів (крім шнекових) дозволяє утворюватись внутрішньому перетіканню рідини з зони нагнітання в зону всмоктування. Це по-перше, знижує к.к.д. насосу, по-друге, робить залежною об’ємну витрату насоса від опору лінії нагнітання, по-третє, циркуляційні насоси уже не можуть використовуватись як високо напірні. Але залежність витрати і опору лінії не є настільки однозначна, щоб можна було експлуатувати даний тип насосу на закритий об’єм. Тобто, якщо нагнітаючу лінію циркуляційного насосу перекрити арматурою, то, в певних умовах, тиск зросте вище номінального тиску насоса і трубопроводу, що приведе до поломки.


Читайте також:

  1. Арматура та вимірювальні прилади, якими обладнуються відцентрові насоси
  2. Вертикальні відцентрові насоси для води.
  3. Вихрові насоси.
  4. Водокільцеві вакуумні насоси.
  5. Гвинтові насоси
  6. Гвинтові насоси.
  7. Гідроструминні насоси.
  8. Грунтові, піскові та шламові насоси.
  9. Динамічні насоси
  10. Діагональні насоси.
  11. Діафрагмові насоси.
  12. Електрогенні іонні насоси




Переглядів: 423

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Шнекові (гвинтові) насоси | Характеристична крива об’ємних насосів, правила монтажу об’ємних насосів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.