Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Побудова відрізків

План

Тема: Побудова відрізків, прямокутників, багатокутників, прямої і променя, кола, дуги, еліпса та еліптичної дуги, кілець, точок, полілінії та сплайна.

Лекція №3

1. Способи створення геометричних примітивів

2. Побудова відрізків

3. Побудова прямокутників та багатокутників

4. Побудова прямої і променя

5. Побудова кола, дуги

6. Побудова еліптичних кривих

7. Побудова точок та полілінії

 

Будь-яке креслення складається з великої кількості простих геометричних об’єктів – відрізків, ліній, прямокутників, кіл, дуг і т.д. такі об’єкти в термінології AutoCAD називаються примітивами.

Для створення будь-якого примітива є декілька способів:

1. Викликавши команду побудови на панелі Draw (Черчение), по замовчуванню вона розміщена вертикально по ліву сторону екрана.

2. Можна скористатися пунктом меню Draw (Черчение).

Під час створення примітивів користувачу необхідно задавати точки, а програма, використовуючи координати цих точок, створює об’єкти.

Відрізки використовуються у побудові найчастіше, тому команда LINE використовується досить часто. Отже, щоб побудувати відрізок необхідно клацнути на команді Line (Отрезок) на панелі інструментів Draw (Черчение), або вибрати відповідний пункт в меню Черчение.

У відповідь на ваші дії програма задасть перше питання, запропонувавши задати координати першої точки відрізка:

Specify first point:

Вкажіть на екрані в довільному місці (в даному випадку ми будуємо довільний відрізок) точку. На екрані виникне друге питання:

Specify next point or [Undo]:

У відповідь на нього необхідно вказати розміщення другої точки. Якщо порухати мишкою, то можна побачити, що від першої точки і до перехрестя тягнеться «резинова нитка» яка розтягується, або зменшується в залежності від вказівника мишки. Так програма показує конфігурацію майбутнього відрізка. Тому, щоб продовжити побудову відрізка, перемістіть вказівник мишки в потрібне місце графічного екрану і клацніть кнопкою мишки. В результаті між першою і другою точкою буде побудований відрізок. Якщо потрібно побудувати лише один відрізок, тоді натисніть клавішу Enter або Esc, щоб завершити виконання команди.

Так як виконання команди LINE можна повторювати довільну кількість разів, на екрані повторно з’являється запитання яке дозволяє задати координати третьої точки:

Specify next point or [Undo]:

Так можна створити ланцюжок з двох відрізків, що йдуть один за одним.

Вказуючи розміщення наступної точки можна помилитися, тому, щоб не повторювати все з самого початку, відмініть побудову останнього відрізка, скориставшись параметром Undo (нагадаємо: щоб вибрати один з запропонованих командою параметрів необхідно набрати на клавіатурі букву або декілька букв, виділених в назві параметра. В даному випадку – це u і натиснути клавішу Enter. Таким чином вибираючи параметр Undo можна повернутися на декілька дій назад в середині команди і навіть відмінити саму команду. Якщо у вас російська версія програми, тоді необхідно натиснути букву о, відповідно до слова Отменить, ввімкнувши російську розкладку клавіатури.

Запит, який ви побачите, після задання координат третьої точки (тобто після побудови двох відрізків) і всі наступні запити виглядатимуть дещо по іншому:

Specify next point or [Close/Undo]:

Отже, з’явився додатковий параметр – Close. Якщо вибрати його, то програма автоматично завершить побудову ламаної, створивши відрізок, який з’єднає останню точку з першою.

У російській версії програми необхідно натиснути букву з відповідно до слова Замкнуть, ввімкнувши російську розкладку клавіатури.

Для побудови відрізка заданої довжини і під заданим кутом слід після того, як ви вказали початкову точку відрізка ввести з клавіатури значення довжини даного відрізка (довжина вводиться поруч з курсором мишки і натиснути клавішу TAB, після цього поле довжини за фіксується в ньому з’явиться зображення замочка і активізується поле в який слід ввести значення кута, введіть кут і натисніть ENTER.

 

 


Читайте також:

 1. АСОЦІАЦІЯ. ПОБУДОВА АСОЦІАТИВНОГО КУЩА
 2. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
 3. Д80.Парламент в ЗК.ознаки 81.Побудова та основні ознаки парламенту в ЗК.
 4. Загальна побудова організації контрольного процесу в умовах автоматизованої обробки інформації
 5. Зони ризику. Побудова кривої ризику.
 6. Контроль якості здійснюється і на стадії підтримки досягнутого рівня якості, тобто контролюється також якість технічної експлуатації і ремонту побудованих об'єктів.
 7. Монтаж прямих відрізків тепломережі
 8. Навчальна програма з фізичної культури: поняття, задачі, види, побудова
 9. Написання формул і побудова діаграм.
 10. Обмеження мереж Fast Ethernet, побудованих на повторителях
 11. Обмеження мережі, побудованої на загальному поділюваному середовищі
 12. Обмеження топології мережі, побудованої на мостах
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Панелі інструментів | Побудова прямокутника та багатокутника

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.