Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Елементи та органи управління охороною праці

Здорові та безпечні умови праці на об’єктах підприємницької діяльності забезпечуються завдяки правильній організації управління охороною праці. Об’єктом управління безпекою є діяльність служб охорони праці, які безпосередньо забезпечують безпечні і здорові умови праці на робочих місцях, в цехах і на підприємствах або на об’єктах промисловості в цілому.

Відтак, управління охороною праці на об’єктах промисловості – це сукупність дій посадових осіб, що здійснюються на підставі постійного аналізу інформацій про стан охорони праці в структурних підрозділах, на всіх робочих місцях з метою покращення і підтримування його на певному рівні відповідно до законодавчих та нормативних актів.

В реалізації управлінських рішень у справі охорони праці беруть участь керівники всіх гілок підпорядкування, головні спеціалісти, служби охорони праці, а також відповідні громадські, відомчі та державні структури.

Управління охороною праці має на меті надати цій сфері комплексного і планового характеру, спрямованого на запобігання травматичних наслідків небажаних подій, які можуть мати місце у виробничій діяльності.

Управління охороною праці, аналогічно до управління виробничим процесом, повинно мати такі основні елементи (рис.1.2):

· орган управління; виконавчий орган; об’єкт управління;

· вхідну інформацію; прямий зв'язок; вихідну інформацію; зворотній зв'язок.

 

Рис. 1.2. Принципова схема управління охороною праці

Вх – вхідна інформація (завдання); Вu – вихідна інформація (стан охорони праці); Пз – прямий зв'язок; Зз – зворотний зв'язок; Зч – зовнішні чинники, що впливають на об’єкт управління

 

Основним координатором усієї роботи з питань охорони праці на об’єктах промисловості є керівник підприємства і служба охорони праці; виконавчим органом є головні спеціалісти, керівники структурних підрозділів та окремі виконавці (працівники).

Загальна схема управління охороною праці у масштабах промислового підприємства з відповідними функціями й завданнями у сфері охорони праці наведена на рис. 1.3.

Структура управління охороною праці регламентується «Типовим положенням про службу охорони праці», затвердженим наказом Держгірпромнагляду №255 від 15.11.04 р.

На підставі цього Положення міністерства і відомства затверджують галузеві Положення про службу охорони праці з урахуванням специфіки та виду підприємницької діяльності.

 

 

           
 
   
     
 
 

 


Функції управління

 
 

 


Завдання управління

 
 

 

 


Рис. 1.3. Схема управління охороною праці на промисловому підприємстві

 

У Типовому положенні вказується, що загальне керівництво і відповідальність за організацію і проведення робіт з охорони праці покладається на наступних осіб:

· в об’єднаннях, трестах, науково-дослідних установах, в учбових закладах і інших державних і міжгосподарчих підприємствах і організаціях – на перших керівників;

· у структурних підрозділах , виробничих дільницях, цехах, на об’єктах будівництва, і інших підрозділах – на їх керівників.

Таким чином, важливим елементом в організації діяльності у сфері охорони праці є управління, що являє собою підготовку, прийняття і реалізацію рішень з метою здійснення організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на забезпечення безпеки, збереження здоров’я і працездатності людини у процесі виробничої діяльності.

Досконале управління безпекою і гігієною праці на об’єктах промисловості забезпечується шляхом організації і координації робіт, плануванням і контролюванням стану охорони праці та ефективним функціонуванням системи управління, а також шляхом обліку, аналізу і оцінки показників стану охорони праці та стимулюванням робіт за безпечне їх виконання.

Організація і координація наведених вище робіт передбачає відповідну структуру управління охороною праці, регламентує взаємодію осіб і коло їх обов’язків, порядок прийняття і реалізацію управлінських рішень.

Організаційно-методична робота з питань управління охороною праці, підготовка управлінських рішень і контроль за їх виконанням покладається на службу охорони праці.

 


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  6. Oracle Управління преміальними
  7. А. Видання прав актів управління
  8. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  9. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  11. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  12. Адаптація працівників.




Переглядів: 455

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Комплексна система управління охороною праці | Організаційна структура служб охорони праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.