Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спеціалізація станцій

Призначення спеціалізованих вантажних станцій

Тема 12. СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ВАНТАЖНІ СТАНЦІЇ

У пунктах масової переробки однорідних вантажів будуються спеціалізовані вантажні станції, що забезпечують ритмічність і потоковість обробки масових вантажів і прискорену обробку рухомого складу на станції, ефективне використання вантажно-розвантажувальних механізмів і скорочення обсягу роботи сортувальних станцій за рахунок формування маршрутних поїздів. Спеціалізовані станції будуються для переробки контейнерів, великовагових вантажів, сипучих вантажів, зерна, лісу, нафтопродуктів і розташовуються в районах зародження чи погашення вантажопотоків (ліс, зерно, нафта) чи в залізничних вузлах, поблизу великих міст.

На спеціалізованих станціях передбачаються пристрої для обслуговування вантажного руху, проведення вантажних операцій, а також виробничо-службові будівлі, пристрої електропостачання, СЦБ, телемеханіки і зв'язку, водопостачання й ін.

Розрахунки і проектування спеціалізованих станцій провадяться за методикою розрахунків і технічних умов проектування, розробленою для проміжних, дільничних і вантажних станцій з урахуванням специфіки роботи.

 

Для переробки контейнерів будуються спеціальні станції - термінали трьох видів: 1) для обслуговування крупнотонажних контейнерів, 2) середньотонажних контейнерів; 3) об'єднані, де провадяться операції з крупно- і середньотнажними контейнерами. Перші і треті можуть будуватися як самостійні станції у великих вузлах і морських портах чи споруджуватися на території вантажного району. Другі звичайно будуються у вантажному районі.

Рис. 12.1. Схема термінала з паралельним розташуванням парків станції і перевантажувального комплексу: 1 – контора ДС; 2 – приймально-відправні колії; 3 – огородження; 4 – контейнерний майданчик; 5 – підкранова колія; 6 – козловий кран; 7 – платформа для вивантаження напівпричепів; 8 – під'їзди для автомобілів; 9 – площадка для стоянки напівпричепів і автомобілів; 10 – прохідна; 11 – витяжна колія.

До складу термінала входять колії для обслуговування вантажного руху і спеціалізований вантажний район - перевантажувальний комплекс. Розрахунок і технічні умови проектування колійного розвитку для обслуговування вантажного руху аналогічні неспеціалізованим вантажним станціям. На території перевантажувального комплексує наступні пристрої: 1) відкриті площадки з асфальтобетонним покриттям, обладнані, як правило, електричними козловими самохідними кранами (двохконсольними прольотом 25 м, вантажопідйомністю на автоматичному захопленні 20 і 32т (КК-20, КК-32) для крупнотонажних контейнерів і прольотом 16 м, вантажопідйомністю на автоматичному захопленні 5 чи 6 т (КК-5, КК-6) для середньотонажних; 2) колії для навантаження, вивантаження, сортування і безпосереднього перевантаження контейнерів з вагона в вагон чи з вагона в автомобілі.

Рис. 12.2. Схема термінала тупикового типу з послідовним розташуванням парків станції і перевантажувального комплексу: 1 – товарна контора; 2 – виставочні колії; 3 – проїзд для автомобілів; 4 – розвантажувально-навантажувальні колії; 5 – відкрита площадка; 6 – висока платформа.

Колії для обслуговування вантажного руху і перевантажувальний комплекс відносно один одного можуть розташовуватися паралельно (рис. 12.1) чи послідовно (рис. 12.2 і 12.3). Колії навантажувально-розвантажувальні і виставочні можуть бути тупикові (див. рис. 11.1 і 11.2) чи наскрізні (див. рис. 11.3). При невеликих обсягах роботи рекомендується схема з паралельним розташуванням основних пристроїв. У цьому випадку колії прийому і перевантаження можуть бути сполученими. При великих обсягах роботи доцільні термінали з послідовним розташуванням приймально-відправних, сортувальних колій щодо перевантажувального комплексу. У цьому випадку за рахунок потоковості руху вагонів можна одержати максимальну пропускну і перероблювальну спроможність.

Рис. 12.3. Схема термінала наскрізного типу з послідовним розташуванням парків станції і перевантажувального комплексу: ПВ – приймально-відправні колії; З – сортувальні колії; 1 – контора станції; 2 – огородження; 3 – під'їзд для автотранспорту; 4 – козловий кран; 5 – підкранові колії; 6 – висока платформа для вивантаження напівпричепів; 7 – з'їзд із платформи; 8 – площадка для стоянки автомобілів і напівпричепів; 9 – службово-технічна будівля; 11 – прохідна.

Для мінерально-будівельних вантажів передбачаються станції, де виконуються вантажні операції з вагонами, завантаженими цементом, щебенем, гравієм і іншими сипучими вантажами. Як правило, бази вивантаження інертних мінерально-будівельних матеріалів (піску, щебеню, каменю й ін.) влаштовують у великих містах, де ведеться велике житлове і промислове будівництво. Вивантаження здійснюється на підвищених коліях і естакадах (залізобетонних, металевих) висотою 4-5 м, навантаження в автотранспорт - одноковшевими навантажувачами, екскаваторами.

Рис. 12.4. Пункт (база) вивантаження інертних мінерально-будівельних матеріалів.

Варіанти схем примикання розвантажувальних залізничних колій бази показані на рис. 12.4. Варіант 1 зручний для подачі вагонів маршрутами, варіант 2 – для подачі маршрутів по частках. Довжина підвищеної колії чи безбункерної естакади визначається по максимальній кількості вагонів, подаваних під вивантаження. Щоб уникнути зустрічних пересувань, улаштовується кільцевий проїзд для автомашин у межах бази, для чого в естакаді передбачається спеціальний проліт.

Проектування пристроїв для зазначених вантажів на спеціалізованих станціях аналогічно проектуванню подібних пристроїв на вантажних районах загального користування. Складські площадки для сипучих вантажів, що порошать, варто розташовувати з урахуванням напрямку пануючих вітрів і розмірів санітарно-захисної зони.

Спеціалізовані бази вивантаження мінерально-будівельних матеріалів, вугілля і лісу розміщають на окраїні чи за межами міста, дотримуючи ті ж вимоги, що і при розміщенні нових вантажних станцій, забезпечуючи можливість пропуску маршрутів безпосередньо на ці бази.

Станції для лісових вантажіврозташовуються в місцях масового навантаження лісоматеріалів, а також у місцях їхньої передачі на інші види транспорту.

На вантажних станціях масового навантаження лісових вантажів на магістральних лініях приймально-відправні колії парного і непарного напрямків звичайно розташовуються послідовно, а поруч з ними розташовують навантажувальні колії. Така схема створює зручні пересування порожніх вагонів під навантаження і маневрування навантаженими вагонами чи цілими составами. Поруч з навантажувальними коліями розташовуються складські пристрої закритого чи відкритого типу в залежності від роду лісових вантажів і передбачаються відповідні навантажувально-розвантажувальні механізми й устаткування. Станції для лісових вантажів повинні мати гарний під'їзд для автотранспортної техніки, пристрої перевірки маси і габариту навантаження вантажів у рухомий склад. Відстань між навантажувально-розвантажувальними коліями визначається типом механізації і способом навантаження лісових вантажів (пакетом, розсипом тощо). Будівництво складів для збереження лісових вантажів здійснюється по типових проектах.

Станції для навантаження (вивантаження) зернових вантажів мають приймально-відправні, ходові, розвантажувальні, виставочні, з'єднувальні колії; елеватори з приймальними ларями; залізничні й автомобільні ваги; допоміжні пристрої для переміщення вагонів (електрошпилі і лебідки); службово-виробничі будівлі; автомобільні під'їзди до елеватора .

У залежності від місцевих умов приймально-відправні, виставочні колії й елеватор розташовуються відносно один одного по послідовній, паралельній чи комбінованій схемах. При послідовній схемі забезпечується потоковість пересування вагонів, максимальна пропускна спроможність станції. При паралельній чи комбінованій схемі розташування елеватора і колій виникають додаткові маневрові пересування при перестановці вагонів з парку в парк.

Рис. 12.5. Пункт, що обслуговує зерновий елеватор: 1 – приймально-відправний парк; 2 – ваги; 3 – приймальні ларі; 4 – ходова колія; 5 – елеватор; 6 – колії накопичення порожніх вагонів.

Розміри пристроїв на станціях для зернових вантажів визначаються обсягом їхньої роботи. Місткість приймальних і виставочних колій розраховується на 25-50% вагонів, що прибувають у переробку протягом доби. Корисна довжина колій приймається по максимальній кількості вагонів у подачі, що надходить на станцію. Число розвантажувальних колій визначається схемою розташування колій прийому, корисна довжина яких дорівнює триразовій довжині фронту вивантаження.

У схемі пункту, приведеній на рис. 12.5, маршрути з зерном чи передаточні поїзди із сортувальної станції приймаються на приймально-відправні колії 1 і 2, відкіля маневровим локомотивом вагони ставляться на колії 5 і 6. Вагони під час вивантаження пересувають з колій 5 і 6 на колії 5a і 6а електрошпилями. Розвантажують вагони в закритих приміщеннях, обладнаних приймальними зсипними ларями для зерна. Під ларями рухаються транспортерні стрічки, що подають зерно до піднімальних механізмів (норій), які знаходиться у вежі елеватора. Порожні вагони з колій і пересувають також за допомогою електрошпиля на колії накопичення порожніх вагонів 7-10, відкіля забирають маневровим локомотивом по ходовій колії.

Зерно з елеватора у вагони завантажують у тім же закритому приміщенні. Порожні вагони, подані на колії 1-3, пересуваються на колії 5 і 6 для навантаження, а завантажені виставляються на колії 7-10. Якщо з колій елеватора може бути улаштований другий вихід II на колії станції, колії 7-10 перетворюються в наскрізні і пересування вагонів у процесі подача - навантаження (вивантаження) - прибирання буде цілком потоковим.

Станції, що обслуговують нафтоперевезення, виконують наступні операції: 1) обслуговування вантажного руху (прийом поїздів-передач з порожніми і відправлення їх з навантаженими цистернами на магістральну мережу); 2) подача і прибирання вагонів від фронтів, що виконують злив чи налив нафтопродуктів; 3) підготовка цистерн під налив.

У залежності від характеру роботи станції, що обслуговують нафтоперевезення, підрозділяють на три категорії: 1) нафтоналивні; 2) нафтозливні; 3) промивочно-пропарювальні (підготовка цистерн під налив).

Нафтоналивні і нафтозливні станції розміщаються в пунктах видобутку, переливу рідких вантажів із трубопровідного транспорту чи судів у залізничні вагони, у районах розташування нафтоперегінних заводів.

На нафтоналивних і нафтозливних станціях є пристрої для вантажного руху, проведення вантажних операцій, збереження і транспортування нафтопродуктів. Пристрої для вантажного руху включають колії для прийому з мережі порожніх і відправлення навантажених цистерн, сортування цистерн для подачі під налив певного роду нафтопродуктів, формування поїздів на мережу, витяжних, ходових, сполучних і виставочних. Вантажні операції виконуються на коліях у наливних чи зливальних естакад, куди зі спеціальних резервуарів за допомогою насосних установок подається нафта (по трубопроводу).

Промивочно-пропарювальні станції мають: приймально-відправні, сортувальні і витяжні колії, а також ремонтні і спеціальні колії, що обслуговують основні виробничі цехи по обробці цистерн; депо промивання, пропарювання і ремонту цистерн, естакаду для очищення цистерн і пункт очищення спеціальних цистерн; складські приміщення для збереження нафторозчинників, вугілля і спеціальних продуктів.

Тип (схема) станції, що обслуговує нафтоперевезення, визначається місцевими умовами, рельєфом, санітарними вимогами, нормами протипожежної безпеки і відповідним техніко-економічним обґрунтуванням. Можливо послідовне розміщення приймально-відправного парку станції, промивочно-пропарювальної станції і пункту наливу чи комбіноване, коли промивна станція чи пункт наливу розміщається паралельно основним паркам станції (з дотриманням розриву не менш 30 м до колій станції з маневровим рухом і не менш 50 м до колій, по яких ідуть організовані поїзди). Паралельне розташування всіх пристроїв практично не використовується, тому що потрібно дуже широка площадка і виникає багато зайвих перестановок вагонів.

На рис. 12.6 приведена схема з паралельним розташуванням промивочно-пропарювальної станції і послідовним - пункту наливу. Прибуваючі порожні состави приймаються на колії приймально-відправного парку. Чисті цистерни можуть бути після технічного огляду подані відразу на колії пункту наливу. Цистерни, що вимагають очищення і промивання, підбирають на сортувальних коліях у групи і через витяжну колію 11 і з'єднувальну 21 подають на відповідні колії промивочно-пропарювальної станції. Очищені і промиті цистерни виставляють на колію 22 і після накопичення групи цистерн подають на пункт наливу. Налиті цистерни прибирають на колії станції, де формують маршрути.

Рис. 12.6. Схема комбінованого розташування станції, пункту наливу і промивочно-пропарювальної станції: 1 – виробничо-побутовий корпус; 2 – депо пропарювання цистерн; 3 – відкрита естакада обробки цистерн; 4 – ангар зовнішньої обмивки цистерн; 5 – проміжний резервуар для темних нафтопродуктів; 6 – нефтеловушка; 7 – проміжний резервуар для води; 8 – насосна станція; 9 – пожежне депо; 10 – трансформаторна підстанція; 11 – приміщення машиніста; 12 – бітумосховище; 13 – платформа; 14 – наливний колонка для бітуму; 15 – насосна; 16 – естакада для підігріву цистерн; 17 – наливні естакади.

Пункти навантаження вугілля (руди) із шахт

Рис. 12.7. Пункт навантаження вугілля із шахти: 1 – будівля блоку головного стовбури шахти; 2 – галерея; 3 – бункери; 4 – запасний склад вугілля; 5 – склад кріпильного лісу

Длянавантаження у вагони вугілля і руди, що відвантажуються в місцях їхнього видобутку, застосовують два способи навантаження: бункерний і безбункерний. При бункерному способі вантаж попередньо накопичується в бункерах, ємність яких звичайно складає 40-50% добового навантаження; крім того, улаштовується запасний склад, куди направляють вантаж при заповненні бункерів і затримках у подачі вагонів. При безбункерному способі корисні копалини вантажаться під час роботи шахти безпосередньо у вагони з транспортуючих пристроїв безупинним потоком за допомогою навантажувального конвеєра і системи навантажувальних жолобів. При цьому способі відпадає потреба в бункерах, зменшується трудомісткість робіт з навантаження і можна обійтися без запасних складів, якщо чітко забезпечувати своєчасну подачу порожніх вагонів.

Спосіб навантаження вибирають на основі техніко-економічних розрахунків у залежності від обсягу добового навантаження. На багатьох шахтах передбачають застосування обохспособів навантаження: бункерного і безбункерного.

Кількість навантажувальних колій залежить від добової продуктивності шахти, кількості вагонів, одночасно подаваних під навантаження, і числа подач. У більшості випадків на пунктах навантаження є 1…2, рідко 3 колії.

У схемі, наведеній на рис. 12.7, крім двох навантажувальних колій (3 і 4), є: головна колія I, яка використовується для пропуску передаточних поїздів до інших шахт (якщо пункт прохідний) і обгону локомотивів, шлях 2 - для прийому передаточних поїздів, накопичення і відправлення передаточних поїздів і тупикова колія 5 - для вивантаження прибуваючого кріпильного лісу. При невеликому обсязі роботи операції, виконувані на коліях I і 2, можуть сполучатися на одній колії. Пунктиром на схемі показана можливість укладання додаткової колії для навантаження вугілля з запасного складу. Перестановка вагонів з однієї колії на іншу здійснюється по головній колії, а при несприятливому профілі і плані головної колії на підході до пункту навантаження укладається витяжна колія, показана пунктиром. Вагони на навантажувальних коліях переміщаються маневровими лебідками.

 


Читайте також:

  1. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  2. Автоматизація гідроелектростанцій
  3. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  4. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  5. Вплив радіостанцій на лінії зв'язку
  6. Гребельно-дериваційні (змішані) схеми гідроелектростанцій
  7. Дериваційні схеми гідроелектростанцій
  8. Дистанційна трубка Т-7
  9. Дистанційне навчання.
  10. Дистанційне спостереження і керування
  11. Дистанційні технології навчання
  12. Електрообладнання малих гідроелектростанцій




Переглядів: 1490

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальний аналітичний розрахунок сумарного завантаження горловини | Портові станції. Залізничні пристрої в портах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.