Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Технологічні пристрої для верстата.

Після ознайомлення учнів з кінематичною схемою верстата СТД – 120М переходжу до розповіді про технологічні пристрої для верстата.

Під час пояснення демонструю презентацію МП.6.

Технологічні пристрої - це конструктивні елементи, за до­помогою яких установлюють та закріплюють на верстатах заготовки і різальний інструмент. Найбільш поширеним пристосуванням токарного верстата є тризуб і задній центр (демонструю їх на верстаті). Він застосовується для кріплення довгих та порівняно важких заготовок, які під час обробки підтримуються заднім центром. Заготовка звичайно має форму правильного паралелепіпеда.

При розповіді про кожен із пристроїв показую їх учням.

Патрон з шипами має двоступеневу циліндричну форму. З лівого боку патрона нарізана внутрішня різьба, за допомогою якої він нагвинчується на шпиндель. На правому торці патрон має чотири гострих шипи. Центральний шип на 3...4 мм довший за крайні.

Патрон з конічним гвинтом (показую його) має таку саму форму, що й патрон з шипами, але у цьому пристрої шипи замінені на конічний гвинт, на який нагвинчують заготовку. Заготовку м'яких порід деревини нагвинчують безпосередньо на гвинт, попередньо наколовши шилом точку накручування. У заготовках твердих порід це місце насвердлюють на глибину, що дорівнює довжині гвинта.

Чашковий патрон (показую його) використовують для кріплення заготовок, у яких передбачається обробка внутрішніх поверхонь. Заготовку спочатку закріплюють за допомогою тризуба або патрона з шипами і проточують до надання їй циліндричної форми. Потім один кінець циліндричної заготовки проточують, надаючи її поверхні конусної форми, подібної до форми конічного отвору патрона. Проточену таким чином заготовку вгвинчують у патрон. Залежно від конструкції патрона заготовку можна додатково фіксувати кількома шурупами або гвинтами.

Цанговий патрон (показую його) застосовують при серійному виробництві однотипних деталей. Заготовку затискують, набиваючи кільце на конічний корпус патрона.

У лещатному патроні (показую його) за допомогою гвинта затиску­ють заготовки, що мають у перерізі форму квадрата або прямокутника.

Для закріплення коротких заготовок великого діаметра застосовують планшайби (показую її). Це чавунний диск з отворами, який нагвинчується на шпиндель як і всі інші пристрої.

Ось основні технологічні пристрої, які застосовуються при роботі на верстаті СТД – 120М і їх в своїй роботі використовує верстатника деревообробних верстатів..


Читайте також:

 1. Cпрямляючі пристрої
 2. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
 3. Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.
 4. Бензинові моторні пилки та звалювальні пристрої
 5. Вантажні пристрої
 6. Вентиляційні пристрої в підземних виробках
 7. Верстата.
 8. Вибір мікропроцесорного комплекту для проектування обчислювальних пристроїв і систем
 9. Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв.
 10. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри
 11. Визначення необхідного технологічного обладнання та пристроїв для виконання технологічних операцій і розробка вимог, яким повинний відповідати кожен тип оснастки
 12. Виконавчі пристрої. Регулюючі органи. Виконавчі механізми. Гідравлічні виконавчі механізми.
Переглядів: 391

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв. | ІV.1. Вступний інструктаж – 10 хв.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.