Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Динамічне введення даних

Полярні координати

Відносні декартові координати

Абсолютні декартові координати

Координати на площині визначаються за допомогою двох осей X і Y. Це декартова система координат. Точка в якій перетинаються осі X і Y, називається початком координат. Зміщення об’єкта відносно цієї точки визначає його координати. В даному випадку координати записуються у форматі х,y. (примітка: кома розділяє координати, а крапка розділяє цілу і дробову частину числа).

Для того, щоб задати координати точки попереднім методом, потрібно знати ці координати. Але, як показує досвід, ці координати невідомі. Тому інженер може задавати координати наступної точки відносно попередньої, а не відносно початку координат. Форма запису в даному випадку наступна: @х,y. Наприклад, запис @5,8 означає, що нова точка буде розміщена зі зміщенням відносно попередньої на 5 одиниць вправо і 8 одиниць вверх.

Виникають такі ситуації, коли відомий напрямок (кут) і відстань до точки. Тоді зручніше скористатися полярними координатами, які також можуть бути абсолютними і відносними. Абсолютні полярні координати використовуються рідше ніж відносні.

Абсолютні полярні координати записуються в форматі відстань<кут, а при використанні відносних добавляється символ @ - @відстань<кут. Наприклад, запис @20<50 означає, що нова точка розміщена на відстані 20 одиниць від попередньої і при цьому вектор, направлений від попередньої точки до нової утворює в додатному напрямку осі Х кут 50 (примітка: відстань повинна завжди задаватися додатнім числом.

Суть динамічного введення даних в тому, що дані можна вводити поруч з курсором, тому немає необхідності переводити погляд в командний рядок. Щоб увімкнути динамічне введення даних потрібно включити кнопку DYN в рядку стану, вона повинна перейти в натиснутий стан.

Коли ви вибираєте команду і натискаєте клавішу Enter, поряд з курсором з’являється запит команди і може бути одне або два поля для введення даних. Наприклад два поля з‘являється, коли потрібно вказати координати точки.

В перше поле слід ввести координату х а в друге - координату у. перемикатися між полями за допомогою клавіші Tab.

Якщо команда має набір параметрів, то ви будете про це поінформовані з допомогою невеликої кнопки зі стрілкою. Тепер, щоб вибрати потрібний параметр натисніть на клавіатурі клавішу зі стрілкою вниз і ви побачите невелике меню з якого можна вибрати необхідний параметр, переміщаючись по ньому з допомогою клавіш управління курсором

Режим динамічного вводу налаштовується на вкладці Динамический ввод діалогового вікна Режимы рисования. Воно викликається командою Инструменты - Режимы рисования. Це вікно можна також викликати клацнувши правою кнопкою мишки по команді DYN в рядку стану.

На вкладці Режимы рисования по замовчуванню встановлені всі прапорці, що робить режим динамічного введення максимально інформативним.


Читайте також:

 1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
 2. А.А.Налчаджан виділяє: образ тіла (тілесне Я), наявне Я (справжнє-Я), динамічне-Я, фактичне-Я, ймовірне-Я, ідеалізоване-Я, уявне-Я та інші.
 3. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
 4. Аналіз паралельного інтерейсу з DSP-процесорами: запис даних в ЦАП, що під’єднаний до адресного простору пам’яті
 5. Аналіз паралельного інтерфейсу з DSP-процесорами: читання даних з АЦП, що під’єднаний до адресного простору пам’яті
 6. Аналіз статистичних даних про склад та плинність кадрів, які обіймали керівні
 7. Аналіз та інтерпретація одержаних даних
 8. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
 9. Архіватори даних.
 10. Архітектура баз даних
 11. Аудит розрахунків за відшкодуванням завданих збитків
 12. Бази даних АС ДЗК
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Експозиційні матеріали | Полярна прив’язка

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.