Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Культури модрини.

КУЛЬТУРИ ЯЛИНИ

Деревина легка, м’ягка, для будівельної справи, порода декоративна. Методи: садіння 2-річні сіянці або 3-5 річні саджанці. Способи: рядами, кулісами, біогрупами, ланками.

Ялина найкраще росте на вологих, легких за механічним складом грунтах (оптим. умови в С3. Обробіток грунту краще суцільний за системою чорного чи раннього пару на площах, де немає пнів. Якщо є пні – частковий.

Види лісових культур: найчастіше змішані. Асортимент для змішування: модрина, дуб, липа, вільха. Добре змішувати 1-2 ряди ялини з одним рядом модрини. Ялину в С2 вводять до 50%. Всі листяні добре розкислюють грунт під ялиною і перешкоджають утворенню ортштейнового горизонту( не пропускає вологи – немає фільтрації).

 

 

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ 16

План

1.Створення культур модрини.

2.Створення культур дуба.

3.Культури бука.

4.Створення культур горіха грецького.

Родін А.Р. ст.202-205

Калінін М.І. ст. 108-110

Гордієнко М.І. ст.187-192,199-203

Дебринюк Ю.М. ст.210-238

Цінна деревина- міцна, водостійка (мости, теплиці, місто Петербург, Венеція, старий Львів на підземній річці, буд. матеріали, суднобудування, літакобудування), декоративна, газостійка. Види культур: наступні (бо дуже світлолюбива), суцільні (де відсутнє природнє поновлення) або часткові (де є природнє поновлення). Створюють як чисті так і змішані культури, останім часом більше чисті. Методи створення: посадка 1-2 річними сіянцями рано навесні. Способи: рядами, вкрапленням.

В Тернопільському управлінні л/г модрині приділяють велике значення. Модрину садять або вкрапленням до 80-100шт. або чистими культурами плантаційно (Мд. європ. 3х1м, а Мд. яп. 1х1,5м). Модриною обсаджують дубові культури по контуру, а також дороги і просіки.

10% всіх лісових культур відводиться для порід з скороченим оборотом рубки (модрина, дугласія, ялина, горіх чорний).

Асортимент порід для змішування: липа мілколиста і крупнолиста, клен гостролистий, ялина, ялиця, яблуня лісова, граб. Можна змішувати з головними породами: дубом, сосною, ясеном.

Модрина в мішаних насадженнях у дібровах росте добре і позитивно впливає на грунт лише при високій агротехніці створення культур. При неякісній підготовці грунту і недостатніх лісокультурних доглядах модрина відстає в рості від супутників – ясена, граба, клена і навіть дуба, пригнічується ними і гине.

При створенні часткових культур добре використовувати ланкове змішування.

 

2.Культури дуба.

Деревина – фанера, шпон, бочки, суднобудування, мости, будівельні матеріали, паркет. Кора має дубильні речовини (8-20%). Пірамідальна і червонолиста форми використовуються в озелененні.

Методи створення: сівба, садіння, комбінований.

Способи сівби: рядково-ямкова сівба, сівба біогрупами, гніздами. Способи посадки:коридорами, біогрупами, ланками. При посіві добре розвивається стержневий корінь, що дуже важливо для степових вологодефіцитних районів. Посів чим раніше в вологу землю, або восени (якщо немає загрози знищення гризунами). При створенні лісових культур посадкою – ріст в перші роки дуже повільний.

Культури дуба створюють в лісостеповій і степовій зоні. Найкраще в Д3, С3, а також і в Д0, С1,С2, Д1, Д2 на відносно багатих і багатих грунтах. Висаджують його також на засолених та еродованих землях. Види лісових культур дуба: попередні і наступні, суцільні і часткові, чисті і змішані. Попередні лісові культури створюють під пологом лісу за 1-3 роки до рубки головного користування методом посіву жолудів адо посадки сіянців. Підготовку грунту проводять площадками розміром 1х1, 2х2 м в кількості до 600шт на 1 га. При площадках 1х1м 5 посівних або посадкових місць. При посіві висівають по 2-3 жолуді в кожне посівне місце ( насіння не нижче 2-го класу якості). При розмірах площадок 2х2м –

9 посадкових або посівних місць. Недоліки цього методу- трудність у використанні механізації і пошкодження культур при РГК (рубках головного користування). Наступні культури використовують після рубки лісу. Для дуба обов’язковий підгін: в С2, Д2: липа, клен гостролистий, граб звичайний, груша лісова ; в С0,С1, Д0,Д1 - клен польовий, клен татарський, груша лісова. Ці породи виконують роль шуби для дуба. Цю функцію можуть виконувати і чагарники: ліщина, бузина, бересклет, бірючина, свидина. В умовах степу підгоном можуть бути софора японська та гледичія.

Дуб може рости з такими головними породами як сосною звичайною в С0,С1,С2,С3,С4, ялиною європейською в С2,С3, ялицею в С3, С4, вільхою чорною в С4,Д4, модриною європейською в Д2,Д3,С2,С3, ясеном звичайним в Д2,Д3,Д4. Схеми роміщення різноманітні. Важливо щоб при поєднанні 2-х чи 3-х головних порід був буфер із супутньої породи чи чагарника. Розміщення при створенні суцільних культур: 2,5х0,5; 2,5х0,75; 3х0,5. Часткові культури створюють при наявності природнього поновлення: площадками або по підготовлених борознах з розміщенням між рядами від 3,5 до 8 м в залежності від кількості природнього поновлення.

Доглядів багато, особливо коли лісові культури створюють методом посадки.

 


Читайте також:

  1. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  2. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
  3. Амстердам, Дельфт — осередки культури Нідерландів
  4. Артефакти культури. Знання, цінності і регулятиви як три основних види смислів культури.
  5. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  6. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  7. Братства та їх роль в розвитку української культури.
  8. Варни і касти, їх роль у розвитку культури. Поширення буддизму та джайнізму.
  9. Вибір слова – основа культури мовлення
  10. Виникнення культури
  11. Витоки української культури (текст у розробці).
  12. Витоки української культури. Культура Київської Русі.




Переглядів: 1013

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КУЛЬТУРИ СОСНИ | Культури берези.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.