Подамо функцію вибору в логічній формі. Нехай А = {х1, х2,..., хn}. Кожному елементу хi Î А поставимо у відповідність логічну змінну bi Î {0, 1}. Задамо взаємно однозначну відповідність між 2n підмножинами множини А та 2n векторами довжиною n згідно зі співвідношеннями , де
Множині А відповідає вектор b(A) = (1, 1, ..., 1), а порожній множині – b(Æ) = (0, 0, …, 0).
Нехай на множині А задано якусь функцію вибору С. Поставимо її у відповідність вектор функцій , де
Оскільки С(Х) Í X, то це еквівалентно можливості подання кожної з функцій у вигляді , де отримуємо підстановкою в значення .
Таким чином задамо відповідність між функцією вибору та множиною логічних висловлювань у формі
де :
Логічною формоюLF(C) функції вибору С називатимемо вектор функцій Буля, кожна з яких згідно з попереднім залежить від n – 1 змінних, тобто скорочено .
Звичайно, використовувати таке подання для розв’язання практичних задач недоцільно, тому що конкретні приклади будуть громіздкими, але для дослідження властивостей функцій вибору це виправдано.
Розглянемо множину М усіх функцій вибору з універсальною множиною альтернатив А. Загальна кількість різних функцій вибору, які можна побудувати на універсальній множині А (включно з відмовами від вибору), становить
Це випливає з того, що кількість функцій Буля від n – 1 аргументів становить (кількість (n – 1)–вимірних наборів з 0 та 1 становить , кожному набору відповідає одне з двох значень функції – 0 або 1), а на кожному з n місць у логічній формі може знаходитися довільна функція від n – 1 змінних.