Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



За структурою Конституція України складається з Преамбули та 15 розділів.

Конституція України як Основний Закон держави.

 

Термін "конституція" латинського походження і означає встановлення, устрій, упорядкування. В Стародавньому Римі так називали окремі акти імператорської влади, які мали силу джерел права. В Стародавній Греції це слово розуміли як державний устрій, який офіційно закріплений в основному законі. Сьогодні Конституцію розуміють, як основний закон або закони держави, в яко­му відображаються і закріплюються державний і суспільний лад (устрій), система державних органів і місцевого самоврядування, форма правління, державний устрій і політичний режим, права і обов'язки людини і громадя­нина, виборче право, політична і економічна система тощо.

Конституція- це Основний Закон держави, який закріплює державний і суспільний лад, порядок організації й здійснення державної влади, визна­чає основні державно-правові інститути, порядок їх організації та компете­нцію, принципи взаємовідносин особи і держави і таким чином встановлює принципи регулювання суспільних відносин у конкретній державі.

Виходячи з цього можна зробити висновок, що особливістю Конститу­ції як правового акту є те, що вона:

· є державним політико-правовим документом встановлюючого хара­ктеру, яким визначені найважливіші державні інститути;

· це закон, що визначає принципи регулювання суспільних відносин і є юридичною базою для інших галузей права;

· носить перспективний характер, тобто поєднує закріплення існую­чих суспільних відносин з програмними положеннями, чим визначає перспективи розвитку суспільства і держави;

· закріплює правовий статус особи і цим визначає принципи взаємовідносин особи і держави;

· має найвищу юридичну силу, пріоритет перед іншими правовими актами, а тому для неї встановлено особливий порядок її прийняття та внесення змін і доповнень.

Преамбула(у перекл. злат. - "той, що передує") - це вступна частина законодавчого акта, міжнародного договору, декларації тощо, в якій викладено обставини, що стали підста­вою для його видання або укладення.

Як частина будь-якої конституції, Преамбула здебільшого містить положення ідейно-правового характеру, часто з явним ідеологічним навантаженням. Зазвичай у преамбулах зазначено причини прийняття конституцій, мета, завдання і мотиви прий­няття. В Преамбулі Конституції України зокрема зазначено:

"Верховна Рада України від імені Українського народу - громадян усіх національностей, виражаючи суверенну волю народу, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України, прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням, приймає цю "Конституцію - Основний закон України".

Розділи І-ХІV об'єднують 161 статтю; останній XVрозділ "Перехідні положення" містить приписи, пов'язані з поступо­вим введенням у дію окремих положень Конституції, об'єдна­них у 14 пунктів.

За загальними класифікаційними ознаками Конституцію України можна визначити як:

- писану кодифіковану конституцію унітарної держави з автономним утворенням;

- жорстку конституцію, оскільки внесення змін і допов­нень до неї, на відміну від внесення змін і доповнень до інших законів, потребує в окремих випадках як спеціальних суб'єктів, так і кваліфікованої більшості голосів (не менше 2/3 голосів від конституційного складу ВР);

- за порядком прийняття Конституція України є консти­туцією народною (демократичною), оскільки прийнято її було 26 червня 1996 р. парламентом від імені народу України - громадян усіх національностей.


Читайте також:

  1. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  2. А/. Верховна Рада України.
  3. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  4. Аграрні закони України
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  8. Адміністрація Президента України
  9. Адреси бібліотек України
  10. Акти Верховної Ради України
  11. Акти Кабінету Міністрів України
  12. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 1868

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основи Конституційного права. | Поняття конституційного ладу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.054 сек.