Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Форми організаційної структури в управлінні охороною праці

Відповідно до міжнародних рекомендацій за останні роки відбулися зміни в системі управління охороною праці, мета яких полягає у пошуку більш раціональних організаційних процедур, методів, форм і структур. Вирішальною вимогою у даній сфері стала необхідність раціонального розподілу функцій між організаціями центрального, галузевого рівня і рівня підприємницької ланки – організації, дільниці і т.д.

Організаційні зміни у деяких питаннях з охорони праці призвели до зростання ролі ланки центрального рівня, яка стає координатором роботи усієї системи управління, приймає участь у розвитку міжнародних зв’язків, має широкі повноваження в області організаційної структури механізму управління та забезпечує єдине узгоджене керівництво виробничо-технічною діяльністю з метою створення для цього необхідних умов безпеки і гігієни праці.

Державні центральні органи можуть директивними методами ставити перед об’єктами підприємницької діяльності відповідні завдання, що стосуються питань охорони праці.

Така форма організації в даних умовах сприяє втіленню у життя комплексного підходу щодо проведення політики у сфері управління безпекою і гігієною праці. А відтак успішне вирішення завдань з охорони праці в сучасних умовах господарювання передбачає комплексне управління підприємницькою діяльністю на рівні основної ланки, якою може бути трест, об’єднання або інший крупний галузевий об’єкт. Це може бути система підприємств, пов’язаних між собою виробничо-технічною спеціалізацією або комбінацією взаємопов’язаних технологічних процесів.

У рамках таких підприємств може здійснюватись замкнутий виробничий процес, який органічно поєднує технічні потреби, систему обслуговування, науково-дослідну або проектно-конструкторську роботу.

У рамках такої взаємодії зростають відповідні права і відповідальність низових ланок, які входять у склад об’єктів господарювання відповідного профілю. Така тенденція пояснюється тим, що широкому колу ланок підприємницької діяльності надаються права на самостійне вирішення питань, притаманних тому чи іншому виробничому процесу. Загальна спрямованість таких тенденцій посилює вплив зовнішніх чинників безпосередньо на процес виробництва, оперативність його реакції на відповідні зміни стосовно вимог безпеки і гігієни праці.

У процесі розвитку організаційної структури управління охороною праці зростає значення раціональної взаємодії різних служб і органів, яким надаються відповідні функції і принципи.

Формою організаційних зв’язків з охорони праці є система управління цією сферою, яка комплексно вирішує виробничі питання технічної безпеки на об’єктах господарювання, бере активну участь у роботі ланок усіх рівнів та несе відповідальність за створення безпечних умов праці. Така форма організації спонукає виробничі ланки всіх рівнів до відповідальності за виконання покладених на них функцій. А відтак з метою активізації робіт у цій сфері необхідно надавати більше прав на самостійне вирішення нагальних потреб технічної безпеки через службу охорони праці, повноваження якої більш детально буде розглянуто в одному з наступних розділів. Вся робота з питань безпеки і гігієни праці у цьому напрямку здійснюється через службу охорони праці, робота якої координується і контролюється центральним органом.

Однак, потрібно пам’ятати, що надто великі повноваження низових ланок у плані вирішення окремих питань охорони праці можуть призвести до відповідних збитків і розбалансованості у системі управління.

Всі ланки виробничого процесу зацікавлені у скороченні витрат на охорону праці з метою вкладення ресурсів у виробничу сферу для підвищення її економічної ефективності.

Центральним органом управління охороною праці є організаційна структура об’єкта господарювання, що здійснює на практиці розробку і реалізацію управлінських рішень, а об’єктом управління – робоче місце, дільниця, де необхідно створити такі умови праці, за яких була б виключена будь-яка можливість виникнення надзвичайних подій.

Координаційні роботи у цій сфері виробничої діяльності здійснює служба охорони праці. Вона контролює виконання прийнятих рішень, проводить аналіз стану роботи з охорони праці, розробляє пропозиції щодо її вдосконалення.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  3. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  4. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  5. Автоматизовані форми та системи обліку.
  6. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  7. Адаптація працівників.
  8. Адаптивні організаційні структури управління.
  9. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  10. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  11. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  12. Акредитив та його форми




Переглядів: 555

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теплові насоси і термотрансформатори | Комплексна система управління охороною праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.