Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Особливості організації закупівельної діяльності за видами продукції

Товарний асортимент сільськогосподарської продукції, про­дуктів її переробки та сировини (далі продукції), що закуповується підприємствами споживчої кооперації, нараховує більше 100 найме­нувань окремих видів продуктів та сировини, які потребують специф­ічної) підходу до організації закупівель, приймання за кількістю і якістю, особливих умов зберігання, товарної обробки, обліку, транс­портування і т. ін.

Закупівля продукції і сировини - це взаємодія організацій і підприємств споживчої кооперації з виробниками різних форм влас­ності та господарювання, а також формування різноманітних напрямів використання закупленої та переробленої продукції.

Приймання продукції і сировини здійснюється заготівельни­ми організаціями і підприємствами безпосередньо у місцях виробниц­тва (вирощування) або на приймальних пунктах організацій і підприємств, наведених вище.

Приймання продукції та сировини проводиться у сільськогос­подарських підприємствах, особистих підсобних, селянських (фер­мерських) господарствах та інших товаровиробників і власників.

При закупівлях продуктів через мережу торговельних під­приємств встановлюється перелік продуктів, які можуть закуповува­тись магазинами без порушення правил товарного сусідства відповід­но до Правил роботи заготівельних пунктів-магазинів системи Укоопспілки, затверджених постановою правління Укоопспілки від 27.06.2000 р. № 142.

Приймання продукції на підприємствах харчування здій­снюється завідуючим виробництвом, працівниками кухні або іншими працівниками, на яких покладені обов'язки із закупівель продукції.

Приймання продукції на переробних підприємствах здійснюють завідуючі виробництвом або інші працівники, на яких покладені функції заготівельника.

Приймання продукції на міських ринках здійснюють працівники торговельно-закупівельно пункту (ТЗП), на яких покладені ці обов'язки.

У населених пунктах, де відсутні приймально-заготівельні пункти та магазини, закупівля сільськогосподарської продукції та сировини здійснюється через роз'їзних заготівельників за графіком по днях тижня і годинах.

Графіки роботи приймально-заготівельних пунктів, роз'їзних заготівельників складаються з урахуванням інтересів здавальників продукції, тобто у дні і години, найбільш сприятливі для них.

Оплата праці заготівельника здійснюється за розцінками, затвердженими правлінням сільського споживчого товариства або райспоживспілки (РСТ). Розцінки оплати праці можуть затверджуватися як на значний проміжок часу (місяць, квартал, півріччя), так і на короткий відрізок часу (тиждень, і ін) у залежності від умов закупівель і кон’юнктури ринку на конкретну продукцію.

З метою стимулювання продажу продукції і сировини сільгосптоваровиробниками організації і підприємства споживчої кооперації знаходять можливості надання їм різноманітних послуг (платних і безплатних) з виробництва (вирощування), транспортування, забезпечення тарою та впровадження найсприятливіших форм розрахунків. Приймання продукції і сировини здійсняється за фактичною фізичною або заліковою вагою, Фактична фізична вага визначається зважуванням у місцях приймання-здачі.

Приймання картоплі і коренеплодів проводиться за заліковою вагою, яка визначається як різниця між фізичною вагою продукції та вагою землі понад допуски згідно із державним стандартом.

Приймання овочів, зерняткових і кісточкових плодів, культурних ягід, а також дикорослих плодів і ягід, відбувається за заліковою вагою, яка розраховується шляхом віднімання від фізичної ваги продукції тієї кількості, що не допускається до закупівель згідно із стандартом.

До обсягів заготівель овочів зараховується продукція семи основних культур: капуста, огірки, помідори, цибуля ріпчаста, морква, буряки столові, часник: за показником “інші овочі” включаються такі культури: перець солодкий, баклажани, кабачки, гарбузи, патисони, петрушка, селера, хрін, пастернак, редька, ріпа, салат, бруква, шпинат, щавель, ревінь, цибуля порей, зелень кропу, цибуля перо, зелений горошок, кукурудза цукрова, капуста цвітна, брюссельська, савойська та ін.

До обсягів заготівель ягід культурних включаються - суниці садові, смородина чорна і червона, малина, аґрус, чорноплідна горобина.

До обсягів заготівель плодів і ягід дикорослих свіжих і сушених (в перерахунку чи свіжі) зараховуються дикорослі: яблука (дичка), алича, барбарис, глід, брусниця, груша (дичка), ожина, кизил, морошка, обліпиха, терен, черешня (дичка), шовковиця, актинідія, лимонник, а також свіжі малина, чорниця, смородина дика, червоно-плідна горобина, суниці лісові, черемха.

Проте у сушеному вигляді малина, чорниця, червоно-плідна горобина, глід, суниці лісові, черемха - це лікарська сировина.

Кількість закупленого молока та молокопродуктів визначається з урахуванням фактичної жирності у перерахунку на базисну жирність.

При закупівлі масла, твердих сирів та інших молокопродуктів перерахунок у молоко здійснюється за коефіцієнтами, затвердженими спільним листом Держплану, Держагропрому, Мінторгу і ЦСУ колишньої Української РСР і правління Укоопспілки від 19.05.87 № 5/22-323 і № 10/16-6-318 (додаток 4).

Закупівлі м'яса проводяться у забійній вазі, .худоби - у живій або забійній вазі, яка визначається за актами забою худоби на худобозабійних пунктах у порядку, передбаченому Інструкцією про порядок оформлення документів на приймання та переробку худоби худобозабійними пунктами споживчої кооперації, а також відпуску м'ясопродуктів та сировини, затвердженою постановою правління Укоопспілки від 17.08.84 №253.Читайте також:

 1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
 2. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
 3. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
 4. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
 5. PR-відділ організації: переваги і недоліки
 6. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
 7. V. Питання туристично-спортивної діяльності
 8. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
 9. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
 10. VII. За видами товарів і послуг
 11. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
 12. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
Переглядів: 629

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.