Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ГЛОБАЛІЗАЦІЯ ТА ІНТЕРНАЛІЗАЦІЯ МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ.

 

Це питання пов'язано з розглядом двох нових сучасних ключових проблем: глобалізації й інтерналізації міжнародного бізнесу.

Суть глобалізації полягає в розвитку взаємозв'язків і поси­ленні взаємозалежності між окремими країнами й географічни­ми регіонами світу. Існує багато визначень цього явища. У них акцент робиться на подоланні традиційних бар'єрів між нація­ми, що існували в просторі і часі, створенні інтегрованішої та взаємозалежної світової економіки, всебічному поглибленні міжнародного поділу та коопе­рації праці, вибухоподібному зростанні обсягів фінансових трансакцій, фундаментальних структурних змінах у системі міжнародної економіки. Най­більш прийнятним для українських реалій є визначення О. Г. Білоруса:

Глобалізація - це об'єктивний соціальний процес, зміс­том якого є зростаючий взаємозв'язок та взаємозалежність національних економік, національних політичних, соціаль­них систем, національних культур і навколишнього середови­ща.

Оскільки для міжнародного бізнесу важливо відстежувати зміни на рівні підприємства, то можна використовувати й таке визначення:

Глобалізація - це посилення взаємозалежності націона­льних економік, переплетіння соціально-економічних про­цесів, що відбуваються у різних регіонах світу і спонукають фірми до пошуку кращих умов діяльності.

З огляду на велике значення глобалізації важливо підкреслити внутрішню суперечливість її процесів.

Слід звернути увагу на те, що глобальна взаємозв'язаність но­вітніх економічних і екологічних процесів поєднується з націо­нальною (локальною) обмеженністю політико-юридичних і соці­ально-культурних трансформацій. З урахуванням зазначеної су­перечності розробляються різноманітні практичні підходи до вті­лення в життя об'єктивних законів глобалізації. Зокрема, імпера­тивний принцип Римського клубу, як уже зазначалося, формулю­ється таким чином: «Мислити глобально — діяти локально». О. Г. Білорус у 1990 р. запропонував доповнення до цієї формули: «Мислити стратегічно, діяти негайно». Протилежний підхід висловлює відомий фінансист Дж. Сорос, пропонуючи створити альянс демократич­них країн на чолі зі США для побудови глобального відкритого суспільства. Цей альянс має виконувати не лише творчі, але й каральні функції. За таких протилежних під­ходів міжнародні корпорації обирають зважені стратегії своїх дій у різних регіонах світу.

Як висновок слід сприйняти положення про те, що за умов глобалізації міжнародні корпорації стають частиною трикутника, в якому, крім них, діють місцеві фірми, а також інші міжнародні конкуренти. Кожній корпорації доводиться вести конкурентну боротьбу в трьох напрямах:

1) з місцевим конкурентом даної країни;

2) з іноземним конкурентом у даній країні;

3) з іноземними конкурентами на зарубіжних ринках.

Щоб отримати успіх в умовах глобалізації, міжнародним кор­пораціям доводиться пропонувати, а місцевим фірмам сприймати не окремі дії компаній, а цілий комплекс пропозицій — так звані пакети розвитку, що містять усі основні аспекти бізнесу: від до­сліджень і персоналу до реклами й капіталу. Ця ідея була обгрунтована С. Роненом. Згідно з цією ідеєю реаль­не просування бізнесу до ефективного виробництва товарів і по­слуг потребує комплексу «пакета розвитку», до складу якого входять: капітал, технології, інформація, кваліфікація і компетен­ція персоналу, рекламна і консалтингова підтримка, збутова ме­режа і т. ін. Звичайно, можна отримувати складові пакета част­ками окремо від різних фірм і дешевше. Однак врешті-решт до­сягнення світового рівня виробничих процесів уповільнюються. У цьому зв'язку варто звернути увагу на ефективність впрова­дження в Україні «пакетів розвитку» міжнародних корпорацій «Мак-Дональдс», «Кока-Кола», «Лукойл» та ін.


Читайте також:

  1. Акціонерне товариство, як форма організацій бізнесу. Акції, їх суть і види.
  2. Види міжнародного бізнесу
  3. Визнання та виконання міжнародного комерційного арбітражного рішення
  4. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  5. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  6. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  7. Відмінність міжнародного гуманітарного права від права держав на ведення війни (збройного конфлікту) та від права прав людини
  8. Відповідальність у бізнесі - обов'язок юридичних осіб відповідати за свої дії, дотримання встановлених державою і суспільством правил бізнесу.
  9. Внутрішнє законодавство як джерело міжнародного приватного права.
  10. Вплив міжнародного правового регулювання праці на трудове законодавство України
  11. Глобалізація бізнесу та нове системне проектування
  12. Глобалізація економічних процесів і формування нової економіки




Переглядів: 968

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПЕРІОДИЗАЦІЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ | Форма міжнародного бізнесу - ЕКСПОРТ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.