Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Лекція №8

Тема: «Вибір об’єктів»

План:

1. Способи вибору об’єктів

2. Виділення об’єктів за допомогою рамки

3. Виділення об’єктів за допомогою багатокутника

4. Виділення об’єктів за допомогою лінії

Велика кількість команд при їх виконанні потребують відповіді на запит

Select object

Виберіть об'єкти:

Курсор миші на робочому столі при цьому набуває форми невеличкого прямокутника - приціла. У системі AutoCAD найчастіше використовуються такі основні способи вибору об'єктів.

За допомогою приціла

Приціл -- невелику прямокутну позначку, можна пересувати за допомо­гою миші. Якщо зупинити приціл на об'єкті рисунка та зафіксувати його положення, натиснувши клавішу Enter або ліву кнопку миші, цей об'єкт вважатиметься вибраним, про що буде свідчити зображення об'єкта штрихо­вими лініями. Після вибору першого об'єкта запити програми щодо вибору об'єктів продовжуються, даючи змогу вибирати стільки об'єктів, скільки це потрібно. Натиснувши клавішу Shift і вибираючи об’єкти можна створити набір вибраних об'єктів, над яким можна водночас виконувати ті чи інші операції.

Означений спосіб застосовується автоматично, якщо приціл буде розташова­но на об'єкті. В протилежному випадку програма переходить до інших способів.

За допомогою рамки (Window)

Попередній спосіб доцільно застосовувати при невеликій кількості об'єктів, що вибираються. На відміну від нього, спосіб Window дозволяє вибрати водно­час всі об'єкти, які повністю вміщуються в межі прямокутного вікна (рамки). Точка, в якій був зафіксований приціл, розглядається як перший кут рамки. Далі редактор видає запити щодо другого кута рамки. Позначте протилежний кут: На цей запит треба визначити точку, де розташований протилежний кут

Рамки.

Спосіб застосовується автоматично, якщо кут рамки, який задається першим, розташований лівіше другого її кута (тобто зліва на право). Виділеними будуть ті об’єкти, які повністю потрапили у рамку.

За допомогою перетинаючої рамки (Crossing)

Цей спосіб відрізняється від попереднього тим, що вибираються також і ті об'єкти, які перетинаються межами рамки. Спосіб застосовується автоматично, якщо другий кут рамки розташований лівіше першого Тобто справа на ліво).

За допомогою рамки – багатокутника (Window – Polygon)

Цей режим подібний до першого, але на відміну від нього дозволяє вказувати виділену область у вигляді багатокутника. Багатокутник формується шляхом вибору точок навколо об’єктів, які ви хотіли виділити. Форма багатокутника може бути довільною, але його сторони не повинні перетинатися. Якщо всі точки багатокутника вибрані, натисніть клавішу Enter, виділяться лише ті об’єкти, які повністю знаходяться всередині багатокутника.

Для вибору режиму Window – Polygon у відповідь на запит Select object: введіть команду wp і натисніть Enter. (В російській версії програми слід ввести команду РМн тобто режущий многоугольник)

 

 

 

На верхньому малюнку показаний багатокутник в межі якого повністю потрапив сплайн, еліпс та п’ятикутник. На нижньому малюнку видно, що виділені (пунктирні) будуть лише ті фігури, які повністю потрапили у виділену ділянку.

 

 

За допомогою перетинаючого багатокутника (Секущего) Crossing Polygon/

Даний режим подібний до Window Polygon, але виділяє не лише ті об’єкти, які повністю потрапили у виділену рамку, але й ті, які перетинаються нею.

Для вибору цього режиму у відповідь на запит Select object: введіть команду сp і натисніть Enter. (В російській версії програми слід ввести команду СМн тобто секущий многоугольник).

На верхньому малюнку видно, що багатокутник частково виділив три фігури, одну виділив повністю, а одну зовсім не зачепив. У результаті виконання команди Секущий многоугольник (на нижньому малюнку) виділеними виявилися усі фігури, які повністю чи частково потрапили у рамку багатокутника.

 


Читайте також:

 1. Вид заняття: лекція
 2. Вид заняття: лекція
 3. Вид заняття: лекція
 4. Вид заняття: лекція
 5. Вид заняття: лекція
 6. Вступна лекція
 7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
 8. Клітинна селекція рослин.
 9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
 10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
 11. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені
 12. Лекція 02.04.2013
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мультилінія | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.