Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація процесу навчання

Запам’ятовування напам’ять

Запам’ятовування напам’ять – це форма довгострокової пам’яті.

Як запам’ятати великий об’єм інформації:

а) розбити усю інформацію на маленькі частини;

б) сконцентрувати уваги на окремих частинах;

в) процес повторювання виконувати до тих пір, поки не згадається вся інформація без звертання до додатків.

У процесі запам’ятовування вам допоможуть декілька прийомів:

– римування інформації, що запам’ятовується. Наприклад:

Всем известно, как прелестно

Букву Т писать уместно

Но ужасно и опасно

Букву Т писать напрасно;

– використання слів однакових за вимовою, та різних за написанням понять. Наприклад: відлига – політичне

відлига – природне;

– зв'язок між новою інформацією, та тією, що Вам вже відома. Зв'язок між існуючими знаннями та інформацією, що надходить;

– використання перших літер ключових слів інформації, що запам’ятовуєте (мнемотехніка). Наприклад: процесор, пам'ять, програма, периферійні пристрої.

Умови для запам’ятовування:

а) відсутність утоми, бо утома не дасть засвоїти нову інформацію;

б) уникнення довгострокових періодів запам’ятовування (більше двох годин). Після деякого часу запам’ятовування робити перерви на 30 хвилин і займайтеся іншими справами;

в) після запам’ятовування проведення перевірки знань та швидкий перегляд додатків – це забезпечить запам’ятовування на 24 години;

г) наступного дня зробити повторний огляд;

д) у кінці тижня переглянути весь вивчений Вами за цей час матеріал для встановлення зв’язку між різними розділами інформації;

е) через місяць повторити огляд знову.

 

 

Ефективність процесу пізнання залежить не тільки від навичок розуміння і запам'ятовування, але і значною мірою від організації процесу вивчення в часі і просторі. Навички такого планування тим більше важливі, що велика частина навчання здійснюється індивідуально, іноді як частина вашої особистої програми саморозвитку. У даному розділі розглянуто навички планування навчання й організації робочого місця.

Планування й організація навчання. Ви повинні розуміти, що для успішного навчання необхідно пожертвувати частиною вашого вільного часу. Зробіть цей час продуктивним. Для цього ретельно сплануйте процес навчання.

Безсумнівно, у вас будуть й інші заняття, пов'язані з родиною, друзями, хобі і т.ін. Не слід відмовлятися від усього цього. Однак ви повинні знаходити час і для навчання. Суть полягає в тому, щоб підтримувати баланс тим часом і іншим у своєму особистому часі. Ви не повинні присвячувати ввесь свій час і енергію навчанню на шкоду іншим інтересам і стремлінням. Інакше вас не можна буде назвати «усебічно розвинутою людиною», ви вважатиметесь людиною, що нічим не цікавиться, крім своєї роботи.

Час навчання, однак, є найважливішим. Вирішите, який час протягом дня для вас найбільше ефективний для навчання і потім складіть розклад ваших інших занять з урахуванням цього. Спробуйте раціонально використовувати час, затрачуваний на рутинні роботи (ранковий туалет, готування їжі, поїздка в суспільному транспорті)- його можна також використовувати в навчальних цілях. Але пам'ятайте, що ключ до успіху будь-якого плану – самодисципліна

Не забувайте про мотивації. Ви повинні чітко визначити, які цілі ви досягнете і яку вигоду одержите, цілком завершивши програму навчання.

Навчання завжди пов'язане з навичками й уміннями, що ви можете розвивати і поліпшувати. Деякі індивідууми від природи є старанними. Вони із задоволенням годинами вчаться. Водночас тільки за певним часом не можна судити про ефективність процесу навчання, насамперед важливий результат. Для інших навчання вимагає зусиль – необхідно пожертвувати іншими інтересами і розвагами для концентрації на процесі навчання. Допомогти в цьому вам може розклад навчання. Воно включає наступні кроки.

♦ Поставте персональну мету, що ви хочете досягти в результаті виконання програми навчання. Це може мати відношення до вченого ступеня, що ви хочете одержати або навичок, які ви хочете набути.

♦ Потім вирішите, скільки годин у тиждень вам необхідно для досягнення цілі. Визначте, скільки може вимагатися часу для навчання. Для цього будуть необхідні консультації з іншими учнями, що мають досвід навчання за такою програмою, або з викладачем.

♦ Розподіліть цей час навчання за днями неділи, забезпечивши досягнення рівноваги протягом тижня з іншими інтересами.

♦ Складіть розклад роботи з темами, які ви вивчатимете в тижневі періоди, будучи упевненими, що ви дійсно зможете це вивчити.

♦ Підготуйте формальний графік навчання протягом усієї програми навчання. У графіку вкажіть конкретно дні завершення визначених тим або завдань.

♦ Переконайтеся, що розклад передбачає періоди відпочинку під час і після закінчення періодів навчання. Залишіть вільним від занять 1 день кожного тижня, а також передбачте трохи більше довгих перерв протягом дня або тижня під час навчання.

♦ Намагайтеся дотримуватись розкладу і не відставати від нього. Якщо це трапилося, то можна пожертвувати чим-небудь зі сфери ваших інтересів, наприклад, відкласти похід у кіно.

Якщо виникають ускладнення в навчанні, не вдавайтеся до паніки – це неминуче. Обговоріть ускладнення з іншими учнями або викладачами. Заспокойтеся й об'єктивно гляньте на ту роботу, що ви робите і наявний у вашому розпорядженні час. Скорегуйте розклад, але дайте собі серйозне зобов'язання закінчити програму навчання. Пам'ятайте, ніколи не дозволяйте вашому навчанню «одержати перевагу над вами», а завжди «зберігайте перевагу над ним».

Характерна риса навчання – це нагромадження письмового матеріалу під час програми навчання – книги, довідники, ксерокопії статей, вирізки з газет і журналів, конспекти. Якщо ви не будете акуратні, то вся ця інформація буде марною або навіть дезорганізуючою. Важливо створити систему для збереження і систематизації всіх матеріалів таким чином, щоб ви могли швидко знайти стосовні до справи записи.

Можна дати деякі поради для організації збору і збереження матеріалу.

♦ Детально і систематично переглядайте відомі вам джерела інформації з цікавлячої вас проблеми.

♦ Зберігайте всі матеріали, що переглянули, у архівних папках або записних книжках. Маркіруйте всі папки або використовуйте різні кольори папок для різних тем або предметів. Як тільки ви переглянули новий матеріал, негайно покладіть його в папку для надійного збереження.

♦ Нумеруйте і позначайте весь матеріал, що ви переглядаєте. Простий метод полягає у використанні картотеки, коли на кожен матеріал оформляється окрема картка, на якій написана назва матеріалу, короткий запис його змісту, кількість сторінок, автор, де це було отримано і дата публікації. Окремі картки потім зберігаються в шухляді в алфавітному або цифровому порядку, зручному для вас.

♦ Якщо ви маєте доступ до персонального комп'ютера, то ви можете його використовувати. Це найпростіший шлях для збереження і повторного використання інформації.

Не шкодуйте часу на обробку нової інформації, але будьте вимогливі при виборі її.У противному випадку ваш архів виявиться дуже громіздким і незручним у роботі. Регулярно переглядайте свій архів і вилучайте з нього застарілі і непотрібні матеріали.

Ще одним важливим фактором ефективного навчання є організація робочого місця.Деякі процеси вивчення, наприклад, запам'ятовування, вимагають, щоб навколишнє оточення було зовсім вільне від відволікаючих факторів. Безсумнівно, вам доведеться працювати в аудиторіях, читальних залах, бібліотеках, але для більшості людей робочих місць будинку є найкращим місцем навчання. Організуйте своє робоче місце, виберіть місце в квартирі, де можна поставити робочий стіл, виділити місце для книг і необхідного устаткування, звести до мінімуму перешкоди з боку інших членів родини. Спробуйте також мінімізувати шум і відволікаючі фактори, не включайте радіо, телевізор, магнітофон. Такі відволікання послаблюють зосередженість і перешкоджають навчальному процесові.

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Організація і проведення спортивних походів
  4. II. Організація перевезень
  5. II. Організація перевезень
  6. II. Поняття соціального процесу.
  7. IV. План навчального процесу.
  8. V Засоби навчання
  9. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  10. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  11. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  12. Адаптації та навчання




Переглядів: 944

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Довгострокова пам'ять | Навички читання і конспектування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.