Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МИСТЕЦТВО СКІФІВ

У І,тис. до. н. є. на історичну арену вийшли скіфи. їхнє багате та різнома­нітне мистецтво стало однією з найці­кавіших сторінок культури нашої кра­їни. Високого рівня розвитку в скіфів досягли архітектура, скульптура, жи­вопис, декоративно-ужиткове мистец­тво. Звичайні побутові речі вони прик­рашали складними, майстерно викона­ними орнаментами - переважно зобра­женнями реальних та фантастичних тварин, що химерно переплітаються й ритмічно повторюються. Цим орнаментам надавалося магічне значення. На­приклад, скіфський воїн вірив, що зображення на його зброї та одязі хи­жого звіра надасть йому відповідних рис, а отже, допоможе в бою.

Яку ж назву дістав такий тип орна­ментів? Його стали називати «звіри­ним стилем». Цей стиль панував не лише у скіфському мистецтві. В епоху заліза (І тис. до н. є.) він поширився на значній території Євразійського континенту серед багатьох народів.

Найбільше уславилися скіфи юве­лірними прикрасами з дорогоцінних металів, що вражають вишуканою красою, надзвичайно високою май­стерністю виконання. На багатьох із них зображено сцени з життя скіфів – настільки точні, що за ними можна вивчати життя й побут цього народу. Скіфські художники вправно володі­ли реалістичними методами зображен­ня, досконало знали анатомію людини і тварин. До найвідоміших творів скіфського мистецтва належать чаша з Гайманової Могили, золотий гребінь з кургану Солоха, срібна амфора з кур­гану Чортомлик, всесвітньовідома пектораль з Товстої Могили та інші ше­деври.

Золота пектораль - унікальна археологічна знахідка, що належить до шедеврів мистецтва світового зна­чення. Це нашийна прикраса, яка фор­мою нагадує місячний серп. Вона скла­дається з трьох частин. Верхня та нижня з них – сюжетні, центральна – орнаментальна. Сюжети пекторалі протилежні за настроєм і змістом: уни­зу – розгорнуте драматичне дійство бо­ротьби реальних і фантастичних тва­рин, угорі – сцени мирної праці лю­дей, їхнє гармонійне співіснування з тваринами. Кожна фігурка виконана з віртуозною майстерністю. Так само майстерно всі елементи скомпоновані між собою. Невідомий автор таланови­то передав відчуття руху: у нижній частині – динамічного й напруженого, у верхній - плавного й спокійного. Як скіфам вдалося досягти такої художньої досконалості? Річ у тім, що вони перебували під сильним впливом давньогрецького мистецтва. На північному узбережжі Чорного моря давні Греки заснували міста-колонії. Вони принесли у Північне Причорномор'я високі надбання античної культури, зокрема віртуозне володіння методами реалістичного відображення живої натури. Чимало коштовних виробів грецькі майстри виготовляли на замовлення знатних скіфів, ураховуючи при цьому їхні смаки та потреби. Завдяки взаємодії двох культур з'явилися унікальні витвори мистецтва.


Читайте також:

  1. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
  2. Архітектура і мистецтво. Українське бароко.
  3. Архітектура і образотворче мистецтво Русі.
  4. Архітектура та мистецтво
  5. Архітектура та образотворче мистецтво
  6. Архітектура та образотворче мистецтво
  7. Архітектура та образотворче мистецтво Київської Русі
  8. Архітектура та образотворче мистецтво.
  9. Архітектура та образотворче мистецтво.
  10. Архітектура. Образотворче мистецтво
  11. Архітектура. Образотворче мистецтво.
  12. БЕСІДИ ПРО ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО




Переглядів: 3034

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА | МИСТЕЦТВО СХІДНИХ СЛОВ'ЯН

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.