Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Науково-популярні видання

План

Освітні видання: різновиди й структурні особливості

ЛЕКЦІЯ № 2

1. Наукові видання

2. Науково-популярні видання

3. Навчальні видання

4. Довідкові видання

5. Інформаційні видання

 

1. Наукові видання

 

Наукове видання містить результати теоретичних або експериментальних досліджень, а також науково підготов­лені до публікації пам'ятки культури, історичні документи і літературні тексти.

Головною функцією наукових видань є документне забезпечення науковою інформацією різних сфер діяльності суспільства: науки, виробництва, освіти, культури, управління.

Окремою групою наукових видань є видання, які знайомлять суспільство із змістом наукових творів минулого.

Наукові видання розраховані на фахівців певної галузі знань, а також інших галузей.

Тематика наукових видань необмежена. Вони відображають теорії, закони, гіпотези, окремі відкриття, хід досліджень, опис конкретного досліду, генезис науки, дискусію з приводу суперечливих питань, методику досліджень.

За характером інформації наукові видання поділяються на науково-дослідні видання і джерелознавчі видання (пам'ятки культури і історії).

За цільовим призначенням і специфікою науково-дослідні видання поділяються на ряд підвидів: монографія, автореферат дисертації, препринт, тези доповідей на науковій конференції, матеріали конференції, збірник наукових праць.

Монографія містить повне або всебічне дослідження однієї проблеми або теми і належить одному або кільком авторам. Містить вичерпне узагальнення теоретичного матеріалу з наукової проблеми.

Автореферат дисертації містить складений автором реферат проведеного ним дослідження, яке представлене на здобуття вченого ступеня кандидата або доктора наук. Автореферат дисертації складається відповідно до встановлених правил, інформує про основні підсумки дослідження, фіксує науковий пріоритет автора.

Препринт містить матеріали попереднього характеру і публікується до виходу в світ видання. Розсилається для збирання відгуків.

Тези доповідей наукової конференції (з'їзду, симпозіуму) - науковий неперіодичний збірник, який містить опубліковані до початку конференції матеріали попереднього характеру.

Матеріали конференції- неперіодичний збірник, який містить підсумки конференції (доповіді, рекомендації, рішення).

Збірник наукових працьмістить дослідницькі матеріали закладів, навчальних закладів, товариств ("Праці", "Наукові записки", "Вісник").

Наукові видання містять детально розроблений довід­ковий апарат. Матеріали конференцій супроводжуються алфавітними списками учасників. Збірники статей мають передмови, іменні покажчики авторів, персоналій, закладів. Для них характерна особлива точність і детальність шрифтових ілюстрацій (графіки, діаграми, креслення). Подекуди вміщують художні репродукції і гравюри, за винятком книг з історії культури літератури та мистецтва.

 

Науково-популярне виданнямістить відомості про теоретичні або експериментальні дослідження в галузі науки, культури, техніки у формі, доступній читачеві-неспеціалісту.

Цільове призначення науково-популярних видань полягає у розповсюдженні й популяризації наукових та інших спеціальних знань у сфері науки, техніки, вироб­ництва, зокрема їх історії.

Вони містять відомості наукового або прикладного характеру, але не у повному обсязі, а лише у вигляді загальних законів, понять, висновків, знання яких необхідне суспільству загалом.

За читацькою адресою, науково-популярні видання поділяються на видання, розраховані на масового читача, фахівців певної галузі, фахівців суміжних галузей, практичних працівників, які хочуть використати резуль­тати наукових досліджень у своїй професійній діяльності.

Серед науково-популярних видань поширені науково-популярні монографії, нариси, тематичні збірники, серії, вибрані твори, огляди, енциклопедії.

Монографіямістить всебічний виклад науково-популярною мовою підсумків дослідження наукової проблеми.

Нарисвідображає науково-популярною мовою окремі періоди історії науки, техніки, виробництва.

Тематичні збірникимістять опис однієї актуальної проблеми.

Багатотомні виданняприсвячені проблемі з детальним описом або багатоаспектним розкриттям.

Науково-популярний оглядмістить вторинну наукову інформацію, в якій описано науково-популярною мовою узагальнені досягнення науки, техніки, культури, виробництва.

Науково-популярна енциклопедіямістить популярний виклад у систематизованому вигляді змісту лексичних одиниць певної галузі знання. Вона забезпечує орієнтацію спеціалістів у поняттєвому апараті галузі знання.

Структура і довідковий апарат науково-популярних видань мають ряд особливостей. Характер передмови довидання залежить від конкретного адресата. Наукові термі­ни використовуються обмежено. У виданнях для читачів-початківців є контрольні питання, список рекомендованої науково-популярної літератури, а у виданнях для підго-товленіших читачів у список включаються і наукові твори.

Науково-популярні видання, як правило, мають невеликий обсяг із великою кількістю ілюстрацій. Часто вони видаються брошурами з сюжетно-шрифтовими багато­кольоровими обкладинками.


Читайте також:

  1. А. Видання прав актів управління
  2. Бюлетені та інші інформаційні матеріали, електронні видання
  3. Видання. Поліграфічне виконання. Терміни та визначення
  4. Газетні видання
  5. Довідкові видання
  6. Електронні видання
  7. Елементи електронного видання
  8. Загальне розуміння масової роботи редакції газети. Періодичне видання і його аудиторія
  9. Інформаційні видання
  10. Інформація та документація. ВИДАННЯ. ВИХІДНІ ВІДОМОСТІ
  11. КНИГОЗНАВЧІ ВИДАННЯ 20-30-х рр. ХХ ст.
  12. НАВЧАЛЬНЕ ВИДАННЯ




Переглядів: 11299

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оцінка ринкових можливостей фірми | Навчальні видання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.