Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристична крива об’ємних насосів, правила монтажу об’ємних насосів.

Характеристичною кривою насоса називають залежність напру, що створюється насосом від об’ємної витрати насосу. Якщо на одній діаграмі привести ряд характеристичних кривих для різних значень обертів приводу а також залежності коефіцієнта корисної дії та потужності приводу насоса від об’ємної подачі то така діаграма називається універсальною характеристикою насоса.

Раніше було паказано, що об’ємна витрата об’ємних насосів практично не залежить від опору лінії нагнітання та визначається конструкцією насосу і швидкістю обертання приводу. В такому випадку, характеристична крива об’ємних насосів відображається вертикальними прямими для різних значень швидкості обертання приводу, як це показано на рисунку 4/2.24. Реальні характеристичні криві не є абсолютно вертикальними, так як об’ємний коефіцієнт корисної дії залежить від об’ємної витрати насосу і тиску в лінії нагнітання. І якщо для поршневих насосів ця залежність несуттєва то для циркуляційних насосів вона є помітною (за рахунок внутрішнього байпасу). Тому реальні характеристичні криві є дещо нахиленими вправо, зовсім непомітно для поршневих насосів і доволі значно -- для циркуляційних. Зараз співставлення характеристичних кривих насоса і характеристичної кривої лінії розглянемо для поршневих насосів, як це продемонстровано рис.4/2.24. Кожному значенню обертів двигуна відповідає значення об’ємної витрати. Зрозуміло, що якщо n1<n2<n3 то Gv1<Gv2<Gv3. Точка перетину характеристичної кривої насоса і характеристичної кривої установки називається робочою точкою насоса, яка визначає об’ємну витрату насоса та тиск в лінії нагнітання для даної швидкості обертів двигуна. Для кожного значення швидкості обертання буде відповідати своя робоча точка. Якщо відомо, з якою об’ємною витратою необхідно подавати рідину при відомій характеристичні кривій трубопроводу, то співставлення дозволяє визначити необхідну швидкість обертів двигуна і тиск в напірній лінії в місці встановлення насосу. При зворотній задачі, коли необхідно створити необхідний тиск, діаграма дозволяє визначити необхідну об’ємну витрату та підібрати значення обертів двигуна для забезпечення даної витрати.

При розрахунку характеристичної лінії уставки, використовуються коефіцієнти опору арматури для повністю відкритого просвіту. Тобто враховується найменш можливий опір. Будь яке закривання арматури приводить до збільшення опору і характеристична крива піднімається, як це показано на мал. 4/2.24(нова характеристична лінія установки відображена пунктиром). В результаті цього робоча точка може піднятися по тиску вище номінального тиску насосу або лінії (на рис. 4/2.24 це реалізується для n3 і характеристичної кривої відображеної пунктиром) і уставка попадає в аварійну ситуацію. В таку ситуацію легко може попасти установка в складі якої є будь який об’ємний насос навіть в тому випадку, якщо на нагнітаючій лінії немає запірної чи регулюючої арматури. Не рідкі випадки самовільного закупорювання лінії. Тому підключення об’ємного насосу в лінію як це показано на рис.4/2.25а – вхід і вихід насосу виходить на арматуру, вважається грубою помилкою. Ставити запірну арматуру навколо насосу необхідно для того, що б можна було проводити ремонтні та профілактичні роботи з насосом, але насос повинен бути обв’язаний по рециклу запобіжним пружинним клапаном (рис.4/2.25б). Тиск спрацювання клапана (тиск при якому клапан відкриває лінію ре циклу) настроюється нижче номінального тиску установки. Якщо тиск в лінії підніметься вище спрацювання клапана ,то відкриється лінія рециклу і подальшого збільшення тиску не буде. Доволі часто, виробники насосів заразу комплектують їх зворотними клапанами, як це показано на рис.4/2.26.


Читайте також:

  1. V. Етичні правила психологічних досліджень
  2. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  3. Альтернативні уявлення щодо макроекономічного регулювання: теорії раціональних сподівань та економіка пропозиції. Крива Лафера.
  4. Аналіз часткової рівноваги Крива виробничих можливостей
  5. Вибір живильних насосів.
  6. Вибір живильних насосів.
  7. Вибір мережних насосів.
  8. Видатки та заощадження як функції доходу. Автономні величини та їх чинники. Крива планових видатків.
  9. Види графіків та правила їх побудови.
  10. Визначення, класифікація і правила побудови індексів
  11. Вимоги до керівника, правила та принцинципи управління
  12. Вимоги до монтажу систем газопостачання




Переглядів: 502

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рукавні насоси | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.