Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Витребування доказів є правом, а не обовязком судді.

Стаття 38. Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів.

Ст. 33 закріплено обовязок доказування, а саме: Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

 

Розподіл тягаря доказування визначається предметом спору. За загальним правилом обов'язок (тягар) доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини.

 

Доказування полягає не лише в поданні особами доказів, а й у доведенні їх переконливості.

 

Сторона, яка подає до господарського суду документи, що є доказами зобов'язана надати копії цих документів іншій стороні. Особа, яка подає документи, звільнена від цього обов'язку, якщо ці документи є в іншої сторони.

 

Слід мати на увазі, що право сторони на подання доказів є обмеженим. Відповідно до ст. 101 ГПК у процесі перегляду справи апеляційним господарським судом додаткові докази приймаються, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього.

 

Відповідно до ст. 1117 ГПК касаційна інстанція не має права збирати нові докази. Тому особи, які беруть участь у справі, не мають права подавати докази до суду касаційної інстанції. Виняток із цього правила може становити випадок, коли до суду з касаційною скаргою звернулася особа, яку не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення чи постанову, що стосується її прав і обов'язків. Однак докази можуть стосуватися лише обґрунтування того, що рішення чи постанова, яка оскаржується, стосується її прав та обов'язків.

 

 

господарський суд може за їх клопотанням чи за власною ініціативою витребуватив порядку підготовки справи до розгляду необхідні для цього письмові і речові докази, інші матеріали (пункти 3, 4, 6, 8 і 11 статті 65 ГПК) ( 1798-12 ), притому не лише від учасників судового процесу, а й від інших підприємств, установ, організацій, державних органів.

Зверніть увагу на вимоги до змісту клопотання поо витребування доказів

Суд може відхилити клопотання про витребування доказів, якщо цей доказ не стосується справи або є недопустимим, якщо ці обставини вже підтвержені наявними у справі доказами.

Якщо суд відмовля.є в задоволденні клопотання, ухвала про е не виноситься, а мотиви та підстави відхилення клопотання повинні бути зазначені у рішенні суду або ухвалі, якими закінчується розгляд справи.

Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року

13.08.2008 N 01-8/482

12. Яким чином має діяти господарський суд у разі відмови підприємства чи організації у наданні документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору і витребуваних судом у порядку статті 38 ГПК??? У статті 115 ГПК ) також зазначено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження". Отже, у наведеній ситуації господарський суд може реагувати, зокрема, таким чином: - якщо підприємство чи організація, яка припустилася порушення, є стороною у справі, - на підставі пункту 5 статті 83 ГПК вирішити питання про стягнення з неї в доход Державного бюджету України штрафу в розмірі, передбаченому цією нормою; - незалежно від участі зазначеного підприємства чи організації у справі: відповідно до частини четвертої статті 90 ГПК надіслати належним органам повідомлення про виявлення в діяльності працівників підприємства чи організації порушення законності, що міститься ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме - порушення, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України, у вигляді невиконання службовою особою, зокрема, ухвали суду; згідно з приписами частин першої, другої статті 9 ГПК ) винести і надіслати відповідну окрему ухвалу, маючи при цьому на увазі, що невжиття заходів щодо окремої ухвали суду тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Водночас необхідно враховувати, що притягнення певної фізичної та/або юридичної особи до встановленої законом відповідальності не звільняє підприємство чи організацію від обов'язку виконати ухвалу господарського суду, в тому числі про витребування необхідних документів і матеріалів. Якщо така ухвала узгоджується з вимогами статті 19 Закону України "Про виконавче провадження" , то вона відповідно до пункту 2 частини другої статті 3 названого Закону має статус виконавчого документа та може бути виконана в порядку, передбаченому законодавством про виконавче провадження.

4.Оцінка доказів

Оцінка доказів - це розумова діяльність суб'єктів доказування з визначення належності, допустимості доказів, їх достовірності, достатності і взаємного зв'язку, яка здійснюється на підставі законів логіки в умовах, установлених правовими нормами90.

 

Оцінка доказів має здійснюватися з дотриманням таких принципів:

 

а) суд здійснює оцінку відповідно до своїх внутрішніх переконань;

 

Внутрішнє переконання судді - це його власне ставлення до певного об'єкта, тобто конкретне почуття або сукупність почуттів судді, які виникають у процесі розгляду і вирішення справи з приводу певних об'єктів, що мають значення для справи

 

б) суд оцінює докази безпосередньо, повно, всебічно, об'єктивно в їх сукупності;

Безпосередність означає, що суд повинен дослідити докази безпосередньо в судовому засіданні.

Повнота оцінки доказів означає, що суд зобов'язаний дослідити й оцінити всі зібрані у справі докази, які є допустимими.

Всебічність означає оцінку доказів з урахуванням доводів усіх осіб, які беруть участь у справі.

Об'єктивність оцінки доказів означає незацікавленість суду в результаті вирішення справи, відсутність упередженості суду при оцінці доказів.

 

в) при оцінці доказів суд зобов'язаний керуватися законом.


Читайте також:

  1. Б. Витребування майна з чужого незаконного володіння.
  2. Види доказів у господарському судочинстві
  3. Види доказів у господарському судочинстві
  4. Види процедур отримання аудиторських доказів за їх типом
  5. Види процедур отримання аудиторських доказів за їх характером
  6. Використання матеріалів ОРД як приводів і підстав для порушення кримінальної справи, проведення невідкладних слідчих дій та як доказів у кримінальних справах
  7. Витребування, дослідження і оцінка доказів.
  8. Виявлення, фіксація, вилучення речових доказів із місця події.
  9. Джерела і процедури отримання аудиторських доказів та вимоги, що до них висуваються
  10. Дослідницька фотографія. Застосування фотографічних методів дослідження речових доказів.
  11. Економікою, мораллю, правом, релігією, культурою, екологією тощо.




Переглядів: 1155

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Доказування у господарському судочинстві | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.