Рисунок 10. Схема випарного апарата із зануреним пальником
Більш ефективне випарювання здійснюється в сучасних випарних апаратах із заглибними пальниками. При барботажі нагрітих газів через шар розчину створюється значна міжфазова поверхня й відбувається перемішування рідини бульбашками газу. У результаті досягається інтенсивний теплообмін.
У плоскій кришці корпуса 1 апарата розташований один пальник 2 або декілька пальників, занурених під рівень розчину, що випарюється. Рівень розчину в апараті підтримується постійним за допомогою переливної труби 3. Упарений розчин відділяється з конічного днища апарата, а кристали, що випадають тут, відсмоктуються за допомогою ерліфта. Парогазова суміш приділяється із простору над рідиною через сепаратор 4.
Для таких апаратів звичайно використовують спеціальні пальники горіння без полум’я, оснащені вогнетривкою насадкою, що у напруженому стані каталітично прискорює процес.
Переваги й недоліки.У барботажних випарних апаратах, що працюють при безпосередньому зіткненні розчину, що випарюється, і агента, що гріє, досягаються більш високі коефіцієнти теплопередачі, чим при випарюванні через стінку.